Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, kurant2000 napisał:

Ale coś kombinują

Cały czas kombinują, są przeróżne projekty a co i kiedy wejdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam1501 napisał:

co i kiedy wejdzie zobaczymy.

chyba nigdy podwyżka cen opłat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że za kolejne 18 lat mają coś dorzucić chyba ma być 110 zł

dobra i dycha więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty badań to nie 'nafta', której ceny co cysternę się podnosi. Tu trzeba woli politycznej, której nie ma (bo wybory), a nawet jak się urodzi, to społeczeństwo aborcji dokona na taki pomysł. Sami wiecie jak jest. Nikt za nic nie chce więcej płacić. Kto, kiedy, komu napiwek dał? Kto, kiedy, komu napiwek zostawił? Takie czasy, że każdy ciuła grosz do grosza, żeby było go stać dzieciom kupić nadmorskiego gofra.

 

A tak poza tematem, to idę na basen. Parking + bilet + leżak + lody, gofry, ryba, fryty, cola + (siku do wody nie można) = ???

To jest jeden dzień z życia upałowego męczennika. A jak dwoje większych dzieci na kolonię nie wyjedzie i wakację będzie spędzało w mieście. A potem zdziwienie, że szukali ochłody na wyrobiskach, piaskowniach, żwirowniach i w ogóle na zbiornikach gdzię nie ma ratownika.

Adres: ul. Borowska 99
Telefon: 71 77- 11 -511
Godziny otwarcia: 8-22.40; kasy biletowe czynne do godz. 22.
Cena: 60 zł - normalny/w tygodniu, 70 zł - normalny/weekendy; 45 zł - ulgowy/w tygodniu, 52 zł - ulgowy/weekendy. 

Adres: ulica Kosmonautów 2
Telefon: 71 358- 86 -17
Godziny otwarcia: 9-19
Cena: 8 zł - normalny, 6 zł - ulgowy, po godz. 17. - 3 zł. Wypożyczenie leżaka kosztuje dodatkowo 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pitermlody napisał:

ja słyszałem

Tam u ciebie to musi dużo wiać, skoro tyle słuchać i tak często  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 09:58, Paprock napisał:

Kto, kiedy, komu napiwek zostawił?

W restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie nic nowego nie wejdzie, ale te projekty nie są już nowe.

https://www.autobaza.pl/page/portal/news/zmiany-w-badaniach-technicznych-samochodow-od-1-wrzesnia-2022-roku/

zakładając że sejm będzie miał przerwę wakacyjną w sierpniu to może i nic już nie zdarzą uchwalić ale jak we wrześniu?

A tak na marginesie podają tu że diagności chcą aby BTSO było wycenione na bodajże 184,50.Chyba ktoś chce przyprawić nam   kocia mordę, bo nie podejrzewam żeby ktoś z naszego środowiska taką cenę wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten art jest z lutego , projekty krążą już od jakiegoś czasu , ale czy to będzie 1 września to osobiście wątpię, aleeee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robert66 napisał:

podają tu że diagności chcą aby BTSO

Bo to artykuł pisany na zlecenie. Ten kto za niego zapłacić tak zażądał.

Jak zwykle "zapomnieli" dodać iż to "diagności" z PISKP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

badania opóźnieniomierzaczem

No ...

Cytat

Diagności wskazują również,

To kto w końcu ? Diagności czy PISKP. Dla mnie jedno z drugim nie idzie w parze.

Czyżby znów "dziennikarz" tylko użyczył nazwiska ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli póki co, to nic nie wiemy. Dopiero gdy Prezydent podpisze ustawę to wtedy będziemy mieli czas się dostosować do nowych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy się czym stresować, zmiany w jakiejkolwiek proponowanej formie polepszają komfort naszej pracy, można tylko czekać z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

My nie mamy się czym stresować

"7a. Przed wykonaniem pomiarów diagnosta wprowadza do urządzenia dane identyfikujące pojazd: numer rejestracyjny i numer VIN lub numer nadwozia, podwozia lub ramy oraz zapisuje wyniki pomiarów w systemie urządzenia." Przez dodatkowe procedury (zdjęcia i archiwizacja)  znacznie się wydłużą badania, pojawia się kolejki, presja czasu, zmniejszy się też możliwa dobowa liczba badań i spadnie wynagrodzenie diagnoście który dostaje premie za ilość badań. Chyba że podniosą też ceny badań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Przez dodatkowe procedury (zdjęcia i archiwizacja)  znacznie się wydłużą badania, pojawia się kolejki, presja czasu, zmniejszy się też możliwa dobowa liczba badań i spadnie wynagrodzenie diagnoście który dostaje premie za ilość badań.

