Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Już bez przesady. Co innego progi bez progów, które do takiego stanu musiały kilka lat sobie spokojnie korodować, a co innego zmiana opon/kół, która w porywie może trwać ok. godziny.

Co do czasu badań to też może być różnie, jest pełno wyroków, które mówią, że na pełen zakres BT potrzeba 20 do 40 min. natomiast sporo stacji stara się nie schodzić poniżej pół godziny, więc ten czas jeśli ulegnie wydłużeniu to nie znacznemu, myślę że maksymalnie o 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie, bez przesady:

2 godziny temu, ketiw38 napisał:

- sprawdzenie auta będzie trwało przynajmniej godzinę - stacje które wykonują badanie szybciej -- diagności będą poddawania kontroli i będzie im mierzony czas.

Badanie dodatkowe - skierowany na sprawdzenie warunków technicznych - pęknięta szyba. Siedzę i wpatruję się w szybę 55 minut (5 minut zajęło mi zarejestrowanie badania, identyfikacja pojazdu i spisanie stanu drogomierza).

Poza tym ten czas JUŻ jest mierzony. Wystarczy nieskomplikowany algorytm, żeby wyciągnąć dane z CEP, ograniczając się do zakresu: Nr SKP, Nr diagnosty, Zakres dat. Kto ma dostęp do takich danych, może skorzystać w każdym czasie.

2 godziny temu, ketiw38 napisał:

Mogę pisać jeszcze długo - bo tylko takie wpisy zachęcą was do dyskusji nad swoją przyszłością oraz stanowionych przepisach.

Inaczej bez bata nikt was nie zachęci do dbania o swoją przyszłość. Tylko biadolenie...

Taka pisanina raczej zniechęca. Przynajmniej mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne propozycje by to co @ketiw38napisał nie zaistniało ? Tzn. na jakie zapisy powinny się zmienić propozycje projektu "rządowego"

Bo 99% nie starannie wykonywanych badań, nie będzie tłumaczona 

14 godzin temu, Czolgista napisał:

 a co innego zmiana opon/kół, która w porywie może trwać ok. godziny.

No chyba że

14 godzin temu, wrc69 napisał:

Taka pisanina raczej zniechęca.

To trzeba zacząć ćwiczyć cierpliwość, by póżniej nie narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dostęp bez logowania posiada tylko w link trzeba kliknąć.

 

Ooo już mnie rewers ubiegl🙂

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ketiw38 napisał:

Mogę pisać jeszcze długo - bo tylko takie wpisy zachęcą was do dyskusji nad swoją przyszłością oraz stanowionych przepisach.

Inaczej bez bata nikt was nie zachęci do dbania o swoją przyszłość. Tylko biadolenie...

@ketiw38 takie wpisy to raczej szerzenie dezinformacji a to dobrze nie będzie odebrane przez diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielg539 napisał:

a to dobrze nie będzie odebrane przez diagnostów.

A pierdoły niejednokrotnie napisane przez jakiegoś redaktorzynę łykają jak pelikan.

Budzić można na różne sposoby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medialne słowo ma zawsze większą siłę przebicia.

 

6 godzin temu, DARIO64 napisał:

Budzić można na różne sposoby.

To fakt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 22:52, ketiw38 napisał:

do czego

Do Organizacji.

A w temacie "narzekania", "biadolenia' (co wy macie z tym biadoleniem?), to proponuję: https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=2237

Wątek ogólnodostępny, bez logowania. Nie przypuszczałem, że będę miał w czymś poglądy zbieżne z Kolegą @blakop. Mówi się, że "prędzej piekło zamarznie". Może jeszcze nie zamarzło, ale kotły diabłom ostygły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 16:25, ketiw38 napisał:

Zmiany

Dorzucę coś od siebie :

- od 1 stycznia 2020 właściciel pojazdu będzie musiał posiadać kota a skp sprzęt do pielęgnacji kici.

😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafi90 napisał:

Dopiero teraz będziemy psem do bicia,

No cóż .... większości to nie przeszkadza....

 

Godzinę temu, DARIO64 napisał:

skp sprzęt do pielęgnacji kici

Miskę już znalazłem, a mleko mam bo używam do kawy

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

 

A w temacie "narzekania", "biadolenia' (co wy macie z tym biadoleniem?), to proponuję:

Ja trochę inny, ale też zaproponuję:  https://osds.org.pl/?p=1660

Edytowane przez ketiw38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytałem o obowiązek posiadania kota i sprzętu do pielęgnacji sierściucha ?

Bo 2020 się kończy, kontrola z Starostwa była, o kota nie pytali i zdjęć mu robić nie chcieli :657:

Co do zdjęć, bo dokumentację z kontroli zdjęciami zapodają, wyposażenie, miejsca parkingowe i ich oznaczenie, do badania poziomu hałasu plakietki itd.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 09:08, Mecher napisał:

Tzn. na jakie zapisy powinny się zmienić propozycje projektu "rządowego"

Osobiście nie miał bym nic przeciwko zapisowi, aby podczas wykonywania zdjęcia drogomierza silnik był uruchomiany. W przypadku poj. wyposażonego w obrotomierz prosta sprawa do zweryfikowania, bez obrotomierza wskaźnik paliwa czy temp. też się uniesie. Wyeliminowało by to niesprawne układy np. (ABS, poduszki, itd.)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ketiw38 napisał:

Ja trochę inny, ale też zaproponuję:

Czytałem. Zalogowałem się i przeczytałem "uwagi do uwag". Kiedy Komisja? Lubię też oglądać transmisje z Komisji.

Ciekawe jest (na tych komisjach), kiedy "strona społeczna" wyłuszczy swoje racje a Przewodniczący zwraca się do strony rządowej - "Co na to strona rządowa?"

"Nie zgadza się".

"Wniosek odrzucony".

Mało mam złudzeń. Widzę siły mające dużo do powiedzenia (TDT, strona rządowa) i strony społeczne (PISKP, OSDS) zaproszone, aby procedowanie wyglądało "demokratycznie". Ostatecznie jest, jak sobie politycy ubrdali że sami napisali a projekt stworzył tan największy Żarłacz na dzielni (TDT).

Żeby nie było, że interesuję się tylko transmisjami a procedowania Ustawy PoRD, z zainteresowaniem śledziłem losy Ustawy Koncesyjnej (Ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym) czy spodziewanej nowelizacji UoBiA (ubojki). Z uwagi na hobby. Na komisjach jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jutro jest telekonferencja Ministerstwa ze stroną społeczną. Zobaczymy , mój znajomy ma w tym uczestniczyć i ma dać znać jak i co.

Edytowane przez mirek.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wrc69 napisał:

Mało mam złudzeń.

Ale jakieś? Dlaczego? A gdyby nie było strony społecznej? A gdyby nie było tam diagnostów jak do tej pory?

Widzisz ja mam satysfakcję, że należę do grupy diagnostów, którzy przynajmniej próbują wpływać na przyszłość zawodu i czasami się to udaje.

Nie wiem czy pamiętasz jak miało wyglądać wymienianie drogomierza i co chcieli, żeby diagnosta wykonywał oraz potwierdzał - "legalizował"?.

To z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych spotykał się Minister. To diagności do których się zaliczam, mieli wpływ na to jak obecnie wygląda procedura.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam parcia w tę stronę. Nie lubię polityki. I choć Otto Bismarcka serdecznie nie znoszę, to zgadzam się z nim w jednym zdaniu:

"Ludzie nie powinni widzieć jak robi się kiełbasę i politykę". To brudna gra.

Szczerze gratuluję sukcesów i życzę szczęścia w dalszych działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.