Skocz do zawartości

Auto sprowadzone , półroczne, jaki termin następnego badania.


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

To "Tak trzeba robić" to wyjęte z kontekstu. Był już podobny dylemat przy drogomierzach i zgłaszaniu nieprawidłowości gdzieś tam, albo wpisywanie usterek o oszustwie i manipulacji. Nie działamy jak policja. Mamy zrobić badanie , albo po skierowaniu, albo na wniosek. Jak klient będzie chciał robić co miesiąc nowe OBT, to też mu odmówicie bo stwierdzicie że to naciąganie ? Bo ja nie. Chce to robie. Dobrowolnie korzysta z usług naszej SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opędzają się od klienta a potem lament że cennik  tyle lat nieaktualizowany. Klient sobie życzy badanie i robimy, co najwyżej mogę zasugerować że niepotrzebne, ale klienci na ogół i tak wolą zrobić bo uważają że słowo urzędnika święte. To jest sprawa między urzędnikiem a interesantem że dał się spławić niedouczonemu urzędnikowi, czy może dla świętego spokoju żeby nie szukali na siłę w dokumentacji błędu nie wnikam , uzgadniamy co sobie życzy i jeżeli jest pewien że chce wydać niepotrzebnie $ to robimy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lato8 napisał:

To jest oczywiste, że nie znajdziesz.... ale w tym rejestrze prawie wszystkie wozy ( starsze niż 3 lata ) mają robione OBT i termin następnego jest dopełnieniem do 3 lat od daty 1 rej za granicą. Więc raz wychodzi 1 i 3 miesiące, raz 8 miesięcy, 6 miesięcy , 2 lata i 2 miesiące od badania itp.

Aż szkoda komentować, ale są "żywe dowody", które roszczą sobie prawo do szkoleń jak i do interpretacji

Cytat

umożliwiającego prowadzenia szkoleń przez wykładowców dysponujących odpowiednią wiedzą potrzebną do realizacji celów określonych w projekcie. Uprawnienia diagnosty albo wyższe wykształcenie nie daje gwarancji właściwej edukacji, rozumienia i stosowania przepisów prawnych w życiu. Liczą się także kreatywność i konsekwencja w działaniu, a taką mogą dostarczyć wykładowcy nie uwzględnieni w projekcie - jestem tego żywym dowodem.

Myślę, że jest to pokłosie podobnych myślicieli i można z tego wyciągnąć prosty wniosek - uprawnienia diagnosty nie dają gwarancji rozumienia i stosowania przepisów, za to kreatywność ludzka może w działaniu je tworzyć.

36 minut temu, Rafi90 napisał:

Dobrowolnie korzysta z usług naszej SKP

Czy na pewno?

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Nie ma. Nasze WK chcą BT przed pierwszą rejestracją zawsze, i tak trzeba robić.

To ty napisałeś. Mam nadzieję, że ty też wykonujesz takie badanie jak chcesz sobie kupić pojazd......lub ktoś z rodziny - bo przecież WK tak wymaga więc wyjątków nie ma!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ketiw38 napisał:

bo przecież WK tak wymaga więc wyjątków nie ma!

są też przypadki, że badanie z zagranicy ważne jeszcze 3 miesiące, a WK chce skierować na ustalenie danych - 60,00PLN + 1,00PLN. Po rozmowie klient woli wykonać badanie przed pierwszą rejestracją i mieć na 12 m-cy za 98,00PLN + 1,00PLN, a niżeli wydać 60,00PLN i za 3 miesiące 98,00PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Wytłumacz klientowi iz WK robi to bezprawnie i jeśli ma tablice zrób ustalenie danych

Muszę to napisać, że nie można wykonać badania dodatkowe bez badania przed pierwszą rejestracją - ponieważ nie ma tam przyporządkowanej pre rejestracji i nie można w związku z powyższym wykonać porównania z CEP. Także nie można wykonać na tablicach "niemieckich" badania dodatkowego - ustalenie danych

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już wcześniej urząd zarejestrował pojazd czasowo i skierował na ustalenie danych. Możliwości jest wiele. Niewiele taniej to wyjdzie niż OBT, ale co tam.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

Może już wcześniej urząd zarejestrował pojazd czasowo i skierował na ustalenie danych

I klient do Ciebie przyjeżdża na "niemieckich" tablicach. Proszę nie bądź kreatywny, bo zostaniesz żywym dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ketiw38 napisał:

I klient do Ciebie przyjeżdża na "niemieckich" tablicach

Wskaż cytat gdzie ktoś z nas napisał "NIEMIECKIE TABLICE" .  Ivvo wspomniał o tablicach, a że miały by być niemieckie to dopisałeś sobie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

że miały by być niemieckie to dopisałeś sobie Ty.

