Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2020 o 16:46, Grzegorz Łódź napisał:

Pytam bo nie wiem co masz na myśli pisząc- normalna.

 Szukałem w przepisach, ale na próżno, śmiało stwierdzam nigdzie nie ma definicji "normalna" 😁 

Ale ostatnio klient wpadł na stację z pytaniem czy on musi przyjechać z tą przyczepą i wychodząc jego komentarz był taki, że on jedzie na "NORMALNĄ STACJĘ" co się diagnosta nie przywala do byle czego9_9

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dalkowiak napisał:

musi przyjechać z tą przyczepą (...) jedzie na "NORMALNĄ STACJĘ" co się diagnosta nie przywala do byle czego

Złoto normalnie, Pojechał "na normalną" bo diagnosta "przywalił się do byle czego" bo chciał pojazd na skp. Niech te zdjęcia już wejdą. W powietrzu już czuć ten ból tylnej części ciała osób, co będą musiał ciągać te przyczepy i inne na skp po kilkanaście km i jeszcze może N wyłapią. Będą bez przeglądów jeździć w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

Pojechał "na normalną" bo diagnosta "przywalił się do byle czego" bo chciał pojazd na skp. Niech te zdjęcia już wejdą

A co zmienią zdjęcia w takim "normalnym" podejściu klienta???Będą zdjęcia i będą się trafiać takie propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest nawet pewne skoro są mądrościami  typu:

-Panie...! Po co panu dowód do badania? Pan się doucz, bo już dowodów wozić nie trzeba. I to od dawna!

Aaa jeszcze pojazd chcesz no to teraz to już ku....a przegięcie..😉🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grzegorz Łódź napisał:

co zmienią zdjęcia

Że wszyscy będą normalni, a nie "normalni" a z czasem jak się dowiedzą że już nic nie załatwią to się skończą takie teksty, bez tego nie ma szans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

A co Związek Powiatów Polskich ma do kotów?

A nie wiem, trzeba by ich zapytać😃 Nie miałem na mysli kotów, tylko projekt PORD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenem jest że gro osób przyjeżdżając na OBT nie potrzebuje sprawdzenia pojazdu tylko pieczątkę. Brak jest jakiejkolwiek odpowiedzialności za zdarzenia wynikłe ze złego stanu technicznego. W wypadku tragedii to jest jedna odpowiedź; ,, no przecież diagnosta dopuścił pojazd i nie miał żadnych uwag". Niestety jako diagnosta miałem już kilka przypadków niezłych awantur za dopie...nie się do bzdur (czujnik ABS; SRS; brak hamulca itd. itp - mnożyć) no i niestety dużo osób nie przyjeżdża. Mistrzem była osoba która przyjechała na stację i zapytała się czy sprawdzam spaliny. Po mojej odpowiedzi że jest to badanie obowiązkowe powiedział ze  ,,jedzie na normalną stację " i tyle go widziałem. jedna rzecz jest w tym wszystkim pozytywna - ŚPIĘ SPOKOJNIE.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomekkk napisał:

Fenomenem jest że gro osób przyjeżdżając na OBT nie potrzebuje sprawdzenia pojazdu tylko pieczątkę.

Jakie będzie rozgoryczenie jak już pieczątek nie będzie ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości co pracuje jedną SKP prowadzi gość diagnosta i właściciel w jednym który wpadł na pomysł i objechał mechaników w okolicy żeby mu przyprowadzali pojazdy na badania a on im za każdą furę odpala 20zeta no i powiem wam ruch ma spory można można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze l...a na zapleczu zrobi 🙂 Sorry ale czasem mam wrażenie że są właściciele (na szczęście w mniejszości) co są w stanie dużo zrobić by klienta ściągnąć ( mój krótkotrwały były znajomy) właśnie te 20 zl między innymi odejmował od rachunku przy zwykłym OBT. skutery i motocykle są do dziś po 50,gaz 150, ciężarowe też po 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 20:32, Andrzej89 napisał:

Niech te zdjęcia już wejdą.

Andrzeju ale te zdjęcia to jest ściema dla ludu. 80% SKP ma kamery przed wjazdem i wokół terenu. To w nowej SKP praktycznie standard. Pozostałe można  zmusić jednym paragrafem w DZ.U. 40 w 3 dni z publikacją.  Jak chcą zdjęcie niech wprowadzają jak się dziś uwiną to w poniedziałek może obowiązywać przepis. Dla mnie zdjęcia na stacji to żaden problem i tak robię przy zmianach, natomiast dla rządzących jest to chwyt propagandowy wyniesiony na sztandary za którym przemyca się zapisy korzystne dla siebie. Nie łykajcie tak wszystkiego jak pelikany.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, markes30 napisał:

To w nowej SKP praktycznie standard

G... prawda, byłem chwilę na nowej OSKP, kamery były wszędzie prócz: biura SKP, wjazdu na SKP i samej linii. Taki dziwny zabieg okoliczności...

