Skocz do zawartości

Zmiana ciężarowy FURGON na VAN bez HOMOLOGACJI


janekmazur

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, michal_k napisał:

A dlaczego WK miałoby prostować podrodzaj na podstawie oświadczenia odnoszącego się do stanu z przeszłości

Bo może.... diagnosta w CEP błędu nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yogi1984 napisał:

Bo może.... diagnosta w CEP błędu nie poprawi.

Może ale po co ?jak Diagnosta ustali a WK nie będzie brał na swoją  odpowiedzialność, to jest tak jak wysyłanie na ustalenie danych przed pierwsza rejestracja ,często klient ma wyciąg homologacji wszystkie dane i tak są kierowani na stację ,mam pytanie po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie, jak wszystko może urzędnik i to tylko na podstawie "papierów", które były wydane do wersji pierwotnych to po kiego potrzebni są diagności i w ogóle  skp ? Załatwimy wszystko w WK i całe zło gnieżdżące się na stacjach kontroli pojazdów zniknie. :faint:

P.S. Żeby diagności sami sobie podcinali gałąź na której siedzą... niebywałe. Optować za tym, żeby nie mieć pracy ?.  Chyba faktycznie idzie koniec świata. 

:evil:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś okoliczne wydziały problemów nie robią i na podstawie dokumentacji producenta poprawiają takie błędy.

@cezary chwała ci za to że robisz badanie i ustalasz że to nie furgon a van. Zawsze to dodatkowa kasa i sztuka badania,ustalenie danych wizyta w WK a później VAT. A ja głupi chce być dobrym i bez ustalania danych to załatwiać...No nic chyba czas spadać z tej gałęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yogi1984 napisał:

U mnie jakoś okoliczne wydziały problemów nie robią i na podstawie dokumentacji producenta poprawiają takie błędy.

@cezary chwała ci za to że robisz badanie i ustalasz że to nie furgon a van. Zawsze to dodatkowa kasa i sztuka badania,ustalenie danych wizyta w WK a później VAT. A ja głupi chce być dobrym i bez ustalania danych to załatwiać...No nic chyba czas spadać z tej gałęzi.

Dokładnie. gałeż podcięta ,gorzej jak się okaże, że producent wyda Oświadczenie że jednak podrodzaj nie ten co Diagnosta ustalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek1 napisał:

,często klient ma wyciąg homologacji wszystkie dane i tak są kierowani na stację ,mam pytanie po co?

Po to, żeby dane były ustalone po polskiemu a nie po homologacyjnemu!

Kapiszczi?

Nosz kur-mać! Każdy producent dystrybuujący nowe samochody na terenie Polski jest zobowiązany, oprócz homologacji, wystawić oświadczenie o danych do rejestracji!!! 

Jak nie ma oświadczenia producenta to pałeczkę przejmuje diagnosta.

I jak diagnosta ma je ustalić, to ma ustalić zgodnie z polskimi przepisami a nie pitolić o homologacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, zabijam wam gwoździa. Przy DBT VAT, jak widzę źle określony podrodzaj w CEP, to wpisuję to w zaświadczenie. Klient idzie po stosowny wpis, a WK przy okazji koryguje dane w systemie.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aboz napisał:

Klient idzie po stosowny wpis, a WK przy okazji koryguje dane w systemie.

Do Ministerstwa Cyfryzacji docierają sygnały dotyczące kierowania przez Stacje Kontroli Pojazdów obywateli do Wydziałów Komunikacji w przypadku stwierdzenia niezgodności w danych pojazdu. Jest to działanie nieprawidłowe i niezgodne z przyjętą procedurą obsługi niezgodności.

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/stacje-kontroli-pojazdow-a-niezgodnosci-w-danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biker100 ale to nie ten przypadek. W tym komunikacie chodzi o niezgodności pomiędzy CEP-em a DR. W moim przypadku były błędy np. przy pierwszej rejestracji w kraju.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, aboz napisał:

@biker100 ale to nie ten przypadek.

@aboz, wysłałem tylko to co znalazłem na stronach oficjalnych co i jak robić w różnych przypadkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

@biker100 ale to nie ten przypadek. W tym komunikacie chodzi o niezgodności pomiędzy CEP-em a DR. W moim przypadku były błędy np. przy pierwszej rejestracji w kraju.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie, dotyczy niezgodności z Cepikiem, chociaż wyślesz do nich i tak maja  to gdzieś .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.