Skocz do zawartości

Zatrzymany dowód rej


lukas2164

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrzymany dowód rej za usterki(masa usterek wpisana?) i brak aktualnego przegladu od dawna.. Najpierw dodatkowe za usterki a potem okresowka??? 

dowod zatrzymany w maju a przeglad do lipca byl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakim programie pracujesz. Jeżeli program nie pozwala łączyć BT to robisz dwa oddzielne badania, kolejność w zasadzie nie ma znaczenia. Jak przejdzie OBT to i usterki przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokwitowania wynika że za usterki, więc na pewno dodatkowe, jeżeli klient zawnioskuje o okresowe to zrobisz i to badanie. Byłyby zatem dwa zaświadczenia, dwa wpisy do rejestru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze pojazd bral udzial w kolizji z tramwajem tylko klijentka nic nie wiedziala (maz ja wyslal na przeglad )dzialam na programie SKP PRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło czyli okresowe i powypadkowe , Ja wtedy wystawiam dwa zaświadczenia i 2 razy cep. :655:

Edytowane przez sojer1disco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sojer1disco napisał:

I się wyjaśniło czyli okresowe i powypadkowe , Ja wtedy wystawiam dwa zaświadczenia i 2 razy cep. :655:

Robie tak samo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lukas2164 napisał:

Zatrzymany dowód rej

Fizycznie czy elektronicznie?

59 minut temu, lukas2164 napisał:

masa usterek wpisana

Gdzie- w pokwitowaniu,CEPiKu.....????

 

22 minuty temu, lukas2164 napisał:

okazalo sie ze pojazd bral udzial w kolizji z tramwajem

Jakieś wiarygodne "źródło"czy na "gębę"???

2 minuty temu, lukas2164 napisał:

Robie tak samo

Zaraz się dowiemy ,że to pojazd z LPG😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie jak podejść do badania jeśli klient przyjeżdża na badanie okresowe a w cepiku info o zatrzymaniu dowodu elektronicznie - "pojazd narusza wymagania ochrony środowiska", czy robić dwa badania (okresowe plus dodatkowe) czy wystarczy tylko okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Powinien mieć pokwitowanie

pokwitowanie ma - Uzasadnione przypuszczenie nadmiernej emisji spalin tylko że dowód zabrany pól roku temu a że jest to zakres okresowego i nie wiem czy wystarczy samo okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOY96 napisał:

jest to zakres okresowego i nie wiem czy wystarczy samo okresowe?

W zasadzie wszelkie sprawdzania są w zakresie okresowego. Wynikałoby więc z Twojego pytania, że cokolwiek w pokwitowaniu wpisano robisz okresowe. Dla mnie wpis o przypuszczeniu o nadmiernej emisji spalin to badanie na tzw. warunki techniczne i takie bym zrobił, jeżeli okresowe się skończyło i klient o nie też wnioskuje to wykonałbym drugie badanie - okresowe. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek w zeszłym tygodniu . Pobieram dane z CEP-a a tu ZONK dowód zatrzymany 6 miesięcy temu za "zagrożenie bezpieczeństwa"  . Wysłałem "gościa" po pokwitowanie . Jak przyjechał zrobiłem dodatkowe (zbita lampa) odblokowałem DR następnie okresowe (jako drugie) .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BOY96 napisał:

nie wiem czy wystarczy samo okresowe?

Nie wystarczy. Pojazd jest skierowany na dodatkowe badania techniczne i tylko takowe powinno znosić zatrzymanie. Również w cenniku mamy stosowny zapis, że pozycja 4.1 obowiązuje również przy badaniu okresowym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zwrot zatrzymanego DR może nastąpić po wykonaniu badania odpowiadającemu przyczynie zatrzymania.

15 minut temu, adam1501 napisał:

Również w cenniku mamy stosowny zapis, że pozycja 4.1 obowiązuje również przy badaniu okresowym.

I to jakby zamyka temat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.