Skocz do zawartości

Wymiana części foteli w busie 8os.


Grafit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Chciałbym w samochodzie 8 osobowym opel vivaro wymienić 3 osobową kanapę z 2 rzędu na inną z innego modelu, obróconą tyłem do kierunku jazdy na wzór np vw multivan. 

Pytanie czy mogę to bezproblemowo zrobić przy założeniu że:

-nowe fotele będą posiadać 3 pkt pasy bezpieczeństwa(oryginalne są montowane do ścian i nie będą działać) 

-będą zamontowane do fabrycznych otworów w podłodze za pomocą fabrycznych śrub(punkty po demontazu oryginalnej kanapy) 

Przejrzałem forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, będę wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grafit napisał:

jak to że fotel jest np z Fiata a nie Renault to nie problem?

Jeżeli mają zintegrowane pas bezpieczeństwa to używanych foteli nie można montować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli całość miałaby być nowa to tanio na pewno nie wyjdzie. Prawda jest taka, że "sztuka to sztuka" i właściwie żadnego diagnostę nie będzie interesowało co tam jest włożone, byle nie byłyby to fotele od seicento montowane na nity. 

 

Tak naprawdę jeżeli zamontujesz fotele z innego pojazdu do tego opla to na pewno będziesz musiał przerobić mocowanie - co już teoretycznie wykluczyłoby możliwość takiej przebudowy. Z kolejnej strony patrząc - zmiana kierunku foteli wpływa w znaczny sposób na to jakie kotwiczenia foteli można uznać za właściwe. Inne są po prostu wymogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją fotele do busów z regulowanym rostawem nóg. Wtedy bez przeróbek mogę zakotwiczyć. 

Nie chce robić '' fuszerki'' i jeśli powiecie jako specjaliści, że nie da się to odpuszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grafit napisał:

Nie chce robić '' fuszerki'' i jeśli powiecie jako specjaliści, że nie da się to odpuszczę. 

Wszystko się da, byle z głową. Jeśli mocowania w podłodze i samych siedzeniach nie będą przerabiane, to zasadniczo taka zmiana jest ok. Stare pasy oczywiście do zdemontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 00:43, Grafit napisał:

jeśli powiecie jako specjaliści, że nie da się to odpuszczę.

Z ekonomicznego punktu widzenia taka przeróbka będzie nieopłacalna,jeżeli wszystko będzie wykonane zgodnie z literą prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 00:43, Grafit napisał:

Istnieją fotele do busów z regulowanym rostawem nóg.

Z zmiennym rozstawem lewo-prawo się często spotykałem ale już ze zmianą przód-tył to zbytnio nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.