Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów .nie znalazłem na forum wątku dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021. Czy przeoczyłem? , czy Nas już to nie rusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podasz link?

7 minut temu, danielg539 napisał:

Słabo szukałeś! Co nie zmienia faktu, że od 1 stycznia na 99% nic się nie zmieni.

ponownie prezes zastopuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo będą takie same jak ustawy Covidowe. Niby są a nic z nich nie wynika, w dodatku większość jest bezprawna. Teraz niczego nie można przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert66 napisał:

 dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021.

Ze tak dopytam, o jakie przepadanie badań się rozchodzi ?

Bo może wszyscy na forum

Godzinę temu, Robert66 napisał:

 Czy przeoczyłem?

coś przeoczyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mecher napisał:

Ze tak dopytam, o jakie przepadanie badań się rozchodzi ?

 

No jak to jakie? Przepadnie sporo badań na sam DR a przy okazji sporo kasy ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś przeoczyłem.

Przeoczyłem wykonywanie badań bez pojazdu. Słyszałem, że tak można, ale nie wiedziałem o istnieniu takiego zapisu  :sad:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafi90 napisał:

No jak to jakie? Przepadnie sporo badań na sam DR a przy okazji sporo kasy ::claus

O jej, 👀 sposobu przeprowadzania badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mecher napisał:

.Przeoczyłem wykonywanie badań bez pojazdu. Słyszałem, że tak można, ale nie wiedziałem o istnieniu takiego zapisu  :sad:

Oby pojawił się nowy zapis o dodatkowym badaniu bez pojazdu. Tylko opłata podwójna, i nie dla TDT tylko dla diagnosty :lol:

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 10:17, Robert66 napisał:

Witam kolegów .nie znalazłem na forum wątku dot.  zmian w sposobie przepadania badań po 01,01,2021. Czy przeoczyłem?

Ale piszesz o ustawie,czy rozporządzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mirek.g napisał:

Macie jakiś info , czy te nowe przepisy wejdą od 01.01.2021?

Rafał Weber (sekretarz stanu w MI) gdzieś mówił, że jest nikła szansa i raczej drugi kwartał 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że nie zdążą, ale parcie na wprowadzenie TDT-u do nadzoru jest duże. A wszystko za sprawą Oleksiaka, który był dyrektorem TDT, a obecnie jest dyrektorem DTD MI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni projekt wałkowali od marca do grudnia, teraz powinno im pójść znacznie szybciej. Natomiast 01.01.2021r. w tej chwili rzeczywiście wydaje się mało realny. Obstawiam, że przełom marca i kwietnia to najwcześniejsza opcja, chociaż znając obecny rząd jeszcze możemy się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany

- Każda stacja przynajmniej przez 5 dni w roku jest kontrolowana przez pracownika TDT

- Każda uwaga do diagnosty kończy się zabraniem uprawnień do wyjaśnienia sprawy

- diagnosta będzie brał udział w szkoleniach przynajmniej jeden raz na dwa lata (jeżeli nie zostanie dodatkowo skierowany i egzamin przeprowadzony)

- sprawdzenie auta będzie trwało przynajmniej godzinę - stacje które wykonują badanie szybciej -- diagności będą poddawania kontroli i będzie im mierzony czas.

- pierwsza kara 2000 zł.

- wykonanie badania niedbale i wykonane badanie powtórne z wynikiem negatywnym w ciągu miesiąca - zabranie uprawnień na dwa lata z rygorem natychmiastowej wykonalności

- wykonanie badania bez pojazdu - zabranie uprawnień dożywotnie z rygorem natychmiastowej wykonalności

- każde zabranie DR za stan techniczny przez ITD - badanie techniczne wykonane w najbliżej SKP w obecności inspektora

Mogę pisać jeszcze długo - bo tylko takie wpisy zachęcą was do dyskusji nad swoją przyszłością oraz stanowionych przepisach.

Inaczej bez bata nikt was nie zachęci do dbania o swoją przyszłość. Tylko biadolenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirek.g napisał:

znalezienie normalnej roboty

A jest taka??

Pytam bo nie wiem co masz na myśli pisząc- normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ketiw38 napisał:

wykonane badanie powtórne z wynikiem negatywnym w ciągu miesiąca - zabranie uprawnień

Dobrze rozumiem? Dam P, za 3 tygodnie dostanie na innej N bo sobie chciał już zrobić kolejny przegląd i mam zabrane uprawnienia?

Dobre, aby kogoś ud****ć, zrobię przegląd w swoim u gościa którego nie lubię, zmienię opony na łyse i pojadę na inną stację, dostanę N i poprzedni diagnosta ma problem.

Taka sobie rozkmina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.