Skocz do zawartości

Auto sprowadzone , półroczne, jaki termin następnego badania.


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie pewna wątpliwość, ponieważ do tej pory przyjeżdżały starsze auta sprowadzone.

Jeżeli pojazd ma 6 miesięcy od daty 1 rej za granicą, nie jest uszkodzony to robimy przegląd techniczny okresowy i jaką datę ustalamy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

W jaki sposób można zachować termin z niemieckiego dowodu określający termin badania na 3 lata od 1 rej.

Po badaniu w PL na 2 lata, następne już co rok.

Pytanie 2

Kolega ustala w taki sposób terminy.

1 rej 2019-03-18

badanie wykonane 2020-11-19

termin następnego badania ustalił na 2022-03-18

Następny będzie dopełniał do 5 lat od 1 rej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to źle robi. Przywilej okresu 3 letniego bez badania, ma się tylko raz. Jeśli międzyczasie zrobisz okresowe BT, czy to po roku , czy po miesiącu, to zostaje Ci dopełnienie do 5 lecz nie więcej niż 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego samego zdania jestem nie można zrobić okresowego i dać termin 1 rok i np 3 miesiące , ale program tak ustala i tego się trzymają.

Jaka jest procedura zachowania terminu z dowodu niemieckiego jeżeli ma ważne badanie? PC i ustalenie danych DIP ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lato8 napisał:

Jeżeli pojazd ma 6 miesięcy od daty 1 rej za granicą, nie jest uszkodzony to robimy przegląd techniczny okresowy

Nie rozumiem takich wątpliwości - odpowiedź jest prosta NIE robimy "przeglądu okresowego" - odsyłamy do starostwa informując klienta, że jeżeli się uprze na przegląd to mu skrócimy ważność przeglądu z 2,5 roku na dwa lata i pobierzemy za to opłatę (niepotrzebna strata finansów).

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Nasze WK chcą BT przed pierwszą rejestracją zawsze, i tak trzeba robić. Programu i jego sugestii radził bym się nie trzymać bo skończy się utratą uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Nie ma. Nasze WK chcą BT przed pierwszą rejestracją zawsze

Jest to postępowanie niezgodne z prawem. Należy zawiadomić prokuraturę o nieprawidłowych praktykach, albo złożyć dokumenty rejestracyjne na okienko podawcze, co w tych czasach jest bardzo proste. Nie ma na gębę odmawiania rejestracji, jak są przepisy na to. Czas zmienić pracę, albo się doszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc.

Przeglądam rejestr badań i sporo kwiatków jest tutaj. Jest kilka gdzie termin został ustalony na ponad 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory chłopaki ale dziwne macie podejście. Przychodzi do mnie klient, wnioskuje o badania, to mam go gonić do WK i usilnie walczyć o to żeby nie musiał zostawić stówki? Proszę ja was... Połowa , jak nie więcej WK chce badania przed 1 rej i nikt nie widzi w tym problemu. Wiele innych rzeczy tez robią niegodnie z prawem, i jakby zacząć tak każdą zgłaszać do prokuratury to trzeba by specjalną infolinię otworzyć :what:

Wtedy też  mogło by zadziałać w drugą stronę, i każde choćby złe ustalenie terminu BT było by traktowane jako przestępstwo, za co grozi utrata uprawnień.

A i jeszcze jedna kwestią. Autor nie napisał skąd pojazd przyjechał. Wasze WK respektują terminy badań z całego świata ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IVVO napisał:

Powinni zarejestrować i ewentualnie w razie problemu skierować na ustalenie danych  

Tak też mi się wydawało, ale tam gdzie mam przyjemność ciągnąć pełny etat tak świeże auta nie przyjeżdżały więc i tematu nie drążyłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno wytłumaczenie takiego postępowania. Po rejestracji pojazdu WK wysyła w celu dokonania badania dodatkowego ustalenia danych niezbędnych do rejestracji.

