Skocz do zawartości

ciężarowa- ciężarowa-rolnicza


duch.michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy któryś z Panów mógłby pomóc z badaniem polegającym na zmianie konstrukcyjnej . 

Chodzi o przeróbkę przyczepy z ciężarowej na ciężarową rolniczą , warunki techniczne są spełnione , chodzi mi o treść , podstawa prawna itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, duch.michal napisał:

chodzi mi o treść ,

Treść czego?

 

1 minutę temu, duch.michal napisał:

podstawa prawna

Podstawa prawna czego?

Sprecyzuj chociaż co robisz, jakie warunki spełnia, co powoduje, że przestaje być ciężarową itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gotowca-ściemę idzie zaiste, że w badanym pojeździe dokonano tego i tamtego powodując to i tamto zgodnie z paragrafem tym i tamtym.

Ma średnie conajmniej, to niech nie liczy na drapane! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał klient na bt przyczepą ciężarową marki Sanok , ktoś ją poprzerabiał , ale w dowodzie została ciężarowa. Odesłałem bo chciałbym to zrobić tak żeby w wydziale komunikacji potem nie było problemu, pytałem znajomych , ale nikt nic konkretnego nie mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, duch.michal napisał:

ktoś ją poprzerabiał

To opisz te przeróbki. Czy wykonał je przedsiębiorca prowadzący działalność w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...................................................................
(pieczęć nagłówkowa jednostki)

OŚWIADCZENIE

 

posiadająca zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2007 roku w
sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (dz. U. 2007 nr 251, poz. 1885 ze zm.) kod
działalności gospodarczej PKD       .Z (konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych),
oświadcza, że dokonała zmian konstrukcyjnych pojazdu, polegających na zmianie rodzaju
pojazdu z przyczepy ciężarowej na przyczepę ciężarową rolniczą:
- Marka/typ/model: 
- Numer rejestracyjny: 
- Numer VIN: 
- Rok produkcji: 
- Data pierwszej rejestracji: 
Dokonane zmiany są zgodne z art. 66 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku "Prawo o ruchu
drogowym" (tekst jednolity: Dz. U. 2012 poz. 1137 ze zm.), Rozporządzenie Ministra
Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz
zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. 2013 poz. 951 ze zm.) oraz Rozporządzeniem
Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 roku w sprawie wykazu przedmiotów
wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża
bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko (Dz. U. 2005 nr 201,
poz. 1666).

......................................................................
(pieczęć i podpis przedstawiciela jednostki)

 

i do tego zdjęcia + badanie , ale nie jestem pewien czy to przejdzie w wydziale 

Trzeba opisywać dokładnie co zostało przerobione? 

Przyczepa jest 79r i nie miała jeszcze ani razu wykonanego badania technicznego taka ciekawostka , a i klient nie przedstawił żadnego dokumentu na to , że jakaś firma ją przerabiała , myślę , że obecny właściciel ją "przerabiał" albo poprzedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba opisywać dokładnie co zostało przerobione? 

Dla ciebie oczywiście, że tak.

Cytat

i do tego zdjęcia + badanie , ale nie jestem pewien czy to przejdzie w wydziale 

Badanie i zdjęcia ty robisz. Dlaczego miałoby nie przejść w WK ?

Cytat

klient nie przedstawił żadnego dokumentu na to , że jakaś firma ją przerabiała , myślę , że obecny właściciel ją "przerabiał" albo poprzedni

Nie widziałem jej, ale skoro tak jak powyżej to jest ciężarowa (wyższy wymiar kary i co rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich "usług" nie robiłem , ale znajomy diagnosta 2 czy 3 lata miał podobny przypadek , wydał właśnie takie zaświadczenie + zdjęcia , nie wiedziałem , że trzeba opisywać co zostało przerobione. Teoretycznie jeżeli przeróbki nie wykonała firma to skąd obecny właściciel może wiedzieć co zostało zmienione . Bardziej logiczne byłoby może napisać , że spełnia warunki techniczne dla przyczepy ciężarowa-rolnicza + zdjęcia . 

Jeżeli jest tak jak piszesz to trzeba będzie wypisać wszystkie warunki techniczne jakie musi spełniać taka przyczepa , dla mnie to trochę bez sensu bo jak ja się pod tym podpiszę to już samo to poświadcza , ze wszystko ok. Trochę to zamotane chyba go wyślę gdzie indziej szczęścia szukać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, duch.michal napisał:

 Teoretycznie jeżeli przeróbki nie wykonała firma to skąd obecny właściciel może wiedzieć co zostało zmienione . Bardziej logiczne byłoby może napisać

To nie problem diagnosty

30 minut temu, duch.michal napisał:

Jeżeli jest tak jak piszesz to trzeba będzie wypisać wszystkie warunki techniczne jakie musi spełniać taka przyczepa , dla mnie to trochę bez sensu bo jak ja się pod tym podpiszę to już samo to poświadcza , ze wszystko ok.

Nie wiem o co ci chodzi, ale czy w oświadczeniu będzie wypisane co konkretnie zostało zmienione, czy ogólnikowo jak w tym które wkleiłeś. To w obu przypadkach potwierdzasz podpisem to samo. Wykonane zmiany zaistniały, spełniają wymaganiami i spowodowały taką właśnie zmianę.

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zrobić opis zmian (zamontowano to, zdemontowano to itp.), które wpływają na zmianę danych w DR, w szczególności zmianę rodzaju. Bez podawania konkretnych przepisów. Kwestia do rozstrzygnięcia dlaczego wprowadzone zmiany powodują, że ta przyczepa musi być sklasyfikowana tak a nie inaczej. Zmiana opon na rolnicze, to nie zmiana, tylko niedostosowanie ogumienia do pojazdu. Jak masz wątpliwości, to zawsze pozostaje rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.