08/15 Napisano 9 Styczeń 2009 Napisano 9 Styczeń 2009 Podobno procedura wyglada tak : jezeli sie nie ma na etacie w/w osoby to sie dostaje upomnienie. Wtedy jest miesiąc na zatrudnienie lub przeszkolenie kogos. Czyli tradycyjnie - mozna na razie olac i bedzie sie trzeba zastanawiac po tym jak się PIP niemaniem strazaka na etacie zainteresuje. Cytuj
S.K.P-POZNAŃ Napisano 9 Styczeń 2009 Napisano 9 Styczeń 2009 Wtedy jest miesiąc na zatrudnienie lub przeszkolenie kogos. Nie ma takiej opcji .Słyszałem w lokalnej TV ze w Poznaniu w roku kurs moze ukończyc 120 osób Zapisy sa na 2010rok. Jest to przepis z gatunku niewykonalnych.Poseł Palikot ma go "pod stopami" Cytuj
Tytus Napisano 24 Sierpień 2009 Napisano 24 Sierpień 2009 Siemka A ja wlasnie zebralem zj^&*%y od szefa za to ze (chyba bo sprawa z przed 2 miesiecy) wymienilem klientowi zarowke w reflektorze i wzialem za to kase... Klient przyjechal na BT bez jednego swiatla wiec to zrobilem - zarowke kupil u sasiadow. A trzeba bylo walnac N-ke (to dopiero bylo by gadanie bo to znajomy szefa) albo odprawic z kwitkiem (i kaski nikt by nie zarobil...). I weź tu człowieku bądź mądry :? Cytuj
Arton Napisano 25 Sierpień 2009 Napisano 25 Sierpień 2009 u nas to normalne, ze wymieniamy spalone zarówki, no chyba że trzeba wykręcić reflektor to wtedy odpuszczam. Cytuj
JACEK GUZ Napisano 25 Sierpień 2009 Napisano 25 Sierpień 2009 u nas to normalne, ze wymieniamy spalone zarówki, no chyba że trzeba wykręcić reflektor to wtedy odpuszczam. A co komu szkodzi jak diagnosta wymieni spaloną żarówkę czy ustawi światła Pewne zakazy są po prostu bez sensu I weż tu człowieku nie pij Cytuj
Michu Napisano 25 Sierpień 2009 Napisano 25 Sierpień 2009 Jak prosta wymiana to wymienię , ale jak np Fiat Stlio lub podobny taki to potrzeba 10 minut na jedna , odpuszczam sobie Cytuj
Tytus Napisano 27 Sierpień 2009 Napisano 27 Sierpień 2009 Siemka Jak prosta wymiana to wymienię , ale jak np Fiat Stlio lub podobny taki to potrzeba 10 minut na jedna , odpuszczam sobie I co robisz??? Puszczasz bez swiatla, dajesz N czy wyganiasz klienta do serwisu??? Cytuj
luk Napisano 27 Sierpień 2009 Napisano 27 Sierpień 2009 Zaraz, wymiana zarówki ja niw widze problemu. Wymieniam i po kłopocie. Panowie klient zadowolony z lepszej obsługi a może jeszce wróci za rok powie konuś ze tu własnie tu w tej stacji wymienili żarówke i nawet ustawili swiatła, ba, a co dobre nie wzieli pieniedzy tylko powiedzeli ze za DARMO !!! czyz to nie jakaś jaks na przyszłośc reklama nawet. Jak ktoś to stwierdził i fakt ten jets prawdziwy że najlepsza reklama to poczta pantoflowa. Cytuj
adam1501 Napisano 27 Sierpień 2009 Napisano 27 Sierpień 2009 Oby tylko ta poczta za daleko nie dotarła Cytuj
JACEK GUZ Napisano 29 Sierpień 2009 Napisano 29 Sierpień 2009 Oby tylko ta poczta za daleko nie dotarła A myslisz że jakas osoba blisko związana np. z TDT nie była by zadowolona że przy okazji przegladu ktos skoryguje ustawienie świateł czy wymieni żarówkę? Przeciez tam też zwykli ludzie pracują Cytuj
andmat Napisano 29 Sierpień 2009 Napisano 29 Sierpień 2009 Przeciez tam też zwykli ludzie pracują No nie wiem czy zwykli i czy normalni. Było takie zdarzenie. Jeden z kolegów powiedzmy szef firmy szkolącej dignostów zaproponował swojemu koledze pracownikowi jednego z oddziałów TDT aby ten przyjechał na szkolenie okresowe diagnostów i wyjaśnił wątpliwości tychże szkolonych diagnostów. Jednym słowem aby wziął udział w szkoleniu jako wykładowca. Ponieważ szkolenie odbywało się w dniu roboczym pracownik TDT zwrócił się do swojego przełożonego z prośbą o oddelegowanie go na powyższe szkolenie. Przełożony nie chciał o tym słyszeć. Wtedy szef firmy szkolącej zaproponował pracownikowi TDT żeby wziął urlop na ten dzień. Pzełożony pracownika TDT urlopu oczywiście nie udzielił. Powiedział nawet że TDT nie jest od tego żeby szkolić diagnostów. Cytuj