To nie jest zmartwienie diagnosty - wypłacanie diagnoście pensji uzależnionej od ilości badań powinno być karane z urzędu, a diagnostyk godzący się na coś takiego to po prostu Reksio a nie diagnosta. Kolego, dziś diagnosta wykonujący elementarne czynności dołoży do swego czasu max 5 min. na pojazd. To przedsiębiorca, który zabiera się za prowadzenie takiego biznesu powinien się martwić, to w jego interesie jest aby sprzęt był możliwie jak najmniej obsługowy a nie najtańszy, który leży na półce bo do niczego innego się nie nadaje.

  • Polub 1
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów :)

aż mnie świerzbi żeby napisać co myślę ale lepiej nie, apropos ostatnich działań naszych rządzących odnoszę wrażenie że dążą do likwidacji prywatnych firm, kto pracował u prywaciarza ten w cyrku się nie śmieje, jak jest każdy wie ale czy to jest dobre dla społeczeństwa? Nie wydaje mi się, upaństwowienie gospodarki już w Polsce było i jak się skończyło też każdy wie, nasz diagnostyczny sektor jest finansowo nie doceniony od lat :) to mi się kojarzy z zaniedbanym samochodem, można to naprawić ale kto się tego podejmie ? Czy jest to opłacalne? Każdy się boi, nikomu nie warto, na pskp pracuję z 1.5 roku, w sumie jest mi dobrze, lepiej niż na warsztacie, żadnych strajków nie będę robić bo dla mnie nic z tego dobrego nie będzie a czy będę robił przeglądy dokładniej jeśli zarobię więcej? Nie sądzę, to jest kwestia charakteru, ten interes nie został stworzony żeby zarabiać pieniądze tylko po to żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach a że prywaciarze wyrośli jak grzyby po deszczu ze stacjami w pewnym okresie to teraz chcą likwidować stacje bo już się nie opłaca, takie mam wrażenie a ten projekt, który ktoś opisał na pierwszej stronie to już całkowicie pogrąży stacje które same na siebie zarabiają bo przeglądów trwających godzinę zrobią 8 dziennie, prostą matematyka :) Więcej nic nie napiszę bo w internecie nic nie ginie a wszystko co powiesz może być wykorzystane przeciwko tobie a nawet jeśli nie powiesz to masz coś na sumieniu także ten ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

dołoży do swego czasu max 5 min. na pojazd.

Obecnie, podają że badania trwają średnio 20 min. Więc,  wydłużenie ich o 1/4 dłużej nie powinno być za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysztof plus napisał:

podają że badania trwają średnio 20 min

Na niektórych to nawet nie przekraczają 13 min (wg numeru kolejnego rejestru i daty wykonania BT) ze wszystkim przez cały dzień i przez cały rok, więc im to by się dopiero ta podwyżka przydała.

33 minuty temu, Krzysztof plus napisał:

za darmo

Prowadzenie SKP to specyficzny rodzaj działalności gospodarczej, którego nie rozumieją przedsiębiorcy. Wg ich mniemania wykładam 1,5-2 mln pln, wieszam szyld i od jutra przez następne 15 lat wpada co 20 min 100 pln. Tak wygląda ich biznes plan, a po zderzeniu z rzeczywistością szuka się "fajnych diagnostyków", nie serwisuje i używa sprzętu (bo to przecież dodatkowe koszty), kombinuje z gratisami, ubezpieczeniami, dodatkowymi zajęciami dla diagnosty (bo przecież nie będzie bezczynnie siedział i czekał), itd... .

Cóż można powiedzieć sami sobie to uczynili a teraz płacz i lament, a jak się mówi o zamknięciu stacji na czas strajku i pojechania kupą pod ministerstwo to oczywiście że tak, ale to oni niech strajkują a ja w te dni dorobię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

zmniejszy się też możliwa dobowa liczba badań i spadnie wynagrodzenie diagnoście który dostaje premie za ilość badań. Chyba że podniosą też ceny badań...

Gdzieś coś słyszałem, że gdzieś podobno jest zapis w projekcie, że wynagrodzenie dla diagnosty nie będzie mogło być zależne od ilości badań oraz wyników.

Chyba, że opowiadam bzdury to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.