Skocz do zawartości

Inne czynności wykonywane na SKP


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukałem pracy to byłem na rozmowie w OSKP na której diagnosta oprócz ustawiania geometrii jeszcze olej i filtry wymieniał :shock::shock::shock:

Podziękowałem od razu bo to śmiech na sali

 

Dodam jeszcze że stacja bez stanowiska warsztatowego więc wszystko odbywa się na stanowisku kontrolnym :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Psuj

    8

  • Qnick

    8

  • kowal

    6

Top Posters In This Topic

Najlepiej jakby Diagnostów oprawić w ramki...

Nie idzie o ramki tylko o zrozumienie, że jest to pełnoetatowy zawód. Jeżeli któryś z pracodawców tego nie rozumie lub uruchomił stację na której diagnosta musi dorabiać innymi czynnościami wchodzącymi w zakres innego (choć pokrewnego) stanowiska, to niech po prostu zamknie część swojej działalności związaną z badaniami technicznymi, bo po prostu nie trafił ze swoim biznesplanem. Taki przedsiębiorca nie ma racji bytu w świecie badań technicznych, ponieważ jemu wydaje się, że pieczątkę, to można postawić w każdej chwili pomiędzy przykręceniem filtra a wymianą opony. Każdy pracujący, wykonujący "mechanikę" i BT jednocześnie, nigdy nie będzie ani dobrym mechanikiem ani dobrym diagnostą, ponieważ zabraknie mu doby aby zgłębiać tajniki obu tych zawodów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. PS. Jestem pracownikiem a nie właścicielem.....

 

Pewnie także i nie diagnostą ...

 

Jak jesteś kierowcą w MZK, i w ramach etatu i bilety sprawdzasz... Twój rozum, twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jestem pracownikiem a nie właścicielem.....

Jeśli również nie diagnostą, to może po prostu nie wypowiadaj się w tym temacie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się składa że jestem.... i nie jest dla mnie problemem ustawienie świateł czy nawet wymiana żarówki jak mnie ktoś o to poprosi... Dbałość o porządek na stacji i jej terenie też należy do moich obowiązków i jakoś nie robię z tego wielkiego halo.... A jeżeli chodzi o geometrię to po prostu ustawia się człowieka na odpowiednią godzinę i po sprawie... I PO CO TO WIELKIE BUUUM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. PS. Jestem pracownikiem a nie właścicielem.....

 

Pewnie także i nie diagnostą ...

 

Jak jesteś kierowcą w MZK, i w ramach etatu i bilety sprawdzasz... Twój rozum, twoja sprawa.

 

ale jako- KANAR dodatkowa -to jestem funkcjonariuszem publicznym!!!

 

[ Dodano: 02-02-2018, 07:45 ]

Czyli robisz to co większość diagnostów, tylko z tymi ramkami jakoś nie wyszło ,,,

 

 

No właśnie niektórzy wychodzą z założenia że jeżeli jest się Diagnostą to już nic oprócz badań mu nie wolno robić.... Chyba że jeszcze siedzieć na necie i pisać na forum w godzinach pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja skręciła w zupełnie nieoczekiwaną stronę. Zeszliście na temat co jest w zakresie etatu diagnosty a co nie. A moim zdaniem zasadniczym kryterium jest prawny aspekt takich regulacji na stanowisku kontrolnym i jakie z tego mogą wyniknąć konsekwencje w przypadku "przyłapania' przez kontrolującego prace stacji. Gdzieś to umyka w tej dyskusji, która zeszła w kierunku "co należy a co nie do moich obowiązków" - takie rzeczy ustala się jak się podejmuje pracę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest w przepisach wyraźnie zawarte. Stacja kontroli służy do przeprowadzania badań technicznych pojazdów, a rzeczone badania wykonuje zatrudniony w tejże komórce uprawniony diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego niektóre SKP wyglądają jak "smarownie" - wykonać drobne czynności w wolnej chwili zawsze można ale to jest moja dobra wola nie nakaz - nie wyobrażam sobie że zaraz po np. wymianie oleju wsiąść do pojazdu klienta - kiedyś u nas tak było - diagnosta dzierżawił warsztat montował gaz i prowadził warsztat - jeśli zobaczył by brudasa który pcha się do mojego samochodu więcej bym nie pojechał na taką SKP - i tak było - klient powinien postrzegać stację jako instytucję a nie warsztat - diagnostę jako specjalistę a nie mechanika do wszystkiego - szacunek w naszym zawodzie jest najważniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest w przepisach wyraźnie zawarte.

Widać jednak, że niezbyt wyraźnie, alb tych przepisów mamy zbyt wiele, skoro o tym dyskutujemy,,,

 

jakie z tego mogą wyniknąć konsekwencje w przypadku "przyłapania' przez kontrolującego prace stacji.

No właśnie, jakie ?

Od żadnych do poważnych, a zależy to od tak wielu czynników, że szkoda gadać.

Takie mamy prawo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.