Bo inaczej nie pisałbym o tym, że takiego badania wykonać nie można!

Nie dość tego IVVO napisał posiada tablice w kontekście pojazdu niezarejestrowanego. Przynajmniej ja to tak odczytałem, a być może był to skrót myślowy i ja go nie odczytałem. Dlatego uściśliłem  to w moim poście

5 minut temu, Rafi90 napisał:

gdzie ktoś z nas napisał "NIEMIECKIE TABLICE"

szkoda, że nie jestem "wasz", bo też jestem diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy diagnosta zaczyna od ustalenia z klientem w jakiej sprawie klient przyjechał, jakie badanie. Więc skoro ustalili że okresowe mimo że pojazd  ma 6 miesięcy to następny termin musi być za 2 lata. Spory o to z jakiego kraju ten pojazd ma TR nic nie dają. Co do badania dodatkowego z ZTR to moim zdaniem nie do końca jest  takie jasne, może się trafić skierowany przez OKRD  za usterkę i jak wtedy postąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojteczek napisał:

może się trafić skierowany przez OKRD  za usterkę i jak wtedy postąpić?

Dobre pytanie. Ale odpowiem przewrotnie: Jak przyjadę do Ciebie bez DR na okresowe to zrobisz mi badanie?

Pytanie jest jeszcze lepsze - Jak przyjadę do Ciebie po zamontowaniu urządzenia sprzęgającego - to jakie badanie wykonasz?

Proszę o podstawy prawne.

Zwyczajowo przyjęło się (dla kasy), że jak klient przyjeżdża to należy go ogolić. Nie ważne czy zgodnie z prawem czy nie. Przychód ma być.

Dlatego wykonujemy nie prawnie badanie dodatkowe "HAK" bo Kierownicy WK sobie tego życzą, a jak życzą to jest prawo . Tak tu napisał Rafi90

Innym badaniem jest to co ty zadałeś pytanie - robi się je na zeszyt i zaświadczenie wypełnia ręcznie poza zeszytem.

Wszyscy są happy, a nawet nawet nachapani.

Niestety "większość" diagnostów, którym to przeszkadza nic nie zrobili, żeby ten stan rzeczy zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście większość diagnostów, robi też kolejne promocję nie biorąc dodatkowych opłat za L czy TAXI, gdzie nie dalej jak dwa tygodnie temu MI odpisało mi meilowo, że opłata badania takiej taksówki choćby, to suma opłaty za badanie okresowe i dodatkowe. Wielu osobą tego przetłumaczyć się nie da, i też mogę powiedzieć że postępują niezgodnie z prawem. Taki to mamy ustrój.

9 minut temu, ketiw38 napisał:

Zwyczajowo przyjęło się (dla kasy), że jak klient przyjeżdża to należy go ogolić. Nie ważne czy zgodnie z prawem czy nie. Przychód ma być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafi90 napisał:

dwa tygodnie temu MI odpisało mi meilowo, że opłata badania takiej taksówki choćby, to suma opłaty za badanie okresowe i dodatkowe.

Dziwne, bo w ich stylu są odpowiedzi, że nie są oni od interpretacji prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafi90 napisał:

opłata badania takiej taksówki choćby, to suma opłaty za badanie okresowe i dodatkowe

Oczywiście, że tak. Natomiast to, że każdy diagnosta potwierdza wpis VAT już nie musi być dodatkowe, ponieważ takiego badania okresowego nie mogła by wykonywać podstawówka, a tu lobby jest już silne.

Jeszcze raz napiszę większości diagnostów to nie przeszkadza więc po co biadolić?

3 minuty temu, danielg539 napisał:

bo w ich stylu są odpowiedzi, że nie są oni od interpretacji prawa.

Zmienił się zastępca dyrektora i według mojej opinii wypisuje różne pisma. Niekoniecznie zgodne z porządkiem prawnym, za to zgodne z jego wizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielg539 napisał:

Dziwne, bo w ich stylu są odpowiedzi

Zdziwiło mnie że w ogóle odpisali. Trwało to z miesiąc , ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.