Jeżeli wychodzimy z założenia, że każdemu pojazdowi który jest rejestrowany brakuje danych do rejestracji - to można dojść do wniosku, że każdy rejestrowany pojazd potrzebuje badanie techniczne. Natomiast nie można wysnuć wniosku, że każda rejestracja pojazdu wymaga przeglądu okresowego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Przychodzi do mnie klient, wnioskuje o badania

To inna bajka - ale nie mów iż WK w takim wypadku kieruje na badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

to mam go gonić do WK i usilnie walczyć o to żeby nie musiał zostawić stówki? Proszę ja was

Ta sytuacja została opisana przeze mnie. Proszę czytać forum ze zrozumieniem.

Czym innym jest wymuszanie przez WK na kliencie BTO (nieprawnie), a czym innym jest wymuszanie klienta na SKP BTO (zgodnie z prawem)

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby klient przyszedł i powiedział że babka z okienka chce mieć BT to co ? On prosi o BT, więc robię BT. To czy będą się kłócić to ich sprawa, nie moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

A i jeszcze jedna kwestią. Autor nie napisał skąd pojazd przyjechał. Wasze WK respektują terminy badań z całego świata ?

Samochody z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafi90 napisał:

To czy będą się kłócić to ich sprawa, nie moja

Proszę zwolnij - poczytaj. Natomiast nie zmienia to faktu, że WK postępuje nieprofesjonalnie. Ja osobiście jako diagnosta spotykający się z takimi sytuacjami zadzwonił bym do kierownika WK. Taką mam naturę. Bo z tego co piszesz to klient nie koniecznie chce te badanie wykonać, tylko jest ZMUSZANY do tego.

Co więcej ty to wykorzystujesz!

Dobrze się z tym czujesz?

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

Nawet gdyby klient przyszedł i powiedział że babka z okienka chce mieć BT to co

Wytłumacz klientowi iz WK robi to bezprawnie i jeśli ma tablice zrób ustalenie danych - WK to nie wyrocznia - chyba czegoś się nauczyłeś przez te lata pracy - nie można się uginać bo ktoś coś chce  

Albo tak sie przyjęło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lato8 napisał:

ale program tak ustala

Szukam i nie mogę namierzyć który do dz.u.

W najnowszym projekcie zmiany ustawy PoRD też nie rzuca mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzegorz Łódź napisał:

Szukam i nie mogę namierzyć który do dz.u.

W najnowszym projekcie zmiany ustawy PoRD też nie rzuca mi się w oczy.

To jest oczywiste, że nie znajdziesz.... ale w tym rejestrze prawie wszystkie wozy ( starsze niż 3 lata ) mają robione OBT i termin następnego jest dopełnieniem do 3 lat od daty 1 rej za granicą. Więc raz wychodzi 1 i 3 miesiące, raz 8 miesięcy, 6 miesięcy , 2 lata i 2 miesiące od badania itp.

Jak ja zanegowałem, ten sposób postępowania to spadła na mnie lawina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, IVVO napisał:

Wytłumacz klientowi iz WK robi to bezprawnie

Tak, a On mówi że i tak chce BT bo nie będzie chodził do okienka 10 razy. Dla mnie koniec tematu. Chce badanie, robie mu badanie. I co najważniejsze nie daje prezentów, więc tak naprawdę jestem zdziorą jakich mało :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lato8 napisał:

to spadła na mnie lawina.

Nie daj się temu "betonowi". Trzymam kciuki za Ciebie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rafi90 napisał:

Nasze WK chcą BT przed pierwszą rejestracją zawsze, i tak trzeba robić.

Nie twierdzą iż jesteś nie w temacie - ale stwierdzenie" Nasze WK chcą BT przed pierwszą rejestracją zawsze, i tak trzeba robić." jest co najmniej irytujące i młodszych kolegów może wprowadzić w błąd. Nie każdy czyta temat od A do Z

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.