Skocz do zawartości

Inne czynności wykonywane na SKP


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Psuj

    8

  • Qnick

    8

  • kowal

    6

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
z przodu blacharkę robią

w ofercie mają ...

Wymiana i wyważanie kół

Diagnostyka komputerowa pojazdów

Naprawy pogwarancyjne

Usługi pogotowia technicznego

Serwis klimatyzacji

Sprzedaż części samochodowych m.in. Daewoo

Części do aut zachodnich na zamówienie

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.Co robicie jeśli mechanik wymieni nowe wahacze lecz zapomni dokręcić sworzni-ja wole dokręcić niż wypuścić rozdygotanego klienta.To samo dotyczy kontry końcówki kierowniczej,koła i tym podobne przypadki.Jestem w tym zawodzie dla ludzi nie odwrotnie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rgulacji świateł, też rzaden nie robi.

 

Ja robię regulację świateł podczas przerwy w wykonywaniu OBT :lol::lol::lol: i po regulacji kontynuuję badanie. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to w tym międzyczasie musisz zjechać ze stanowiska kontrolnego

 

A gdzie to jest napisane że muszę zjechać na przerwę jak za 2 minuty będę kontynuował badanie :cool:

To jest właśnie taki polski łeb jest przepis ale Polak wykombinuje jak go obejść.

 

A swoją drogą powinna być możliwość regulacji świateł podczas badania bo kto ma to niby robić, kto ma takie maszynki do ustawiania świateł oprócz SKP i nielicznych ASO w zwykłym warsztacie takiego urządzenia nie uświadczysz raczej, no ale zawsze można jeszcze na ścianie może się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost niby nigdzie, ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne :) A skoro można w SKP ustawić światła, to ja pytam - a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi to podpada pod wykorzystywanie stanowiska kontrolnego do czynności innych niż badanie techniczne

 

No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk a poza tym na wykorzystywanie stanowiska do innych czynności też chyba paragrafu nie ma :)

a gdzie jest napisane, że i naprawy powypadkowej, czyli normalnej blacharki tez nie mogę?

No też pewnie nigdzie, kto Ci broni wykorzystać SKP do takich napraw, tylko czy stać Cię na zajęcie stanowiska diagnostycznego na tak dłuższy okres czasu co innego szybkie tematy typu ustawienie świateł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w końcu SKP są prywatnymi Firmami którę powinny generować zysk

Wszystko w porządku, tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane.

Pewnie był to samochód jednego z kontrolujących :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reguluję światła w czasie badania, ba nawet w czasie kontroli TDT. W protokole pokontrolnym nie zostało to odnotowane.

To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przepisy o badaniach nie były tworzone z myślą o takich firmach

 

Właśnie wszystko te nasze przepisy. Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze. Tylko muszę pamiętać żeby to robić w przerwie przy OBT :lol::lol::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałeś szczęście, u mnie wcisnął się w czasie kontroli MAN z naszego warsztatu na sprawdzenie przed naprawą-w protokole wpis i tłumaczenie

 

Należy jednak odróżnić czynność polegającą na sprawdzeniu (zbadaniu) stanu technicznego pojazdu – czego ustawa nie zakazuje diagnoście – od wystawienia przez niego zaświadczenia, a tym samym wprowadzenia do obrotu prawnego dokumentu, będącego w tym przypadku dowodem, że pojazd spełnia ścisłe kryteria art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/BD6049FE1C

 

Na przyszłość zapytaj się czy mają jakieś "wsparcie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę komuś ustawić światła, jak potem ma mi świecić po gałach lub innym na drodze.

To kolejny dowód na to, jak durne i nieżyciowe mamy przepisy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.