Skocz do zawartości

Strajk włoski


Krispol

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sebeklca napisał:

może w końcu "Klepacze" "pocztowcy" będą musieli zmienić pracę.

Oby przy okazji jakiś rzetelny diagnosta też nie oberwał, trafiajac na złosliwego inspektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartek24 napisał:

Oby przy okazji jakiś rzetelny diagnosta też nie oberwał,

Jeżeli pojazd był na BT i nie łamie się na pól od rdzy to raczej spodziewał bym się kary finansowej a nie odebrania uprawnień - a to idzie jakoś przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danielg539 napisał:

a nie odebrania uprawnień - a to idzie jakoś przeżyć.

Obyś miał rację. U nas np. TDT jest na kontrolach corocznych już z 7-8 lat i podchodzą do kontroli po ludzku. wszystko posprawdzają, jak jest jakieś auto na badanie, to się przyglądają ale nie szukają na siłę, za co by tam uwalić i oby takie były na nowych zasadach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak u @Bartek24. Inspektor też człowiek. Myślę, że tym normalnym, jeśli tak można to nazwać i rzetelnym osobom włos z głowy nie spadnie. Jak nie raz się rozwiąże język na kontroli i uda się zasłyszeć co się dzieje u niektórych w okolicy to powinni robić kontrolę minimum raz na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, danielg539 napisał:

Jeżeli pojazd był na BT i nie łamie się na pól od rdzy to raczej spodziewał bym się kary finansowej a nie odebrania uprawnień

A jak myślisz-jeśli się złamie,ale badanie trwało 2h albo dłużej to też są szanse,że nie zabiorą uprawnień?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

A jak myślisz-jeśli się złamie,ale badanie trwało 2h albo dłużej to też są szanse,że nie zabiorą uprawnień?😉

A co to, jakaś nowa filozofia? Czas wykonania BT decyduje o jego wyniku, bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

Przeczytaj temat od początku

Ja tam czytam trzeszczenie czterech liter. Nic ponad...

 

3 minuty temu, danielg539 napisał:

Raczej pozwala ocenić jaka była jakość badania.

Też nie do końca. Znam takie SKP, gdzie pieczątki furczą, ale klienci czekają 20-30 minut na "uprawomocnienie się". Niestety nikogo za rękę nie złapałem, a nadzór nie jest zainteresowany sprzątaniem swojego ogródka. Dlatego pozostawienie nadzoru w SP, o co walczy ZPP, byłoby wprowadzeniem zmian tylko w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aboz napisał:

Też nie do końca.

Zgadza się, bo można postawić pojazd na stanowisku przeglądowym na 30 minut i nic nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aboz napisał:

Nic ponad.

Oj tam oj tam.Wyluzuj troszkę i pożartuj😉

Teraz, danielg539 napisał:

można postawić pojazd na stanowisku przeglądowym na 30 minut i nic nie sprawdzać.

No właśnie i o strajku tu właśnie dyskutujemy....😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Oj tam oj tam.Wyluzuj troszkę i pożartuj

 

To ja już postrajkuje. Od teraz do północy z pisaniem na forum. Do jutra :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aboz i daniel jeśli liczycie, że załapiecie się do pracy w TDT to tam już dawno miejsca są zaklepane. Uciekinierzy z służb na 3 literki już czekają na tą pracę. Współczuję wszystkim kontrolowanym przez byłych agentów. Już to słyszałem, że "słychać wycie -znakomicie" albo, że będę spał w butach i szczoteczką do zębów w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

To będzie koniec pocztowców a branża będzie miała szanse wrócić do normalności!

 

Czas i rzeczywistość zweryfikuje, jedyne co się realnie zmieni i będzie odczuwalne to zdjęcia o ile jeszcze gdzieś istnieją takie praktyki klepania pieczątek bez pojazdu na skp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, markes30 napisał:

Koledzy aboz i daniel jeśli liczycie, że załapiecie się do pracy w TDT to tam już dawno miejsca są zaklepane.

Szkoda to w ogóle komentować.

 

Po cichu liczyłem na ciepłą posadkę w WK, ale ciiiii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, markes30 napisał:

 Uciekinierzy z służb na 3 literki już czekają na tą pracę.

Mam nadzieję że upierdliwym następny rząd upie*doli emeryturki do poziomu 850 zł jak to było z SB-kami. Niektórzy czuli się bezkarni nawet po odejściu ze służby i dostali porządnego pstryczka. Choć ja połowie tych szubrawców zabrał bym wszystko za to co robili. Ani złotówki wielu nie powinno dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rurek777 napisał:

istnieją ,istnieją i to dużo

Zgadza się, widzę co się dzieje w okolicy i nic w tym kierunku nikt nie robi. Bardzo chcę tych zdjęć i mam nadzieję że to wejdzie w styczniu i ci klepacze dostaną po nosie. Dosyć mam tego śmiania się w twarz że śmierdzą mi pieniądze klienta bo mu nie chcę klepnąć pojazdu na sam dowód itp czy też słynnego czepiasz się przy usterkach typu zamglone reflektory, świecące kontrolki poduszki/abs czy porządne luzy w zawieszeniu końcąc na hamulcach. Wymieniać można w nieskończoność :)  Prosty przykład hak w samochodzie a w dowodzie brak - na zdjęciu jak na tacy.

Już widzę ten płacz właścicieli ciągników/przyczep muszących jechać lub brać lawetę żeby pojechać na stację 20km w jedną stronę. Może jak zobaczą na oczy co klepią to się jakaś lampka w głowię zaświeci.

Teraz właściciel pojazdu będzie się musiał w końcu wykazać inicjatywą i go jakoś do przeglądu przygotować, a nie ciągłe olewanie i złości że to czy tamto. Ludzie myślą że oni są dla nas, a nie my dla nich ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Andrzej89 napisał:

Teraz właściciel pojazdu będzie się musiał w końcu wykazać inicjatywą i go jakoś do przeglądu przygotować

No -może umyje ,żeby na zdjęciu ładnie wyglądał.... To tylko tak na początku,aż emocje opadną co do zdjęć.Potem diagnosta sam będzie przecierał tablicę rejestracyjną żeby numery było widać.....

Przed wejściem CEPiK 2.0 też był podobny zachwyt,że to koniec poczty.....

Czas pokaże.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Andrzej89 napisał:

 Prosty przykład hak w samochodzie a w dowodzie brak - na zdjęciu jak na tacy.

Słuszna uwaga.

Tu mam pytanie do osób z większym doświadczeniem. Przyjeżdża na BT samochód osobowy z gazem wbitym w dowód, natomiast ważność zbiornika się skończyła i przed badaniem klient wymontował układ zasilania gazem. Jakim wynikiem kończy się badanie? Czy uwaga, że zbiornik został wymontowany z pojazdu wystarczy aby wystawić wynik pozytywny? Jeśli przyjedzie za rok bez układu ale nie wykreśli GAZu z dowodu rejestracyjnego to wynik negatywny za niezgodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

też był podobny zachwyt,że to koniec poczty

Zgadza się, ale tutaj będą musieli znaleźć sposób na ominięcie zdjęć, więc jest o wiele większa szansa że poczta zastopuję, chyba że znajdą się tacy co oleją te foty i będą robić to do czego zostali przyzwyczajeni. 

Z kilkoma klientami rozmawiałem trochę co sądzą o tych zmianach to przeważnie jest odpowiedź że zrobi sobie zdjęcia na podwórku i da diagnoście; a tam przyjadę raz i na następny raz już będzie miał; znajdą na nie sposób jak to zawsze u nas jest, Polak zawsze coś wykombinuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.