Skocz do zawartości

Zły stan licznika


MosleyCale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W 2017 na BT źle spisałem stan licznika -dodałem zero na końcu czyli zamiast 42 000 wpisałem 420 000km, klient teraz to zauważył przy sprzedaży auta. Na potwierdzenie mojego błędu przywiózł mi wydruk z tachografu. W następnych latach przebiegi 57 000, 68 000, przed moim błędem przebieg na przeglądzie odnotowany nie był. Rok auta 2013.
Jak myślicie mogę zrobić korektę na podstawie wydruku z tacho?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MosleyCale napisał:
Jak myślicie mogę zrobić korektę na podstawie wydruku z tacho?

Lepiej żony spytać, jakaś droga służbowa obowiązuje chyba.

 

To od ciebie zależy, czy poprawisz czy nie, nie od tego co my myślimy.

Jeśli nie miałbym pewności co do pomyłki, wołami by mnie nie zmusili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję po wpisie, że rok po Twoim badaniu, czyli w 2018 było 57 tys. km, i wtedy nikt nie reagował, nie informował klienta o nieścisłości, nie zdziwił nikogo tak nagle ogromny roczny przebieg? Coś mi tu nie pasuje, a czy dokonać korekty to już indywidualne podejście do tematu. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MosleyCale napisał:
Witam,
W 2017 na BT źle spisałem stan licznika -dodałem zero na końcu czyli zamiast 42 000 wpisałem 420 000km, klient teraz to zauważył przy sprzedaży auta. Na potwierdzenie mojego błędu przywiózł mi wydruk z tachografu. W następnych latach przebiegi 57 000, 68 000, przed moim błędem przebieg na przeglądzie odnotowany nie był. Rok auta 2013.
Jak myślicie mogę zrobić korektę na podstawie wydruku z tacho?

A gdzie był klient ? Zaświadczenie dostał z badania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MosleyCale napisał:

W 2017 na BT źle spisałem stan licznika

 

6 godzin temu, MosleyCale napisał:

Jak myślicie mogę zrobić korektę

Nie tylko możesz,ale musisz.

Podstawa prawna:

 

§ 9 25) W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:
1) wydanym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów, która przeprowadziła badanie techniczne pojazdu, prostuje ją w rejestrze, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów oraz wydaje nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu;

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jak podchodzicie do tematu gdy licznik nie pokazuje żadnej wartości, są tylko kreski, w usterkach 7.11. widzę że jest do wyboru UD lub UI ale nie wiem do czego zaliczyć taką usterkę? jak to wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wyrażnie nie działa 7.11.b

 

Od ciebie zależy, przypadki nie są jednakowe.. Jeśli byłaby to jedyna usterka dałbym UD.

W innym przypadku, zależy od sytuacji.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mecher napisał:

Od ciebie zależy, przypadki nie są jednakowe

Właśnie mnie to zastanawia, jeśli jest usterka że wyraźnie nie działa to wydaje mi się że powinno być do wyboru tylko jedna usterka UI albo UD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał UI, bo licznik jest obowiązkowym wyposażeniem i jako taki powinien odmierzać odległość, a tu tego nie robi. UD daje w sytuacji, gdy ciężko jest odczytać wskazanie, ale jednak jest to możliwe (np spalone podświetlenie, niby nie widać, ale pod światło jest możliwość odczytu, albo spalona jakąś kreska na wyswietlaczu). Ale przepisów na to brak, więc trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiu24 napisał:

UD daje w sytuacji, gdy ciężko jest odczytać wskazanie, ale jednak jest to możliwe (np spalone podświetlenie, niby nie widać, ale pod światło jest możliwość odczytu, albo spalona jakąś kreska na wyswietlaczu).

Czyli poświadczasz nieprawdę w zaświadczeniu, bo drogomierz działa. Nie działa jego podświetlenie. I ile kresek musisz widzieć, żeby wymyślić cyfrę, która jak mniemasz jest wyświetlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.