Skocz do zawartości

SKP_BTP czyli mobilna aplikacja do wpomagania pracy SKP w zakresie dokumentacji fotograficznej :-)

Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Norbert Jezierski

Moi Drodzy,
Działając odpowiednio wcześnie - już teraz proponujemy Naszym Diagnostom, użytkownikom systemu STACJA.SQL, aplikację mobilną do wykonywania dokumentacji fotograficznej pojazdu poddawanego badaniu technicznemu (liczniki, usterki, dokumentacja dotycząca TDT/UDT).
Oprogramowanie działa już na telefonach kilkudziesięciu naszych stacji - być może teraz czas na Waszą SKP?

Szczegóły - na YT i w załączonej dokumentacji PDF.
Bezpłatny okres testowy - do 31 XII br.

ZAPRASZAMY!

Ps. Wymagana jest BEZPŁATNA zmiana licencji stacji - w tym celu prosimy o wiadomość email na adres norcom@norcom.pl, z podaniem numeru Klienta i/lub numeru NIP firmy. I chętnie - Waszego numeru telefonu do kontaktu ...

+++
Ulotka informacyjna modułu SKP_BTP

• Polub 1
Odnośnik do odpowiedzi

Mamy zgłaszać uwagi to zgłaszamy :)

Dziś zauważyłem jak mam badanie poprawkowe po negatywie to aplikacja nie znajduje badania w poczekalni aby wrzucić do niego zdjęcie licznika.

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Wstępnie - u nas jest wszystko ok, sprawdzone dwukrotnie :-)
Apka nie zgubiła przypadkiem ustawień (desynchronizacja)? Może raz jeszcze wczytasz kod?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgubiła robiłem później okresowe na tych samych ustawieniach i poszło bez kłopotu tylko przy poprawkowym był problem. 

Jak się temat będzie powtarzał to się zdzwonię z Łukaszem :)

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja fajna, prosta przejrzysta. Dzisiaj jednak coś nie zadziałała, tzn. 5 pojazdów które po kolei wykonywałem nie otrzymały zdjęć chociaż nie było żadnego info że coś nie przeszło. Przydałoby się ostrzeżenie, że coś nie przeszło (zwrotka z programu do apki , że nie dostarczono plików) i ewentualnie kopie tych fotek na smartfonie. A przydały by się kopie bo dzisiaj miałem klienta który stwierdził, że podczas badania wgniotłem mu błotnik, ja do kompa zobaczyć fotki a tu zonk, fotek brak, i teraz wojna kto ma rację. Gdyby było info że fotki nie przeszły albo kopie ich byłyby w telefonie to problem z głowy bo mamy stan auta sprzed badania i ewentualnie dowód że auto pewne rysy , pęknięcia, wgniotki posiadało. Ale też w przyszłości jak już będziemy musieli robić te foty to unikniemy problemu z kontrolującymi. Po resecie programu i ponownym ustawieniu apki wszystko działało normalnie. Fotki wchodziły do programu. Ale komunikatu że poszły nie ma, czyli teraz za każdym razem zaglądam do rejestru czy pliki się znajdują w kartotece auta.

Edytowane przez pirat
Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Zasada jest prosta - mamy już dokumentację, od jutra u nas na stronie: podczas BTP ZAWSZE trzeba wejść w załącznik (przycisk) PLIKI, aby umownie zatwierdzić zmiany wprowadzone przez program (przesłane zdjęcia). Jeśli tego nie zrobisz - zdjęcia NIE ZOSTANĄ przypięte do BTP :-(

Czy to może być przyczyną Twoich problemów?

Pomyślimy jak to oprogramować :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Pastuszek

Testuję wersję mobilną. Ale dostałem pytania a dlaczego itd itd. Klienci...

Wszystko pięknie, klient rozumie. Ale już drugi raz dostałem zapytanie czy do zaświadczania można wydrukować zdjęcia wykonane na stacji.

Próbowałem i jest to koszmar. Każde zdjęcie osobo musiałem drukować przenosić itd. 

Czy będzie możliwość że pliki które znajdują się w folderze (np 6 zdjęć) zrobić opcję  żeby wydrukować je na jednej stronie. np zaświadczenie a po drugiej stronie zdjęcia.

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Nigdy tego nie wspomagaliśmy w programie, nie było takiej potrzeby - a więc w przypadku kilku zdjęć może to być problem.
Na zaświadczeniu nie za bardzo można to zrobić, ale na osobnej kartce - dlaczego nie? Swoją drogą - zaświadczenie na z lekka mało miejsca, ogólnie - dużo zależy od jakości oferowanej przez drukarkę (dpi, kolory lub ich brak).

O które zdjęcia Klientom chodziło? Usiłuję zrozumieć logikę tego wszystkiego ...

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja super. Czas zrobienia 3 zdjęć i przesłanie trwa ok. 1 min 30 sek. Podczas badania poprawkowego nie miałem żadnych problemów z przesłaniem zdjęć. POLECAM !!!

Odnośnik do odpowiedzi
biker100
1 godzinę temu, Norbert Jezierski napisał:

Usiłuję zrozumieć logikę tego wszystkiego ...

hmmm to tak samo Norbercie jakbyś starała się zrozumieć kobiety... ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Wiem, wiem - ale jakoś muszę sobie wszystko próbować w głowie układać 😛

BTW - weryfikujemy wszystkie Wasze uwagi - czasami rzeczywiście znajdujemy błędy :-)
Aktualizacje oprogramowania prowadzone są na bieżąco
...

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, biker100 napisał:

jakbyś starała się zrozumieć kobiety...

Kobieta, kobietę zrozumie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżby chodziło Ci o nadmiar "a" ?  Bo mężczyźni zawsze znajdą jakiś sposób porozumienia między sobą 😃- kobiety - nie zawsze. 

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest już informacja odnośnie zdjęć, które mamy wykonywać to znaczy ilość zdjęć pojazdu, co w przypadku pojazdu z gazem lub po kolizji jak to wygląda w Taxi, lub przy dodatkowym hak? Czy po prostu zawsze robimy zdjęcie przód, tył pojazdu po przekątnej i zdjęcie licznika?

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Po skosie plus licznik i tyle w temacie.

Cała wymienione przez Ciebie reszta niech pozostanie w gestii ubezpieczeniowego agenta, ewentualnie jako hobby lub do OtoMoto fotami parę groszy dorobić. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
56 minut temu, osiu84 napisał:

i zdjęcie licznika?

Szczególnie w przyczepach ... :)  

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej_Wi

W wersji wielostanowiskowej, po wysłaniu zdjęć, w plikach pojawiły się informacje o plikach jpg bez możliwości podglądu, zdjęcia nie zachowały się.

Okazało się, że ten użytkownik nie miał dostępu do dysku sieciowego, gdzie są zapisywane zdjęcia. Z różnych powodów może pojawić się problem z dostępem do lokalizacji przechowywania plików, może można się pokusić o jakiś komunikat o braku dostępu do miejsca zapisu?

Odnośnik do odpowiedzi