Skocz do zawartości

Wymiana analizatora


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zbliża się kres pracy obecnego analizatora będącego na wyposażeniu. Co byście polecili jako nowy nabytek i ewentualnie jakiego unikać. Oczywiście musi posiadać dopuszczenie do stosowania na SKP. 

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jac od 2 miesięcy pracuje na Capelec 3201 z czytnikiem EOBD/OBDII CAP 4220 i na obecną chwilę mogę polecić. Obsługa intuicyjna i bezproblemowa.

Produkcja luty br.

Do tego dymomierz CAP3200-OPA.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno pracowałem na BRAIN BEE AGS-688 i bardzo mi się podobał. Teraz pracuje na analizatorze TEXA i nie polecam, strasznie uciążliwy sprzęt. Przez chwilę miałem też doczynienia z analizatorem BOSCHa i w sumie to chyba był wzorzec metra, jeśli chodzi o analizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czolgista napisał:

TEXA

 

9 minut temu, Czolgista napisał:

BOSCHa

Porównywałem przed wyborem oba te produkty i po zasięgnięciu języka w serwisie wybór padł na Capelec-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam CAPELEC-a, pracowałem  na tym sprzęcie i był on bardzo przyjazny dla użytkownika. Teraz pracuję na urządzeniu TEX-a i do pięt CAPELEC-owi nie dorasta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://analizatory.info.pl/analizatory-spalin/analizatory-gum/motorscan-eurogas-8020/ 

Bardzo (nie)polecam. No chyba, że ktoś ma zdrowie co dwa dni serwis wzywać, bo ten sprzęt tylko wodę z wydechu zaciąga, która układ pomiarowy zalewa, a odstojnik wraz z zestawem filtrów po prostu nie wyrabia. Super sprzęt, zarąbista robota! :evil: O dymomierzu do kompletu, to szkoda nawet gadać. :noOK:

Na SKP tylko ten, co używa DEPESZ! :twisted:

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

(...) co używa DEPESZ

A kto to ?

Ja też " jadę " na CAPELEC-ku i jestem zadowolony ( tylko jakoś ostatnio strasznie podrożał czujnik tlenu ( x2 ) 8/, który trza było wymienić - serwisant twierdzi, że ten rodzaj czujników wykorzystywany jest teraz w respiratorach ).

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1501 napisał:

eraz chyba nie jest najlepszy czas na zakup nowego w obliczu mającej nastąpić archiwizacji wyników.

@adam1501 spodziewasz się, że będziemy potrzebowali jakichś super wielkich dysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, tylko nie każdy sprzęt nadaje się do archiwizacji lub jego dostosowanie jest kosztowne. Jesteśmy na etapie przejściowym i nie wiemy czy wejdzie ta archiwizacja i w jakiej formie, dlatego wstrzymałbym się z zakupem nowego analizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adam1501 napisał:

wstrzymałbym się z zakupem nowego analizatora.

Nie pisałem, że już mus kupować, tylko że nadchodzi kres jego pracy i warto być zorientowanym w czym wybierać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Mam pytanie czy istnieje jakaś lista marek/modeli analizatorów/dymomierzy które są dopuszczone do użytku. Powoli zaczynamy szukać nowego sprzętu i chcielibyśmy uniknąć sytuacji takiej w której okaże się ,że np. urządzeniu brakuje jakiegoś certyfikatu, albo urządzanie jest jakiejś "czarnej liście"  itp. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 09:53, biker100 napisał:

@Jac od 2 miesięcy pracuje na Capelec 3201 z czytnikiem EOBD/OBDII CAP 4220 i na obecną chwilę mogę polecić. Obsługa intuicyjna i bezproblemowa.

Produkcja luty br.

Do tego dymomierz CAP3200-OPA.

Ja również pracuje na tym sprzęcie jak wyżej już czwarty rok i mogę polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.