Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Prawo prawem, a to co się dzieje to jest inna sprawa...

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Psuj

    8

  • Qnick

    8

  • DARIO64

    6

Top Posters In This Topic

Napisano

Jeśli na SKP można by dokonywać napraw , to trudno by utrzymać należyty ład i czystość . Przecież SKP ma być wzorem tego wszystkiego . Ponadto żądając od klijenta , odpowiedniego wyglądu i stanu tech. poj. , sami musimy dać temu przykład.A co pomyśli o nas , gdy zobaczy umorusanego diagnostę i zabrudzony kanał ?

Napisano

Moim zdaniem powinno się poruszyć ten problem gdzieś wyżej. Osoby kontrolujące SKP powinny wysłać do każdej stacji informację, że takie postępowania będą karane. Ktoś musi coś zrobić w tym kierunku, gdyż apetyt właścicieli na naprawy w SKP jest coraz większy. Trzeba to już w tym momencie przystopować.

Napisano

Podpisuję się po tym obiema rękami. Jak kierownictwo będzie znało konsekwencje napewno się dwa razy zastanowi.

U mnie jest tak: nie ma auta do przeglądu to muszę zasuwać na hali napraw. Przyjedzie klient to idę taki up********y robić przegląd samochodu. A klient co sobie pomyśli? Nikogo to nie obchodzi. Dla niego ważny jest podbity przegląd? Nie zawsze tak jest.

Napisano

czyli: Urzędnicy skierujcie odpowiednie pismo w stronę właścicieli SKP informujące o aktualnych przepisach związanych z naprawami na SKP oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania tych przepisów :!::!::!: Nikt nie mówi tutaj aby odrazu nakładać na SKP kary, ale przypomnieć właścicielom, że takie przepisy istnieją! :evil:

Napisano
U mnie jest tak: nie ma auta do przeglądu to muszę zasuwać na hali napraw. Przyjedzie klient to idę taki up********y robić przegląd samochodu. A klient co sobie pomyśli? Nikogo to nie obchodzi. Dla niego ważny jest podbity przegląd?

To chyba dużo zalezy też od nas, jakby wszyscy diagnosci powiedzieli, że robią tylko to co związane z diagnostyką? - tak zrobiliśmy my powiedzieliśmy dla szefa, że nie robimy nic poza bdaniami i drobną regulacja, czasami zbieżność. Szefuncio nie miał innego wyjścia zatrudnił mechaników.

A na stacji staramy się nie wykonywac usług zwiazanych z naprawą itp.

Napisano

Nestety u nas też są naciski do niewielkich na razie napraw, albo wymiany oleju, co będzie dalej? :(

Napisano

U nas mamy OSKP z jednym kanałem i do zbieżności ganiają a ciągle powtarzam, że strzelają sobie karnika, gdyż czasami przy zbieżności ze 2 godz. zejdą a ucieknie x przeglądów. Rezultat taki, że robota jest a kasy nie ma. Gdzie tutaj logika??

Napisano
U nas mamy OSKP z jednym kanałem i do zbieżności ganiają a ciągle powtarzam, że strzelają sobie karnika, gdyż czasami przy zbieżności ze 2 godz. zejdą a ucieknie x przeglądów. Rezultat taki, że robota jest a kasy nie ma. Gdzie tutaj logika??

Logiki zadnej tylko szefostwo pewnie krew zalewa kiedy się siedzi ja mam tak samo tylko że my postawiliśmy weto i tyle na tym się skńczyło napraw nie robimy zbieżność od czasu do czasu

Napisano

Najlepiej bym szefostwo posadził przed SKP i na luzaka ustawiał zbieżność. Następnie namówił kilku kolegów aby przyjechali, zobaczyli że nie ma czasu robić badań i się zawinęli z groźną miną i tekstem: Już tu nigdy nie przyjadę :lol:

Napisano

wszystko ładnie pięknie jak sie ma dużo badań ,jak u nas w małej miejscowosci są dwie stacje są dni bez badania to chcąc niechcąc musimy robić dodatkowo mechnikę

Napisano

U nas wiadomo kiedy nie ma badań, wtedy jesteśmy na forum :mrgreen: .

Niekiedy w ciągu dnia nie ma żadnego badania i wtedy mechanicy (serwis przy stacji) się wkurzają, że diagności mają płacone za siedzenie przed komputerem, odpowiadamy zostańcie diagnostami. :mrgreen:

Napisano
odpowiadamy zostańcie diagnostami

 

kto ma szkołę ten ma lżej... :P

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano

Jak się nie chciało nosić teczki, to trzeba dźwigać dziś woreczki. :mrgreen:

Napisano

Jak się patrzy na to co jeżdzi po naszych drogach to można dojść do wniosku że niektórzy diagności nosili teczki tylko nie tam gdzie należało.

