Skocz do zawartości

wynik badania TAXI


Lisw

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam mam  pytanie odnośnie takiej sytuacji, mianowicie przeprowadzałem OBT i dodatkowe TAXI, badanie zakończyło się wynikiem negatywnym za brak ważnej legalizacji taksometru. Zdziwienie było duże mego szefa, że ów taksówka dostała N, według jego to samo OBT powinno zakończyć się wynikiem P a dodatkowe wynikiem N. Trochę mnie to zdziwiło ale on twierdzi, że robi tak od nastu lat i nikt się nie przyczepił. Dodam jeszcze, że to badanie zrobiłem na jednym zaświadczeniu pod jednym nr badania a on twierdzi, że trzeba takie badanie przeprowadzać na dwóch zaświadczeniach. Więc chciał bym poznać Waszą opinię dotyczącą wyżej opisanej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lisw napisał:

Zdziwienie było duże mego szefa, że ów taksówka dostała N, według jego to samo OBT powinno zakończyć się wynikiem P a dodatkowe wynikiem N. Trochę mnie to zdziwiło ale on twierdzi, że robi tak od nastu lat i nikt się nie przyczepił

Wniosek- musisz być szefem, to może też się nikt nie przyczepi.

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacje różne,bo ustawodawca nie przewidział jednoznacznej odpowiedzi.

Dużo interpretacji jest na zasadzie

Godzinę temu, Lisw napisał:

nikt się nie przyczepił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

 

Ale praktyki są różne odnośnie wyniku badania, czy ilość wystawionych zaświadczeń?

Edytowane przez Lisw
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ......to już było i nie było jednoznacznej odpowiedzi więc po co zakładać kolejny temat na który i tak nie będzie jednoznacznej odpowiedzi.

Troszkę własnej inicjatywy i chęci poszukania.

Jedno pewne co mogę Ci powiedzieć w tym temacie to to ,że temat już był wielokrotnie poruszany.

Szukaj a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek. Wynik N za brak ważnej legalizacji i jedno zaświadczenie z BT. Klient na drugi dzień przyjechał z ważną legalizacją i P. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II.3.1.1. dod. bad. tech. pojazdu który ma być używany jako taksówka .. - brak taksometru elektronicznego z ważnym dowodem legalizacji, jeżeli występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomekkk napisał:

II.3.1.1. dod. bad. tech. pojazdu który ma być używany jako taksówka .. - brak taksometru elektronicznego z ważnym dowodem legalizacji, jeżeli występuje

Ja dałem taki sam rodzaj usterki i na jednym zaświadczeniu. Tylko klient już nie przyjechał i co gorsza szef się martwi, że więcej taksiarzy z mieściny nie przyjedzie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa i każdy robi dobrze, jednak ja jestem za tym żeby takie badania robić oddzielnie ponieważ 
par 4 ust 2 mówi nam o 
 

Cytat

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

A tego nie jesteś w stanie rozgraniczyć  robiąc badanie łączone.

Robiąc badanie łączone też jest poprawnie, bo pojazd nie spełnia warunków technicznych zawartych w DR. 

I bądź mądry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tych dodatkowych badań nie powinno się powtarzać. Tak, jak się VAT-u nie odnawia. Jeden wpis w dowód wystarcza na lata.

(Osobiście na każdym okresowym wciągam na osobnym wpisie cztery dyszki extra za taksówkę) :silent:

Te dodatki przy okresowych badaniach powinny być przynajmniej podobnie rozpisane jak gaz w tabeli opłat.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Bo tych dodatkowych badań nie powinno się powtarzać

Dokładnie tak. Opis samego badania już na to wskazuje: który ma być używany jako taksówka... świadczy, że tyczy się pojazdów, które taksówką nie są a dopiero po badaniu się nią staną.

Edytowane przez danielg539
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Opis samego badania już na to wskazuje: który ma być używany jako taksówka... świadczy, że tyczy się pojazdów, które taksówką nie są a dopiero po badaniu się nią staną.
Nie. To oznacza, że na badaniu nie są używane jako taksówka (nie świadczą odpłatnego przewozu osób). Podobnie jak z L, uprzywilejowanym itp.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dominik_z napisał:

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Według mnie to ten artykuł ma zastosowanie przy pierwszym badaniu dodatkowym Taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rozgrzebywać kolejny raz ten sam temat, a co niektórzy koledzy z racji wieku i stażu pracy na SKP, oraz stażu na forum nie powinni udzielać sprzecznych interpretacji od interpretacji MI...

