Skocz do zawartości

Przelicznik z kg na kN


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w dowodach rejestracyjnych znajduje dużo błędów w naciskach na oś mam pytanko ! Z fizyki nie byłem dobry ale, do obliczeń przyjmuje przyspieszenie ziemskie 9,81 m/s2. Takie obowiązuje przynajmniej w naszej strefie geograficznej. Przy zaokrągleniach to się czasami nie zgadza z zapisami ! Czy przyjmujecie do obliczeń 10 m/s2 czy 9,81m/s2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy fajny program, który przelicza kN na kg lub odwrotnie ten program sie nazywa STACJA2000 (może dostane jakiś rabacik na następny rok?). Tak więc jak mam w kg to wpisuje w kg a w dipie przeliczy na kN lub na odwrót :D Program stacja2000 jest tak fajny i w ogóle że hej (teraz to rabat mam jak w banku :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można probnie nawet wejsć na dip wpisac nacisk na kg lub kN , program przeliczy , zapisac na karteczcce wyjść i wpisac poprawną wartośc i po co sobie jkomplokowac zycie przeliczeniami , komputry niech przeliczają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak ale bierzecie pod uwagę przecież to że Dz.U 103 par1 pkt.3 określa że 1t=9.8kN ja osobiście jak prostuje jakieś dane do wydz.komunikacji to przeliczam po nowemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że nie ma co szukać dziury w całym.

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów reguluje to dokładnie.

paragraf 1. punkt 3 ust. 3 w dziale I mówi wyraźnie, iż przelicznikiem jest 9,8

 

Pozdrawiam życząc miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie panowie na takie spostrzeżenie, że w nowych dowodach rejestracyjnych, naciski osi podawane są wyłącznie w całych jednostkach. Instytucja, która drukuje dowody nie bawi się w żadne ułamki i zaokrągla sobie w dół albo w górę dane z zaświadczenia. Tak jakby mieli kopnięty program uniemożliwiający prawidłowy wpis i jakby nikomu to nie przeszkadzało. Kolejny producent fikcji ?

Ps.

To mój pierwszy post, więc witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jak sam zauważyłaś skoro w naszej strefie jest 9,81 to po co to zaokrąglać? współczesne kalkulatory nie mają przecież problemów z ułamkami.

 

[ Dodano: 22-08-2005, 20:10 ]

a co do nowych dowodów to w kadecie mojego kolegi jast nacisk na oś 970 kN. pani w WK powiedziała,że to jest normalne??!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak skoro urzędnik moze zadekretować ze fiat seicento to ciężarowka to i przyśpieszenie ziemskie nie jest problemem zawsze mozna zadekretować ze jest 6,5 i nie trzeba bedzie dróg przebudowywać na zwiększone naciski.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
A co powiecie panowie na takie spostrzeżenie, że w nowych dowodach rejestracyjnych, naciski osi podawane są wyłącznie w całych jednostkach.

Ja słyszałem że CEPIK i PJAZD nie przyjmują przecinków.

Coś w tej materi się zmieniło? Wrócił do mnie przegląd nacisk na oś w briefie 1630kg *0,98/100

= 15,97kN zaokrągliłem do16,00kN a pani z WK kazała poprawic na 15,97 i dokładnie taka watrość jest wpisana w DR

Ja liczę to tak np 750 kg razy 0,98 = 7.3 kn

moim zdaniem 7,35kN

Czy coś wam wiadomo o jakimś piśmie z ministerstwa regulującym ta kwestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A spróbujcie wpisać 115 kN nacisku na tylną oś w ciągniku siodłowym (dopuszczalne administracyjne 112,7 kN), który jeździ za granicę. Jak cofną kierowcę z granicy i pojawi się u was na stacji wkurzony dopiero zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.