Napisano
Jak się patrzy na to co jeżdzi po naszych drogach to można dojść do wniosku że niektórzy diagności nosili teczki tylko nie tam gdzie należało.
Bluźnisz kolego :evil: Wstąp do policji i sprawdzaj sprawność samochodów przez okrągły rok, a nie raz w roku. Po wtóre nie oceniaj sprawności i bezpieczeństwa po wyglądzie pojazdu. Diagnosta nie jest anonimowy i napewno świadomy tego co robi i co go czeka za poświadczenie nieprawdy. Nie obserwuj innych tylko działaj sam żeby było lepiej.
  • 1 month later...
Napisano

Czytałem w innym temacie , że kolega w biurze SKP prowadzi naprawy tachografów. U nas natomiast specjaliści od wizerunku i markietingu wprowadzają sprzedaż pewnych artykułów . Dystrybucja mieścić się będzie w tzw. biurze SKP a sprzedaż będzie dokonywana przez diagnostów , dodatkowo , w ich godzinach pracy.Stwierdzono że biuro to nie kanał i kropka !! - bez dyskusji. Jeśli WK będzie lekko patrzył na takie zapędy właścicieli , to z SKP zrobią bliżej nieokreśkone stanowiska [ gdzie będzie szwarc , mydło i powidło - są to stare określenia na galimatjas ]. Tylko co ze statusem diagnostyki ????? OJ COŚ NIEDOBREGO SIĘ DZIEJE .

 

[ Dodano: 26-09-2006, 15:00 ]

DZ.U.40 par 3 Jeżeli skp stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu , to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową........ -- Myślę że jest tu wskazanie , że każda inna działalność nie związana z skp nie powinna być tolerowana.

  • 1 year later...
Napisano

Czy na SKP można wykonywać usługi serwisowe nie związane z urzędowymi badaniami? Chodzi mi np. :?:

 

o sprawdzenie amortyzatorów.W firmie jest jedno takie urzadzenie,i to na SKP.

A tak ogólnie nie chodzi mi o naprawy tylko o same sprawdzenie-hamulce,swiatła itp....

Napisano

Sprawdzenie , nie jest to samo co naprawa .

My sprawdzamy hamulce , amorki ,sprawdzamy na szarpaku ,a światła to nawet regulujemy , bo te czynności można wykonać tylko na SKP.

Natomiast , żadnych napraw

  • 9 months later...
Napisano

No panowie przygotowywać sie do nowych obowiązków -na kogo trafi niech się chwali

 

Strażak w każdej firmie

 

Przymus zatrudnienia specjalisty od pożaru uderzy w małe firmy - akcentuje "Gazeta Prawna", nawiązując do nowych obowiązków bhp w Kodeksie Pracy.

 

Już od 18 stycznia każdy pracodawca - nawet taki, który zatrudnia tylko jedną osobę - musi wyznaczyć pracownika odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową, ewakuację i udzielenie pierwszej pomocy.

Jak zauważa gazeta, problem w tym, iż zgodnie z przepisami o ochronie p.poż., taka osoba musi posiadać odpowiednie kwalifikacje: co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończone szkolenie na inspektora ochrony przeciwpożarowej. Kosztuje ono obecnie 1,2 tys. zł. Oznacza to, że firmy, zmuszone sprostać nowym wymogom, poniosą ogromne koszty. A za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących bhp grozi im kara do 30 tys. zł.

Kierowany przez Jolantę Fedak resort pracy, który był inicjatorem zmian, potwierdził w piśmie do "GP", że firmy muszą zatrudniać odpowiednio przeszkolone osoby.

 

 

 

Link do źródła: http://biznes.onet.pl/0,1892071,wiadomosci.html

Napisano

A za rok każdy będzie musiał mieć kapelana ..... .

Brak słów na te nienormalne przepisy - na pewno zmniejszy to bezrobocie.

Napisano
Oznacza to, że firmy, zmuszone sprostać nowym wymogom, poniosą ogromne koszty

 

Noo... 1200 złotych to dla przeciętnej firmy potworny wydatek...

 

 

No panowie przygotowywać się do nowych obowiązków

 

Ja bym się pisał na ochotnika. Zobaczymy jak to będzie.

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano
Noo... 1200 złotych to dla przeciętnej firmy potworny wydatek...

2000 zł u mnie strazaki biorą. Po co to wszystko jak i tak mamy przeszkolenie BHP w którym są zawarte zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Ktos ładnie musi kase na tym zbijać :razz:

Napisano
Brak słów na te nienormalne przepisy - na pewno zmniejszy to bezrobocie.

Miały być cuda za rządów PO? Więc są i o co chodzi ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.