Skocz do zawartości

Zmiany 2021


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, thefilinek napisał:

Gdzieś coś słyszałem, że gdzieś podobno jest zapis w projekcie, że wynagrodzenie dla diagnosty nie będzie mogło być zależne od ilości badań oraz wyników.

A teraz jest? Nie wiem, nie znam się, ale chyba umowa o pracę nie przewiduje czegoś takiego jak wynagrodzenie akordowe. Zawsze jest podstawą w postaci minimum krajowego (lub jego części) + premia. A od czego ta premia ma być uzależniona to już wolna amerykanka, bo w 99,999999% przypadków leci pod stołem, z resztą tak samo jak sama wpłata.  Udowodnij w sądzie pracy,  że prywaciarz uzależnia wypłatę od przerobu. Zwlacza jak zmiennik to emeryt pijaczek,  któremu taki system płacy odpowiada.

Te zapisy u pord to tylko pobożne życzenia.  Ta patola się skończy jak wszyscy potencjalni pracownicy przestaną się na nią godzić, a to albo nastąpi nigdy,  albo gdy rzeczywiście zaczną wyłapywać klepacza wszelakich niemal na gorącym uczynku i ilość "bt" przestanie się opłacać.

Edytowane przez Czolgista
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet przeciw 😀 niech będzie stała pensja aby tylko pracodawcy nie kombinowali jak by nam tu wypełnić czas żebyśmy nie leżeli, prawda jest taka że mało który szef dzieli się z pracownikami dochodem, dla nas jest to co spadnie ze stołu i nie mam nic przeciwko temu bo prowadzić biznes i jeszcze na tym zarabiać to jest nie lada gimnastyka, no i co jeszcze chciałbym powiedzieć? Nie jestem Reksiem mimo że mam płaconą prowizję od przeglądu 10% o zgrozo, średnio miesięcznie robię 100 przeglądów i nie narzekam, nie pracuję w soboty bo starszy kolega emeryt je obskakuje i całe szczęście bo wolę pogrzebać przy moich audyniach, mógłbym również robić dyżury na warsztacie, dorabiać sobie jako kierowca autobusu bo mam kat.D z przewozami ale mi się nie chce, nie potrzebuje, wystarcza mi to co mam.

Jeśli wprowadzą wymagania godzinnych przeglądów to w to mi graj bo nie będę musiał tego czasu wypełniać sobie innymi czynnościami wymyślonymi przez szefów, tylko znając życie to też da się obejść :) i tak będą mnie wołali to tu to tam w czasie przeglądu bo przecież ile można się przy aucie gimnastykować... W połączeniu z minimalnym czasem trwania badania powinno być napisane w ustawie że diagnosta ma robić tylko czynności związane z badaniem.

A jeszcze odnośnie ilości to zakładając że te 25% stacji się pozamyka to będzie więcej dla mnie, dajmy na to 7 badań na 8 godzin to nam daje 140 BT na miesiąc, git majonez, zarobię więcej, mając mniej obowiązków. 

Także proszę mi nie ubliżać od Reksiów, dość że w podstawówce mnie tak nazywali oooo

22 minuty temu, Czolgista napisał:

albo gdy rzeczywiście zaczną wyłapywać klepacza wszelakich niemal na gorącym uczynku

f2ceee77723599191c946bed9866c16f.jpg.367091c39a57aa18dec8dcc43835df45.jpg

Za ciency w uszach są, a właściciele takich stacji mają za szerokie plecy, poza tym nas Polaków od przedszkola uczą żeby nie skarżyć na kolegów, to nie Anglia gdzie mówią dzieciom że trzeba donosić na kolegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. Z uwagą obserwuję przebieg legislacji tego druku. Akcja jest tak dynamiczna i pełna nagłych zwrotów jak wyścigi ślimaków.
Ale kibicuję.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd właśnie przyjął ustawę. Teraz tylko sejm, senat, prezydent i mamy nową rzeczywistość. Może znowu zejdzie im do grudnia i na ostatnim posiedzeniu spadnie z obrad...

I żeby nie było, rzecznik MI właśnie ogłosił, że zmian stawek za badania nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, aboz napisał:

 

I żeby nie było, rzecznik MI właśnie ogłosił, że zmian stawek za badania nie będzie.

No to JEŚLI wejdą zmiany, a nie zmienią się stawki to coś czuję że szybko zacznie ubywać diagnostów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafi90 napisał:

Można gdzieś o tym poczytać?

W robocie chłopaki z warsztatu TVP Info oglądają i była konferencja prasowa po posiedzeniu. Akurat kawę robiłem ;-) Sprawdź na platformach TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla Nas zamiast waloryzacji mamy to:

SUMA: 50 zespołów 2 osobowych wykonujących kontrole i ponowne kontrole badań technicznych dziennie. Wyznaczenie liczby kontroli i ponownej kontroli badań technicznych na zespół na dzień 467 kontroli i weryfikacji / 50 zespołów = 10 kontroli badań technicznych na 1 zespół dziennie.

 

i to...

- czynności związane z cofaniem, zawieszaniem, przywracaniem świadectwa kompetencji diagnosty (prowadzenie postępowań administracyjnych związanych z zawieszeniem/cofnięciem/przywróceniem świadectwa kompetencji diagnosty w tym analiza przedstawionych dokumentów, nakładanie kar pieniężnych, prowadzenie postępowań odwoławczych) – dot. 10 000 diagnostów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, keymil7 napisał:

Czytam i przecieram oczy.......

P.... zwykłym ludziom wypłaty stoją w miejscu a inflacja też ich dotyczy , przedsiębiorcy tez wzrost kosztów a ceny za badania stoją w miejscu szkoda słów    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorcy prowadzący SKP zaraz dostaną nóż w plecy w postaci nowego rozporządzenia w sprawie warunków SKP. Jak zobaczą, że trzeba po 200 tyś złoty dołożyć do stacji by spełnić nowe wymogi to pozamykają 20-30 % SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.