Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, rurek777 napisał:

w tym kraju tyko ryby nie biorą

oj  tam, oj tam  @rurku Leskiemu to ryby z ręki jedzą... ;)

Edytowane przez biker100
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tobiasztj napisał:

Sporo sobie czasu dają tak im się spieszyło

Zmiany nie wejdą wcześniej  ,niż zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuba19787 napisał:

No i dobrze niech nic nie zmieniają

Nie przesadzaj kuba19787. Ceny badań niech chociaż zmienią na wyższe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 23:06, Grzegorz Łódź napisał:

Ceny badań niech chociaż zmienią na wyższe

To będzie ostatnia zmiana dotycząca reformy badań. Oficjalne stanowisko ministerstwa jest takie, że najpierw reforma systemu badań a dopiero po jej wdrożeniu zastaną określone rzeczywiste koszty utrzymania stacji co umożliwi dokonanie korekty cennika. Ceny badań na 99% nie zmienią się wcześniej jak za 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 23:06, Grzegorz Łódź napisał:

Ceny badań niech chociaż zmienią na wyższe.

Ja cały czas byłem za tym żeby podnieść ceny, ale z perspektywy czasu i obserwacji to na dziś dzień zmiana cennika nie ma racji bytu. Najpierw muszą coś zrobić żeby zahamować klepaczy bo to tylko pogorszy sprawę. Oni się będą bardziej "bogacić" bo robią duży przemiał i szybko przyczynią się do upadku tych normalnych.  Najpierw musi być coś co sprawi że na każdej stacji bez wyjątku badania będą robione tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Andrzej89 napisał:

Najpierw musi być coś co sprawi że na każdej stacji bez wyjątku badania będą robione tak samo.

Jedyny skuteczny sposób o którym ustawodawca wie ale jakoś nie chce go wprowadzić to uniezależnienie finansowe  diagnosty od właściciela SKP. A te inne rozwiązania to tzw. bat,zastraszanie itp....

Podobnie jak z pandemią i restrykcjami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

chciałbym poprosić o link do strony z projektem, który jest w legislacji - odnośnie zmian 2021. w tym temacie chyba był już ten link wrzucony, ale nie widzę tego postu teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 16:06, Grzegorz Łódź napisał:

Zmiany nie wejdą wcześniej  ,niż zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

A skąd takie założenie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Panowie po dzisiejszym dniu powiem tak. Jeżeli pozwolicie a może i nie to H.... z taka robotą dziś na dywaniku dowiedziałem się że za mocno śrubkę przykręciłem i paru zdesperowanych właścicieli pojazdów jeżeli można takie coś nazwać pojazdami, poskarżyło się dla szefa. Więc niestety ale frekwencja w lokalu zwanym OSKP spadał a ja zostałem wręcz zdeptany. Przez cały dzień trwały poszukiwania nowego diagnosty wiem to od kolegów ale no niestety chętnych brak. Więc powiem tak może mimo sprzeciwu niektórych kolegów po fachu. Jeżeli nie będzie zmian  to nasze badania będą wyglądały jak na dalekim wschodzie u naszych sąsiadów. Poniżej przykłady dokręcania śrubki.

Ręce opadają szczerze jestem gotów to P........   Więc jak z tymi zmianami.

IMG_20200107_125452.jpg

IMG_20200613_073345.jpg

IMG_20200629_122054.jpg

IMG_20201002_102634.jpg

IMG_20201214_110157.jpg

IMG_20201221_085244.jpg

IMG_20201221_085247.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Darek74 napisał:

za mocno śrubkę przykręciłem

 

40 minut temu, Darek74 napisał:

poskarżyło się dla szefa

 

40 minut temu, Darek74 napisał:

dziś na dywaniku

Twoje pieczątki i odpowiedzialność karna - twoje decyzje. Nie spowiadaj się szefowi ze swoich decyzji i krótko z nim. Jak się mu nie podoba to niech sam robi kwity i klepie a nie potem on o niczym nie wiedział i kolejnego sobie znajdzie i interes dalej trwa. Skoro taki mądrala to niech sobie szuka klepacza. Każdy pracodawca tak mówi że na moje miejsce ma 100 innych, jednak jakoś przez rok nikogo nie znalazł. Im naprawdę się w głowie popaprało że sądzą, iż za 2tys będą mieli eldorado pocztowe.

 

edit: btw. wyobraźcie sobie ten płacz jak wejdą zapowiadane zmiany, niech jeszcze rąbną foto drogomierza na odpalonym silniku. Będzie się działo, a i TDT wyrwie paru chłopów i może zrobi się trochę lepiej bo nie będą klepać jak klepali.

Edytowane przez Andrzej89
  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej89 napisał:

. wyobraźcie sobie ten płacz jak wejdą zapowiadane zmiany

Ale co wejdzie i w jakiej formie? Na chwilę obecną czekamy jeszcze trzeci miesiąc na opiniowanie zgłoszonych uwag do projektu, w takim tempie to się doczekamy zmian na świętego Dygdy...

