Skocz do zawartości

Strajk włoski


Krispol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pisze bo już miarka się przebrała .
To co obecna władza chce uczynić z naszego zawodu to wola o pomstę do nieba .
Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2021r to będzie ewidentny koniec nas i naszej branży !
Kary dla diagnostów od 2 tys zł a dla przedsiębiorcy od 10 tys zł i szereg innych zmian ze już nie wspomnę ze nie ma żadnych podwyżek od 16 lat i nie zanosi się żeby coś miało się w tym temacie zmienić , ale do meritum .
Apeluje do was koleżanki i koledzy żeby pokazać swój sprzeciw i wprowadzić strajk włoski ( jedno BT powinno trwać powiedzmy 2 h) albo i dłużej. Co myślicie o takiej formie strajku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam strajkować?

Zarabiam 8tys.miesiecznie

Pracuje po 35h tygodniowo

Badania robię prawilnie.

Szef się nie wpierd...a.

I ja jeszcze mam strajkować???? 😁😎

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o pojedynczą jednostkę a o cała branże. Pogorszeniu ma ulec wszytko.
Czytałeś projekt zmian ?
Możesz dostać mandat od inspektora TDT jeżeli uzna ze złe przeprowadziłeś badanie i nie tylko .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście wczoraj otworzyli nową SKP , do przeglądu dają płyn , myjnię i nie robią żadnych problemów przy OBT. Oni raczej nie będą zainteresowani strajkiem. A poza tym 2 tyś zamiast 5lat uprawnień to nie brzmi najgorzej. A jak sumiennie wykonujesz swoją pracę to już w ogóle nie masz się czego obawiać😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yogi1984 napisał:

 

Zarabiam 8tys.miesiecznie

 

Liczysz z tym w kieszeń czy nie? Jak to jest od pracodawcy i jeszcze można wziąć pod stołem z dwójkę to szykuj mi miejsce u siebie :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, haaasiu napisał:

A jak sumiennie wykonujesz swoją pracę to już w ogóle nie masz się czego obawiać😀

Nie był bym tego taki pewien. Trafisz na inspektora, który będzie chcial na siłę Ci zaszkodzić, to Ci zaszkodzi. Natomiast mniej rzetelny diagnosta trafi na lajtowego inspektora i będzie pracował dalej. Takiej niesprawiedliwości się właśnie boję, w zależności na kogo się trafi. Tak niestety jest, nie tylko w naszym zwodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowie któraś stacja reklamuje sie w radiu że dają 20 masek i płyn do badania. Dodatkowo do wylosowania jeden z 100 prezentów . Przyznać się , który z was prowadzi ten Caritas O.o:faint:

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za daleko... do Tarnowa - promocje na czarny piątek pewno

PS...można dowód wysłać czy trzeba podjechać:))

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja co u mnie się otworzyła to ma już jedną stację w miasteczku sąsiednim tam też płyny, myjnie nagrody co miesiąc (rowery, prostowniki, wideorejestratory itp.) vouchery na paliwo i autospa. Jakiś czas temu mieli akcję ustawiania geometri do każdego OBT. Tak że tam wszystko się opłaca i po co strajkować😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, haaasiu napisał:

 myjnie nagrody co miesiąc (rowery, prostowniki, wideorejestratory itp.) vouchery na paliwo i autospa. Jakiś czas temu mieli akcję ustawiania geometri do każdego OBT. Tak że tam wszystko się opłaca i po co strajkować😁

Powinno byc takie coś likwidowane w ciągu tygodnia. Zrobili sobie stragan zamiast miejsca gdzie przeprowadza się badanie dopuszczające pojazd do ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli  - za "całokształt" naszej obecnej rzeczywistości ma oberwać klient - chyba coś podobnego słyszałem wczoraj na Wiejskiej

Im gorzej tym lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krispol napisał:

Apeluje do was koleżanki i koledzy żeby pokazać swój sprzeciw i wprowadzić strajk włoski ( jedno BT powinno trwać powiedzmy 2 h) albo i dłużej. Co myślicie o takiej formie strajku ?

Daj dobry przykład i zacznij. Napisz gdzie, podjedziemy, popatrzymy, pogadamy, zastanowimy się :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krispol napisał:

Co myślicie o takiej formie strajku ?

Najpierw musimy poznać szczegóły tej formy strajku. Jak chcesz dotrzeć do wszystkich SKP w Polsce,że chcesz taki strajk przeprowadzić i na czym ma on polegać. Czyli opisz to jaki masz plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mało jeszcze mamy strajków:D. Na chwilę obecna jest takie zamieszanie że nikt nie dostrzeże że Diagności się czegoś domagają. A bać o kary powinni się ci którzy coś na sumieniu mają. :657:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będzie do wylosowania na stacji wynik pozytywny. Cóż za wyścig ten da myjnie ten paliwo ten prezent ten gaśnice ten płyn można wymieniać bez końca. Wykasowalbym to wszystko.

A na dodatek  Gdyby choć jeszcze pojazdy były rzeczywiście sprawne to może ludzie by jechali na badania  a nie po gadżety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, markes30 napisał:

Nie dziwne, że powiaty wypowiadają się źle o proponowanych zmianach. Przecież zwłaszcza na zapupiach WK obsadzone są od góry do dołu rodzinami albo znajomymi właścicieli SKP, zmiana nadzoru na mniej powiązany i pojawienie się obowiązku fotografowania pojazdów niektórym stacjom znacznie obetnie przychody i co wtedy?

 

Proponowane zmiany są ułomne to fakt, ale póki co nic lepszego nie ma na horyzoncie, a odrzucenie tego projektu będzie skutkowało podtrzymaniem obecnej patologii na następne 2-3 lata.

Edytowane przez Czolgista
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... I wyjdzie taki strajk jak to u kierowców zawodowych. Każdy ma go gdzieś, bo zorganizowali go w piątek i zamiast z prędkością 50 kmh strajkować każdy gonił na odcięciu do domu ile mocy w kołach. Chcesz to sobie strajkuj, ale jak kolega wyżej napisał jak mam 8 na rękę, nikt mi nie stoi nad głową i całkowicie przestrzegam zakresu BT to po jaką cholerne mam strajkować, powiem więcej. Im większe kary i kontrolę diagnostów tym bardziej się cieszę, bo może w końcu "Klepacze" "pocztowcy" będą musieli zmienić pracę. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu. Jak to mówią-dobrze żarło i zdechło..... i podobnie będzie z tym strajkiem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo "strajk". Jak widać nie jest to nowość i co parę lat pojawia się taki ruch,ale po nim gdzieś "krzykacze" znikają z forum. I życie toczy się dalej.

https://forum.norcom.pl/index.php?/search/&q=strajk&quick=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo "strajk".

No.... wyszukiwarki szybko się przystosowują do nowości na " rynku ", chociażby wpisać  ***** *** :silent:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa, trzy lata temu chyba @rewers namawiał do czegoś takiego, niech autor tematu się z nim skontaktuje. Będzie można we dwóch, nawet komitet strajkowy założyć. Zawsze to krok do przodu ...

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krispol napisał:

Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2021r to będzie ewidentny koniec nas i naszej branży !

To będzie koniec pocztowców a branża będzie miała szanse wrócić do normalności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.