Oczywiście po 5-10 matołków dzienne, z pytaniem czy podbije im sam dowód bo nie chce im się ciągnika/przyczepy taskać na stację X km. Nie wspominając już o proporcjach łapówek za przymknięcie oka na to i owo.

Zdjęcia ukrócą proceder lewych BT przede wszystkim tam gdzie najliczniej on występuje, czyli na wsiach. Bo w mieście jeszcze mi się nie zdarzyło, aby ktoś przyjechał z samym DR lub wprost zapytał ile u mnie kosztuje wynik P.

Oczywiście podpisuję się pod uwagą kolegi, który wcześniej napisał, że zdjęcie licznika powinno być wykonane przy załączonym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czolgista napisał:

 Bo w mieście jeszcze mi się nie zdarzyło, aby ktoś przyjechał z samym DR

To w tym temacie, jeszcze wszystko przed tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Czolgista napisał:

kamery były wszędzie prócz: biura SKP, wjazdu na SKP i samej linii. Taki dziwny zabieg okoliczności...

 

 

Jak ktoś  lubi sobie kręcić bat na siebie to może zamontować nawet na ubraniu. Powodzenia. Cokolwiek się stanie, nawet nie z twojej winy to będzie później idealny dowód żeby doczepić się że pod autem byłeś 8 minut a nie 10. Jak takie macie parcie żeby wieszali na was psy i stali z batem to nie wiem , może do jakiejś służby pora wstąpić. Jeszcze nie widziałem żeby nad urzędnikiem wisiała kamera skierowana na jego ręcę , nie mówiąc o jakiejś organizacji ala TDT która miała by stać z batem i sprawdzać czy dobrze wklepuje literki przy rejestracji. Skoro część z NAS nie uważa się za fachowców tylko za popychadła, to współczuję

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, chociaż staram się przyjmować na mniej "ruchliwe" vel. bardziej wymagające stacje, a do takich raczej żaden poszukiwacz pieczątki się nie zapuszcza. Z resztą obecny szef na wstępie stwierdził, że on nie życzy sobie na swojej stacji klepania samych DR. I tego się trzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafi90 napisał:

może do jakiejś służby pora wstąpić.

Co jakiś czas przeglądam oferty pracy w ITD, ale póki co nie ma tam nic dla ludzi z moim wykształceniem. TDT póki co też się nie odzywa, więc pozostaje tylko klepanie trupów 😛

6 minut temu, Rafi90 napisał:

W takim przypadku kamery nie są Ci na stanowisku pracy potrzebne.

A i tak jest, ale podobno niesprawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ITD się szkoda kalać, mało płacą i nacisk na wyniki. Prędzej bym proponował w kierunku WORD się oglądać. Zgłębiałem ostatnio temat i nie jest źle. Zobaczymy jak to dalej będzie z naszym środowiskiem i zmianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś  lubi sobie kręcić bat na siebie to może zamontować nawet na ubraniu. Powodzenia. Cokolwiek się stanie, nawet nie z twojej winy to będzie później idealny dowód żeby doczepić się że pod autem byłeś 8 minut a nie 10. Jak takie macie parcie żeby wieszali na was psy i stali z batem to nie wiem , może do jakiejś służby pora wstąpić. Jeszcze nie widziałem żeby nad urzędnikiem wisiała kamera skierowana na jego ręcę , nie mówiąc o jakiejś organizacji ala TDT która miała by stać z batem i sprawdzać czy dobrze wklepuje literki przy rejestracji. Skoro część z NAS nie uważa się za fachowców tylko za popychadła, to współczuję
Coś czuję, że badania to ty robisz "szybko i sprawnie". Mnie monitoring nie przeszkadza, a już parę razy zastanawiałem się nad rejestratorem osobistym. Tyle, że ja nie mam nic do ukrycia.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj , jak łatwo można komuś nadepnąć. Nie wnikam kto jak robi, więc i Ty nie oskarżaj kogoś o fuszerkę. Nie lubię tego jak ktoś patrzy mi na ręcę podczas pracy, i taki jest po prostu mój kaprys. Nie chce, nie życzę sobie nagrywania i tyle.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.