Z resztą za obecny stan rzeczy odpowiedzialni są tylko i wyłącznie "straży" diagności. Jakby robili to co do nich należy, tak jak do nich należy to np. ja nie miałbym słychać wszędzie głupiego pier***nia, że "jestem bardzo ostrym diagnostą", bo by było kawa na ławę Dz. U. mówi taki i tak i koniec kropka, a tymczasem dziadki okupujące sporą część okolicznych stacji, zamiast dać N za skorodowane przewody hamulcowe wolą biegać że sprayem pod samochodem i maskować korozję "konserwacją", żeby oni byli "czyści"

Jak już zahaczyłem opinii nt projektu UC-48 to właściwie tylko OSDS zaproponował jakieś sensowne zmiany, inne żerujące na obecnym bajzlu organizacje krytykują jak mogą bo zwyczajnie pasuje im obecny syf - łatwa kasa bez jakiejkolwiek odpowiedzialności.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale coście się czepili tak tego "urzędnika państwowego". Kto brał, ten będzie brał. Kto puszczał lipę, dalej będzie puszczał. Nazwa stanowiska, status stanowiska nic to nie zmieni. Albo ktoś ma kręgosłup, albo się gnie za każde dwadzieścia złotych bokiem do kieszeni.

  • Super 2
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czolgista napisał:

Jak już zahaczyłem opinii nt projektu UC-48 to właściwie tylko OSDS zaproponował jakieś sensowne zmiany (...)

Kolego @Czolgista może przyszedł już ten czas, bo przyznam się szczerze na swoim przykładzie, że za długo zwlekałem z podjęciem decyzji.

Zachęcam. :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czolgista napisał:

Z resztą za obecny stan rzeczy odpowiedzialni są tylko i wyłącznie "straży" diagności. Jakby robili to co do nich należy, tak jak do nich należy to np. ja nie miałbym słychać wszędzie głupiego pier***nia

Patrz a ja takiego pier*****ja muszę właśnie słuchać przed takiego młodego gniewnego co uprawnienia zrobił max dwa lata wstecz. ZK z dokładką siedzeń w ciężarowym są u niego  na starych zasadach!  Wisienką jest to że robi same ZK bez okresowego a wszystko to WK łyka jak bocian żabę... I uwaga to jest najlepsze!!

Pracuje w państwowej spółce bez żadnego kierownika i nacisków z góry,a w tamtym tygodniu pozytywnie przeszedł kontrolę z WK. Więc nie gadaj że za taki stan rzeczy odpowiadają tylko i wyłącznie"starzy diagnosci"! 

 

 

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darek74 napisał:

dziś na dywaniku dowiedziałem się że za mocno śrubkę przykręciłem i paru zdesperowanych właścicieli pojazdów jeżeli można takie coś nazwać pojazdami, poskarżyło się dla szefa

  W mojej pierwszej robocie na stacji, w pierwszym dniu dałem 6xN, też byłem na dywaniku, bo kolega szefa chciał zrobić dwie przyczepy rolnicze tylko z dowodem. Ówczesny pracodawca powiedział mi że to będzie koniec współpracy jak to się powtórzy, odpowiedziałem mu kładąc wypowiedzenie na stole, zbladł i powiedział że może jakoś się dogadamy. Pracowałem tam po tym incydencie jeszcze 3 lata, z perspektywy czasu uważam że o 3 za długo. W moim przypadku, gdy znajdę pracę w lepszych warunkach i wypłacie, nie będę się długo zastanawiał. Nie mam cienia złudzeń co pracodawcy myślą o nas diagnostach, (ważne by chajs się zgadzał) Ważne by nie dać się zastraszyć, ja nic nie musze, ostatecznie zawszę mogę wrócić do "kanału" ceny za usługi w warsztatach poszybowały teraz jak nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darek74 napisał:

 dziś na dywaniku dowiedziałem się że za mocno śrubkę przykręciłem i paru zdesperowanych właścicieli pojazdów

IMG_20200107_125452.jpg

IMG_20200613_073345.jpg

IMG_20200629_122054.jpg

IMG_20201002_102634.jpg

IMG_20201214_110157.jpg

IMG_20201221_085244.jpg

IMG_20201221_085247.jpg

Gdyby ktoś mi nabluzgał za to że nie robię P na takie coś jak na zdjęciach, to najpierw bym się zwolnił a później dołożył wszelkich starań żeby temu dziadowi zamknęli SKP i sprawę popchnęli do sądu.

26 minut temu, Paprock napisał:

No ale coście się czepili tak tego "urzędnika państwowego".

A czemu nie? Lepiej żeby diagnosta był robolem u prywaciarza z umową za najniższą albo zleceniówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? To "urzędnikowi państwowemu" kaszę mannę od razu zaproponują, tak?

A od jakiej kwoty pracownicy państwowi startują? 

Jakoś specjaliści IT w sektorze prywatnym nie narzekają i nie "urzędnikują" co nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Jakoś specjaliści IT w sektorze prywatnym nie narzekają i nie "urzędnikują" co nie.

 

Porównanie specjalisty IT i diagnosty który dla pracodawcy ma być maszynką do pieniędzy jest po prostu śmieszne

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.