Skocz do zawartości

Nie działający drogomierz


Marek1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Przyjechał na przegląd Iweco z 2007 r ma elektroniczny wyświetlacz przebiegu kilometrów który po prostu nie wyświetla wszystkich cyfr .W programie który używam na stacji jest Batech 2.0 można zaznaczyć taką usterkę jako drobna lub istotną jako wyraźnie nie działający drogomierz ale po zakończeniu badania gdy nie wpisuję przebiegu lub nawet próbowałem wpisać 0km nie można go pchnąć do Cepik bo pluje się żeby podać przebieg .Czy mieliście może podobny problem czy w innych programach inaczej to działa .Wisi mi to badanie już drugi dzień w trybie awaryjnym .Dzięki z góry za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat też wywala komunikat o braku wpisu odczytu drogomierza, ale po zatwierdzeniu decyzji puszcza. Potem jeszcze podwójne zatwierdzenie w CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich i podobnych problemów było omawianych z kilkanaście razy. Trzeba sobie przeszukać forum zasoby.

Może [1 km] należało wpisać, a może wyrzucić z kompa apkę i zapodać PROGRAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program na którym pracuję działa tak samo. Ja w takim przypadku wpisuję przebieg z ostatniego badania i daję usterkę. Inaczej nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wpisanie w miejsce [przebieg] "---" i zaznaczenie usterki 7.11.b) sprawy nie załatwi ? coś mi się wydaje że i owszem :wink:

NIEDZIAŁAJĄCY - pisownia łączna.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek1974 napisał:

nie wyświetla wszystkich cyfr

Wpisać te co wyświetla i zaznaczyć odpowiednią usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o dopisaniu takiej uwagi pod kodem usterki. Nie w oknie do wpisywania odczytu drogomierza. W polu odczytu drogomierza to chyba, w takim przypadku, lepiej nic nie wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

Poświadczając nieprawdę niestety.

To nie jest poświadczenie nieprawdy tylko pobierając dane w polu przebiegu wskakuje nam ostatnio zarejestrowany przebieg. W związku z tym, że nie jestesmy w stanie odczytac aktualnego przebiegu, nie ruszamy pola przebiegu i zostaje nam przebieg z porzedniego badania, gdzie jeszcze ktoś odczytał przebieg i go wpisał. Do tego odpowiednia usterka i w uwagach można sobie opisać sytuację. Idąc tokiem poświadczania nieprawdy, to wpisując cokolwiek, np. 0 km, 1 km, czy --- km, jak padło powyżej też poświadczylibyśmy nieprawdę. Wpisując te co widać, też poświadczymy nieprawdę i do tego będzie mniej cyferek, więc program odczyta to jako mniejszy przebieg niż poprzedni, a tak to pola przebiegu nie ruszamy w ogóle ze względu na to, że nie możemy odczytać aktualnego przebiegu. Takie moje zdanie ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 09:46, Marek1974 napisał:

.W programie który używam na stacji jest Batech 2.0 

No ja tez.

 

W dniu 9.12.2020 o 09:46, Marek1974 napisał:

 można zaznaczyć taką usterkę jako drobna lub istotną jako wyraźnie nie działający drogomierz ale po zakończeniu badania gdy nie wpisuję przebiegu lub nawet próbowałem wpisać 0km nie można go pchnąć do Cepik 

Idzie  bez problemu , tylko trzeba potwierdzić

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duchu napisał:
W dniu 9.12.2020 o 09:46, Marek1974 napisał:

W programie który używam na stacji jest Batech 2.0 

No ja tez.

U mnie też idzie tylko trzeba czytać komunikaty i dawać  nie 1 na metryce w 0km komunikat" błędne dane chcesz uzupełnić" nie , na zaświadczeni kontrola cepik "błędne dane chcesz poprawiać" nie i idzie do cepa, komunikaty nie są dosłowne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, smaug napisał:

W tym miejscu moga być tylko liczby bez kresek 

Dziś przetrenowane i "---" (kreski) można wpisać, bezproblemowo do CEPiK idzie, co prawda po powtórnym pobraniu danych do korekcji nie ma już kresek jest znak "X" i tak będę wpisywał w razie niedziałania drogomierza.:wink:

P.S. Przetrenowane na pojeździe znajomego i za jego zgodą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sebeklca napisał:

U mnie nic po za 1km (SKP PRO JAPA) nie działa.

Coś robisz źle. Ja, nie wpisuję nic, skoro nie wyświetla. Pod miejscem na przebieg masz pozycję "błąd odczytu licznika", wybierasz "licznik nie pokazuje żadnej wartości" i naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 16:56, michal_k napisał:

Poświadczając nieprawdę niestety.

Jaką nieprawdę? Przecież jest usterka dodana że licznik nie działa. A w inny sposób badania nie jestem w stanie wysłać do cepa. Jak bym wpisał 1km. to wtedy się zgodzę z Tobą że jest to poświadczenie nieprawdy, a tak jest wpisany stan z poprzedniego odczytu. Masz Kolego lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Demart napisał:

Jaką nieprawdę?

Stan licznika w momencie badania. Wpisujesz z poprzedniego odczytu, a to nie jest stan faktyczny.

2 minuty temu, Demart napisał:

Masz Kolego lepszy pomysł?

"Walczyć" z CEP albo dostawcą oprogramowania, a nie dopasowywać się do niego wpisując dane niezgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mniejszą nieprawidłowością jest niewysłanie badania niż wystawienie zaświadczenia i wysłanie z nieprawidłowym stanem licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego przerwał? CEP nie łyknie to zostanie w awaryjnym. W międzyczasie wysłałbym "formularz niezgodności" do CEP albo interweniowałbym u dostawcy programu (skoro u innych przechodzi bez stanu licznika to z programem jest coś nie tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.