Interpretacje MI w sprawie pobierania opłat tutaj: 
👉👉Stanowisko MI w sprawie opłat badań dodatkowych 👈👈
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Taka sytuacja, że starzy nie mogą, za to Ty możesz - tak?

To bądź uprzejmy objaśnić jak postępować z VATEM robiąc okresowe badanie, i może jeszcze na deser rozpraw się z tabelą opłat, co do pozostawienia GAZU w liczbie porządkowej badań okresowych, a wyrzucaniu poza takich dodatków jak adeer, taxi, nauka jazdy, uprzywilejowany?

Oczywiście posiłkując się pożółkłymi karteluszkami historycznych ministerialnych interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzieś pismo które zaprzecza temu według Ciebie "historycznemu" ? Bo mi odpisali że poza tym , że dzienniki ustaw są nieaktualne to reszta się zgadza. Lubcie prezenty robić klientom jak widać.

PS: Pewna stacja w Tarnowie daje do każdego BT 20 maseczek i płyn. Proponuje żeby nie brać w ogóle za TAXI ani L, dorzucać maseczki i oddawać VAT. Dopiero klient będzie zadowolony :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Paprock napisał:

Oczywiście posiłkując się pożółkłymi karteluszkami historycznych ministerialnych interpretacji.

karteczka.JPG.17a3e0dd9ed4b2bd87d6a099eb527bc9.JPG

:smile:

18 minut temu, Rafi90 napisał:

(...)klient będzie zadowolony ::hey

memik.JPG.74d28863a96c91f2d76b95e88162d86a.JPG

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafi90 napisał:

Proponuje żeby nie brać w ogóle za TAXI ani L, dorzucać maseczki i oddawać VAT

Do tego rabat jeżeli klient sam wjedzie, i potem krzyk że nie było podwyżki a koszty rosną.

Kiedyś klient napisał na mnie skargę do starostwa, skasowałem go przy zmianach konstrukcyjnych za okresowe i dodatkowe. Odpowiedzieli mu że nie ma jednoznacznego przepisu i są świadomi że na ich terenie SKP postępują różnie.

W dniu 27.10.2020 o 10:14, Paprock napisał:

na osobnym wpisie cztery dyszki extra za taksówkę

A co jeżeli nie spełnia warunków dla taxi? Okresowe - P i wpis w DR, dodatkowe-N? Ja pobieram za dodatkowe i robię to pod jednym wpisem, i jestem zdania że jeżeli są wpisane w DR te dodatkowe warunki to badanie powinno być pod jednym wpisem do rejestru. Jeżeli vat wpisany nie pobieramy ( nie napracujemy się przy nim) i pewnie nikt nie pobiera, gdyby była pobierana opłata za vat to tylko okręgowe mogły by robić wtedy te samochody.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 10:14, Paprock napisał:

Bo tych dodatkowych badań nie powinno się powtarzać. Tak, jak się VAT-u nie odnawia. Jeden wpis w dowód wystarcza na lata.

(Osobiście na każdym okresowym wciągam na osobnym wpisie cztery dyszki extra za taksówkę) :silent:

tak w luźnym tonie: w ten sposób jesteś niekonsekwentny w swoim działaniu... czym (ustawowo) różni się (..) VAT, TAXI, L, że za TAXI bierzesz kasę a za VAT już nie? 😘 Tylko proszę nie pisz "bo tak się przyjęło". Idąc tym tropem można by zaryzykować tezę, że warunki dodatkowe dla taxy sprawdzasz, a dla wacików ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze dwa lata temu siekałem vaty corocznie. Wywalili mnie z roboty za bezpodstawne łojenie klientów, w mniemaniu niektórych. Teraz bidę klepię na podstawowej.

A po mojemu ta cała ministerialna pra-dawna mistyfikacja sprowadza się do okresowego badania i tylko okresowego badania i odptaszkowania, że pojazd odpowiada dodatkom dla taksówki oraz pobraniu dwóch opłat za to jedno jedyne badanie na wspólnym kwicie.

Coś na dzisiejszy wzór warunków do przeprowadzania czynności na drodze. Tylko że to w tabeli opłat okraszone jest słusznym odnośnikiem, a przy dodatkach wolna amerykanka.

Pisałem, albo wrzucić dodatki do okresowych tak jak gaz, albo przyporządkować odnośniki, że opłaty stosuję się również przy okresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.