Skocz do zawartości

Opłata ewidencyjna


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Grzegorz Łódź napisał:

Tak

Dzięki za odpowiedź, robiłem pierwszy raz takie badanie, pobrałem opłatę ewidencyjną, natomiast po wygenerowaniu miesięcznego sprawozdania z opłat ewidencyjnych, brakuje mi 1 zł,a na tym wydruku nie ma pozycji Badanie zgodności. Przeprowadzenie badania technicznego i odczyt drogomierza mam, natomiast nie ma informacji o badaniu zgodności nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja poradzę skoro program nie chce współpracować, prawie co miesiąc słuchać narzekań księgowej i co miesiąc tłumaczyć, dlaczego jest różnica zeta czy dwóch ...

A tak wszystko się zgadza i wszyscy szczęśliwi. Tak jak "hak" jedni jako badanie, inni jako czynność inną, jedni pobierają zeta, inni nie, i każdy robi dobrze. :rolleyes:

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mecher napisał:

A co ja poradzę

Zawsze możesz protestować w "sieci" w internecie😁

Jest zgoda premiera😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 13:00, aboz napisał:

OE pobiera się od każdego BT. Badanie zgodności jest BT.

W przypadku badania zgodności mam co do tego wątpliwości, gdyż nie zasysamy danych pojazdu z CEPiK oraz nie wysyłamy tego badania więc logiczne jest nie pobieranie OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielg539 napisał:

W przypadku badania zgodności mam co do tego wątpliwości

A ja nie🙂

"1. Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej, w:
1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:
a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,
b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,
c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;
2) okręgowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:
a) okresowego badania technicznego wszystkich pojazdów,
b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a,
c) badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych."

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielg539 napisał:

W takim razie pozostaje ścigać twórców programów aby OE były zliczane również od badań zgodności.

A księgowa robi przelew na taką kwotę jak na wydruku, czy dolicza sobie mimo wszystko te brakujące złotówki i robi przelew w takiej kwocie jak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Przelew ma być zgodny z kwotą podaną na sprawozdaniu! Nie ma co ani po co doliczać lub odliczać.

Czyli wychodzi na to, że jeżeli program nie dolicza mi tej złotówki do raportu dla MC, nie powinienem jej pobierać, ponieważ nie jestem w stanie się z niej rozliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymonp napisał:

Czyli wychodzi na to, że jeżeli program nie dolicza mi tej złotówki do raportu dla MC, nie powinienem jej pobierać

A to program reguluje pobieranie OE czy przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jest jak jest. W przypadku pobierania OE odnieśli się do badań. Już lepiej by było, żeby OE była pobierana za wszystkie czynności wykonywane na SKP i ujęte w tabeli opłat za nie. Ale misz-masz musi własnym życiem żyć, bo skoro badanie polega na sprawdzeniu, a sprawdzeniu podlega właśnie poprawność przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy - czyli można stwierdzić, że jest badaniem, no to i OE pobrać należy. Ale moja apka twierdzi inaczej i z góry z HAKA eliminuje opłatę, co nie oznacza jeszcze, że nie można jej doklikać z ręki. Pierniczę, nie doklikuję. Za HAK nie pobieram OE i jakoś żyję. Poza tym w innym temacie był poruszony wątek, że za 'badanie zabytka' OE też się z automatu wymyka. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wysyłka elektroniczna owszem, mogę zmienić, bo i tak ręcznie wpisujemy. Niestety program nic mi nie proponuje. Tylko co pokazuje można wydrukować.

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mój z automatu kasuje ptaszka przy OE za "inne czynności" czyli HAKA. Kasuje, to kasuje. To skasowanie można zamienić na pobranie i wtedy OE do sprawozdania zaciągnie się sama. Jak coś w rejestrze z opłatami się namiesza, to jest możliwość ręcznego korygowania sprawozdania.

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem z wpisem do dowodu. Sorka. Zapędziłem się.

 

Stare czasy mi się przypomniały kiedy OE za wpis pobierana była, co nie.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.