Skocz do zawartości

Brak homologacji m1


michalkapielski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym zainportować z Anglii moje Mitsubishi GTO lecz mam drobny kłopot

w dowodzie auto nie ma wbitej kategorji pojazdu M1 bo jest to auto z 93r zainportowane z Japoni .

Na obecną chwilę czekam na odpowiedź angielskiego przedstawiciela Mitsubishi czy będą wstanie mi wystawić zaświadczenie homologacji żebym mógł wprowadzić odpowiednie zmiany  w dowodzie auta, lecz narazie nic

Tu pojawia sie moje pytanie czy ktoś wie może jak to obejść żebym mógł auto w Polsce zarejestrować 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr vin jest 11-cyfrowy, bo takie są w Japonij Japonii

Ale kłopot podobnież jest na przeglądzie zerowym jak nie ma tego M1

Bynajmniej tak mojemu ojcu powiedział djagnosta diagnosta.

O przepraszam zapomniałem dodać, że auto jest (jak większość Anglików) prawo stronne

 

 

Edytowane przez Jacdiag
pisownia, formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat temu były zdaje się uzasadnienie do projektu zmian rozporządzenia, że fraza "M1 osobowy" ma być traktowana jako całość po to, żeby wyeliminować chęć sprowadzania kopcących diesli i podobnych kłopotliwych wynalazków. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mecher napisał:

A problemu z numer VIN, czy raczej jego brakiem nie ma ?

 

 

Nr. Vin wymaga się od 01.01.1995r. daty rejestracji, a auto jest z 1993r. więc tutaj raczej problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerem vin sie za bardzo nie martwie tylko to homologacjom

Znalazłem na forum gdzie ktoś miał podobą sytuacje  w 2018 z Legnumem też inportowanym z Anglii i też bez homologacji M1

Jednak niestety temat jest z 2018 r i nie ma nic wspomniane czy chłopu udało sie wreszcie auto zarejestrować, a ja przyznam szczeże, że wole dobrze zasięgnąć informacji zanim auto przywioze do Polski i będzie kłopot

Edytowane przez michalkapielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalkapielski napisał:

O przepraszam zapomniałem dodać, że auto jest (jak większość Anglików) prawo stronne

Jeżeli jak większość Anglików , to raczej dla ruchu lewostronnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mecher napisał:

Jakoś mi to umknęło, lub nie chciałem tego zauważyć :faint:

👍

W tym całym gąszczu przepisów człowiek już się gubi. Czasami też zastanawiam się czy na pewno dobrze zrobiłem bo nagle dostanę oświecenia, a nie myli się ten co nic nie robi.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczeże, że ja też sie już pogubiłem w tych przepisach co czytałem . Patrze już też na różnych forach i robie sie jeszcze głupszy niż byłem w tej sprawie. Jedni mówiom, że nie można drudzy, że można ale nie chcą sie podzielić informocją co gdzie i jak trzeba żeby coś załatwic, a nie wierze w to że nie ma możliwości obejścia braku M1 w angielskim dowodzie zwłaszcza przy starszch autach jak mój dziadek.

Jedyną sensownom podpowiedź jaką wyczytałem to żeby iść na stacje diagnostycznom z rzeczoznawcą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalkapielski napisał:

Jedni mówiom

 

7 minut temu, michalkapielski napisał:

stacje diagnostycznom z rzeczoznawcą.

a z jakim rzeczoznawcą masz się udać na stację kontroli pojazdów?

Przepraszam, nie mogę... :faint:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Autor tematu ostatnio na forum obecny 5 grudnia 2020 roku.

Więc bym nie liczył na szybką i 

W dniu 28.10.2020 o 13:47, michalkapielski napisał:

sensownom

odpowiedź, chyba, że znów pojawi się z jakimś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.