Skocz do zawartości

Naczepa ciężarowa-pojemnik do przewozu artykułów sypkich


LukaszSkp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry kolegom diagnostom oraz wszystkim, którzy mogą mi poradzić. 

Jestem diagnostą od 3 lat, wczoraj dostałem zarzut z prokuratury na wniosek TDT, że źle wykonałem badanie takiej naczepy bo na badaniu nie było protokołu z TDT. 

Co możecie mi poradzić odnośnie tej sprawy.

Będę wdzięczny za każdą informację.  Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z OSDS (osds.org.pl) i prawnikiem Rafałem Szczerbickim. Przyda się odniesienie do wyroku sądu administracyjnego w Krakowie w podobnej sprawie. Pytanie tylko czy to była cysterna czy silos?

TDT myli się w kwestii tych naczep, bo rozporządzenie w sprawie urządzeń podlegających dozorowi technicznemu mówi o cysternach do przewozu cieczy i gazów. Powołują się na możliwości transportowe ze względu na konstrukcję pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze raz zapoznać się z treścią rozporządzenia ws urządzeń podlegających dozorowi. Jest tam jeden istotny zapis, który zmienia obraz sytuacji. Są wyroki sądów (jeden wkleiłem) w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. 

Cytuję dowód rejestracyjny.  Felblinder EUT 53.3 Naczepa ciężarowa do przewozu materiałów sypkich . W cepik, pojemnik. Tabliczka znamionowa nie czytelna odnośnie nazewnictwa ,ale cyfry można było odczytać w tym numer vin. Żadnych tabliczek TDT,  żadnego napisu na pojemniku,  jedyny napis to nazwa firmy i artykuły spożywcze. W rękach właścicieli od 2011 od tego czasu na przeglądach bez dokumentu tdt wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LukaszSkp napisał:

 W rękach właścicieli od 2011 od tego czasu na przeglądach bez dokumentu tdt wynik pozytywny.

Tym to akurat bym się nie podpierał, żaden argument. Klient wmówi wszystko byle tylko "pieczątkę dostać"

W zeszłym roku kilka lohr przyjechało na badanie, ale żadna nie miała UDT. Też wmawiali, że nie trzeba. A do tego czasu przechodziły badania. I tak sobie jeżdziły szukając reksia. 

Nawet jedna cysterna z paliwem na badanie przyjechała gdzie od czasu sprowadzenia z zagranicy (czyli trzy lata) TDT jej nie widział. 

Teraz już nie próbują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewoz Materiałów sypkich jeśli jest w dowodzie  to uważam że nic nie będzie aczkolwiek radze skontaktować się z Panem Szczerbickim.  Wiadomo wyroki sądów są różne. Skontaktuj się z właścicielem naczepy zapewne był juz przesluchiwany i popros o jakieś dokumenty naczepy tzn schemat budowy schemat wyposażenia może jakiś wyciag od producenta. Naczepa czy zbiornik opróżniany grawitacyjnie i na tym trzeba się opierać plus to ze sluzy do przewozu Materiałów sypkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 16:23, LukaszSkp napisał:

Tabliczka znamionowa nie czytelna odnośnie nazewnictwa ,ale cyfry można było odczytać w tym numer vin.

Jest jeszcze tabliczka znamionowa zbiornika gdzie podane jest ciśnienie robocze.

W dniu 28.11.2020 o 16:23, LukaszSkp napisał:

W rękach właścicieli od 2011 od tego czasu na przeglądach bez dokumentu tdt wynik pozytywny.

Gdyby pojazd nigdy nie był badany w TDT, to TDT najprawdopodobniej nie wiedziało by o jego istnieniu a jak wszczęto procedurę to najwyraźniej z tego powodu, że dozór wygał a pojazd nie zjawił się na kolejnym badaniu w TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tomek8340 napisał:

Naczepa czy zbiornik opróżniany grawitacyjnie i na tym trzeba się opierać

Sposób napełniania i opróżniania nie ma znaczenia przy innych ładunkach niż gazy i ciecze.

2 minuty temu, danielg539 napisał:

Gdyby pojazd nigdy nie był badany w TDT, to TDT najprawdopodobniej nie wiedziało by o jego istnieniu a jak wszczęto procedurę to najwyraźniej z tego powodu, że dozór wygał a pojazd nie zjawił się na kolejnym badaniu w TDT.

ITD też donosi na diagnostów, jak wyhaczą taką naczepę bez dozoru. Bandyterka w białych rękawiczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 12:15, LukaszSkp napisał:

wczoraj dostałem zarzut z prokuratury na wniosek TDT

 

1 minutę temu, aboz napisał:

postępowanie wszczęto po doniesieniu, jakie złożyło ITD do prokuratury.

Ciekawe czy autor się nie przejęzyczył i nie pomylił instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, danielg539 napisał:

Jest jeszcze tabliczka znamionowa zbiornika gdzie podane jest ciśnienie robocze.

Gdyby pojazd nigdy nie był badany w TDT, to TDT najprawdopodobniej nie wiedziało by o jego istnieniu a jak wszczęto procedurę to najwyraźniej z tego powodu, że dozór wygał a pojazd nie zjawił się na kolejnym badaniu w TDT.

Złapano to do rutynowej kontroli na drodze, policja i TDT jakiej akcje mieli na drodze do młyna, zatrzymali 13 dowodów. 

21 godzin temu, danielg539 napisał:

 

Ciekawe czy autor się nie przejęzyczył i nie pomylił instytucji.

Nie nie pomyliłem TDT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, danielg539 napisał:

To stwierdzenie postaram się zweryfikować u źródła.

Nie musisz, z ust inspektora na konferencji padło. Nie mają wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 12:57, danielg539 napisał:

To stwierdzenie postaram się zweryfikować u źródła.

Nie musisz , kawałek ode mnie często są takie akcje ITD/TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprecyzować -

W dniu 30.11.2020 o 11:55, Tomek8340 napisał:

Przewoz Materiałów sypkich jeśli jest w dowodzie  to uważam że nic nie będzie

204 PRZEWÓZ SYPKICH ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH

W innych wypadkach

299 - INNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprecyzować -
204 PRZEWÓZ SYPKICH ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH
W innych wypadkach
299 - INNA
Zapomniałeś o 203 Przewóz cementu luzem.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.