Skocz do zawartości

13 lat później 🤣...


bertone122

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że na drogach stoją ludzie z "łapanki" a nie przeszkoleni do służby funkcjonariusze. System lub układ jest chory...

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bertone122 napisał:

przepuszczacie na zwykłym przeglądzie okresowym niesprawne amory?

Nie ma obowiązku sprawdzania sprawności amortyzatorów, więc nawet jak wartości wskazują 0% to nie jest to powód do wstawienia usterki. Inną sprawą jest wyciek z amortyzatora lub luzy na mocowaniu, niepewne mocowanie itp. - wtedy zawsze traktujemy to jako Usterkę Istotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza Zafira jest przykładem dlaczego amortyzatory warto wymienić na czas, amor zapewnia w czasie jazdy docisk koła do jezdni :) a w samochodzie tej pani tylne prawe koło latało sobie bezwładnie w górę i w dół powodując tym samym przyspieszone zużycie mocowania gumowego (simerblock) i jego zerwanie, już pomijam to że takie auto na drodze jest niestabilne, każdy kto jeździł takim autem wie że wjechanie w dziurę powoduje "majtanie" rzucanie a w sprzyjających warunkach niekontrolowany poślizg, to taka informacja moja dla was, oczywiście wyciek z amortyzatora był widoczny, teraz pani kierowczyni będzie miała do wydania zamiast 200 zł na amortyzatory dodatkowo pincet za belkę plus robocizna, o reszcie usterek nie wspominając

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty nie będziesz miał już klientki 😛

Pamiętam jedno z moich pierwszych badań, N za do cna skorodowane przewody hamulcowe. Pierwszym pytaniem klientki ( w aucie były 2 foteliki na tylnej kanapie) nie było czy można z tym jeździć lub czy naprawa będzie droga? Tylko... "A czy jak pojadę gdzieindziej to mi tam podbiją?"

Ktoś tu kiedyś napisał, że generalnie w Polsce ludzie NIE CHCĄ jeździć sprawnymi samochodami. Niestety, ale muszę się pod tym stwierdzeniem podpisać, pod tym względem panuje u nas najcieńszy ciemnogród, jaki można sobie tylko wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Czolgista napisał:

pod tym względem panuje u nas najcieńszy ciemnogród, jaki można sobie tylko wyobrazić.

Do Korczowej niedaleko i nie widujesz samochodów Ukraińców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko... ~180 km. Poza tym Ukraińcy u mnie raczej nie jeżdżą, bo nie mają za czym, pracy brakuje dla lokalsów, a co dopiero dla nich. Jeśli już jakiegoś widzę to przejazdem i jest to w miarę nowy samochód z reguły wyższej klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czolgista napisał:

, N za do cna skorodowane przewody hamulcowe.

Ooo to to to :) mój sąsiad z klatki schodowej przyjechał na badanie całkiem niedawno, ja jeszcze byłem na przyuczeniu z moim poprzednikiem panem Romanem :) sąsiad ucieszył się na mój widok ale trochę się przestraszył gdy mu powiedziałem że specjalnie dla niego zrobię badanie szczególnie dokładnie 😁 widziałem w jego oczach przerażenie no i Roman stwierdził że hamulec ręczny jest za słaby a ja dołożyłem skorodowane rurki hamulcowe, wygonilismy go do mechanika, naprawił, wrócił dostał P i jest szczęśliwy 😉 o sąsiadów trzeba dbać, bo jeszcze się nie chwaliłem ale do pracy mam 1,5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bertone122 napisał:

o sąsiadów trzeba dbać, bo jeszcze się nie chwaliłem ale do pracy mam 1,5 km

Gotowy przepis na wtopę lub jakieś przykre incydenty, jeśli jakieś "znajomej twarzy" nie podbijesz. Też miałem możliwość pracować niemalże po sąsiedzku, ale na szczęście w porę zrozumiałem z czym się to wiąże i bardzo szybko się ewakulowałem, teraz nie ma mowy, żebym poszedł pracować bliżej niż 15km od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Czolgista napisał:

teraz nie ma mowy, żebym poszedł pracować bliżej niż 15km od miejsca zamieszkania.

Kiedyś, jeszcze za CEPIK_1 podjechała panienka Golfem III z "pseudo ksenonami" i "podrasowanym" wydechem. Uprzedziłem prezd wjazdem na wejściu jesynegatyw jak pani chce ryzykować zapraszam jeżeli nie to jest jeszzce czas się wycofać. Oczywiście pojechała... Za jakiś czas na sprzedanej visa a vis mojego domu działce pojaawili się nowi sąsiedzi. Koszą trawę, wyszedłem przed dom i wtym momencie córka mówi do ojca:

- tato to ten ch...j co mi nie chciał badania zrobić.... 

Oczywiście nie słyszałem tego ale bekę mamy do dzisiaj na dzielni. Tak czy inaczej ani tata ani córka już więcej nie pojawili się w stacji gdzie pracuję ;) Ale żyjemy w zgodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, biker100 napisał:

tato to ten ch...j co mi nie chciał badania zrobić

Hmm 🤔 to jednak starsi ludzie wiedzą gdzie ich miejsce 🙂 sąsiedzi kłaniają mi się z daleka na spcerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Czolgista napisał:

jeśli jakieś "znajomej twarzy" nie podbijesz

Mi sąsiad nie może darować "złomowania" jego 23 letniego golfa którym woził żonę i córkę (fotelik) mimo wielu wad w tym braku obu progów - dosłownie. Co zrobić, żyć trzeba dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, biker100 napisał:

"to ten ch...j co mi nie chciał badania zrobić.... "

I prawidłowo, chyba że masz dyplom ginekologa  🩺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.