Andrzej3 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 .... koledzy, czy możecie mi powiedzieć gdzie jest napisane, że na stanowisku kontrolnym nie można dokonywać napraw pojazdów ........ bo gdzieś to czytałem, ale teraz nie moge przypomnieć gdzie. Cytuj
JANUSZ60 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 taka mała opinia Powiedz czyja to opinia, kto to podpisał, bo dz u 108 nie zabrania tych czynności ,,, Cytuj
DARIO64 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 Powiedz czyja to opinia, kto to podpisał, bo dz u 108 nie zabrania tych czynności ,,, Na dzień dzisiejszy nie ma tam też słowa "sprawdzenia" tylko w zakresie:okresowego,co prawda w DZ.U 155 zakresie okresowego jest mowa o sprawdzeniu,ale brak też w przepisach wyraźnego zapisu że "zabrania się wykonywania innych czynności".Co nie znaczy że robię na kanale nie wiadomo co. Cytuj
JANUSZ60 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 ale brak też w przepisach wyraźnego zapisu że "zabrania się wykonywania innych czynności" Mogę się zgodzić, iż nie powinieneś regulować by dać P w badaniu, ale totalną głupotą jest zabronić sprawdzenia ustawienia a tak to dokładnie brzmi. TDT zabrania sprawdzenia ustawienia czegokolwiek jeśli nie jest to związane z badaniem wpisywanym do rejestru,,, tak też mamy skonstruowany cennik,,, Cytuj
DARIO64 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 A może TDT dąży do tego żeby nie było niczego(wzieli przykład z Kononowicza). Cytuj
Psuj Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 TDT zabrania sprawdzenia ustawienia czegokolwiek jeśli nie jest to związane z badaniem wpisywanym do rejestru,,, Ale mają jakieś wsparcie??? (czytaj - podają jakieś paragrafy?) Cytuj "Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
JANUSZ60 Napisano 10 Luty 2010 Napisano 10 Luty 2010 Szczerze mówiąc, przy kontroli nie chciałem drążyć tematu(by nie drażnić lwa) ale nie wolno,,,, wypadałoby się upomnieć o podstawy prawne,,, Cytuj
markes30 Napisano 20 Lipiec 2010 Napisano 20 Lipiec 2010 Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty? Jakiś sklepik z częściami, ubezpieczenia, rozliczenie serwisu. Jak to jest u was funkcjonuje. Czy nie ma jakiegoś konflikty prawnego? Cytuj
DARIO64 Napisano 20 Lipiec 2010 Napisano 20 Lipiec 2010 U mnie nic takiego nie ma(chociaż kiedyś chodził im po głowie sklepik) ale kumpel na innej stacji wystawia faktury za legalizację tacho i za mycie. Cytuj
Psuj Napisano 21 Lipiec 2010 Napisano 21 Lipiec 2010 Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty? Czasem z kolegą dystrybuujemy kawę dla kolegów z serwisu ale to za darmo więc nie wiem czy się liczy... Tak na poważnie to nic innego... Cytuj "Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
wolf Napisano 21 Lipiec 2010 Napisano 21 Lipiec 2010 Koledzy czy prowadzicie jeszcze inne usługi w biurze diagnosty? Jakiś sklepik z częściami, ubezpieczenia, rozliczenie serwisu. Jak to jest u was funkcjonuje. Czy nie ma jakiegoś konflikty prawnego? Tak, przecież to nie jest zabronione. Cytuj
DARIO64 Napisano 4 Sierpień 2011 Napisano 4 Sierpień 2011 Stacja Kontroli Pojazdów czy smarownia ? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.