Skocz do zawartości

Nie działający drogomierz


Marek1974

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...

Pytanie dotyczy pojazdów w których drogomierz przestanie wyświetlać przebieg i zacznie wyświetlać "-" bądź "0".  Od listopada UP 7.11.b? Czy w jaki sposób to potraktować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawić N. Nie działa to nie działa a jaki powód tego nie rozkminiam. Może koniec pamięci a może zamontowany z innego pojazdu i wymaga zaprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

A zapytam z ciekawości, dałem klientowi N za brak wskazań drogomierza, dziś wrócił, żeby badanie dokończyć, na moje pytanie czy najpierw dokonujemy nowego odczytu zmienionego drogomierza odpowiedział, że on nic nie wymieniał, jest naprawione, wyświetlone km są, no to dokończyłem badanko, wpisałem co zobaczyłem i klient pojechał. No i teraz ta moja ciekawość, może gościu beknąć przy jakiejś kontroli drogowej, że było brak wskazań, nie ma badania po zmianie, a teraz niby jest już wszystko ok. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

może gościu beknąć przy jakiejś kontroli drogowej,

Uważam, że nie. Wystarczy tylko, że żarówka w podświetleniu się spaliła i już odczyt będzie niemożliwy.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienił drogomierza, nie wymienił elementu zespolonego z drogomierzem, nie dokonał zmiany wskazań drogomierza, więc nie widzę podstawy żeby robić dodatkowe badanie odczytu, ani podstawy żeby OKRD mogło się czepić. Naprawił usterkę, zrobiłeś poprawkę więc jest git :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poprawkowym badaniu przebieg jest już widoczny i okazuje się że jest niższy niż zapisany ostatnio w cepiku. Wtedy kolejny N za nieprawidłowe wskazania drogomierza - tak sobie myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arton napisał:

Wtedy kolejny N za nieprawidłowe wskazania drogomierza

A skąd to wiesz? Może się ktoś wtedy pomylił. A może wymienił i sobie to zgłosi na innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Wyraźne oznaki manipulacji drogomierzem, w celu zmniejszenia wskazania przebiegu pojazdu i przedstawienie niewłaściwego wskazania przebiegu pojazdu. [|7.11.a_UP|]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest usterka którą twórcy rozporządzenia wymyślili bo tak im pasowało.  Muszą się przypodobać naiwniakom kupującym 20 letniego trupa od niemieckiego dziadka. Tyle że nie kupują go osobiście tylko przez pośrednika a najczęściej dwóch, a ten pośrednik też nie kupił go od dziadka, ale  dla naiwnych co liczą że kupią  okazyjnie to jest dziadek który już jest tak stary że zupełnie nie jeździł.

Musiał by mieć ten pojazd licznik chyba z zupełnie innego modelu, może pędzony linką zamontowany kiedy w ori jest wyświetlacz. Nie mam pojęcia jak do tego podejść może gdyby się uprzeć i klient robił u nas kilka razy a tu nagle podstawia z mniejszym przebiegiem, ale jak komuś udowodnić że chce oszukać? Kolejna sprawa co z pojazdami które miały z jakiegoś powodu wymieniony sterownik silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wojteczek napisał:

Kolejna sprawa co z pojazdami które miały z jakiegoś powodu wymieniony sterownik silnika.

Trzeba by najpierw zastanowić się, czym jest licznik przebiegu a po namyśle stwierdzić, że we współczesnych pojazdach nie ma takiego elementu.

Obroty koła liczą jakieś moduły (silnika, abs/esp) a wynik tych obliczeń pojawia się na wyświetlaczu, który obsługuje nawigacje, radio czy ogrzewanie. Nawet za bardzo nie widomo z jakiego modułu widzimy odczyt na wyświetlaczu. Aby było jeszcze ciekawiej to np. taki Fiat po podłączeniu oryginalnego urządzenia diagnostycznego pokazuje różne przebiegi w poszczególnych sterownikach. Różnica zwykle nie jest duża bo wynosi kilkaset kilometrów ale zawsze to różnica.

Gdzie zatem mamy szukać tej manipulacji?

Jak stwierdzić, że licznik nie działa jak wielce prawdopodobnym jest, że to tylko wyświetlacz nie wskazuje wartości przebiegu a przebieg ciągle jest zliczany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteczek napisał:

To jest usterka którą twórcy rozporządzenia wymyślili bo tak im pasowało. 

To jest usterka idealnie pasująca do pojazdów ciężarowych których kierowcy bezczelnie potrafią przyjechać na BT z założonym rzepem/kamieniem na impulsatorze :) 

W warunkach SKP trudno komuś przykleić oznaki manipulacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arton napisał:

bo wyświetla ten sam przebieg co na ostatnim wpisie

nie naszą rolą jest sprawdzać czemu, dlaczego przebieg jest identyczny - jeżeli klient udzieli informacji że nie odlicza to i owszem można wpisać że nie działa - ale jeżeli nie wie o co chodzi to cóż - to jego w tym interes żeby się z tego stanu rzeczy tłumaczyć - ja wpisuję przebieg jaki widzę  - jak nie mogę odczytać to nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nesiasps napisał:

ja wpisuję przebieg jaki widzę  - jak nie mogę odczytać to nie działa

 Brak możliwości odczytu nie jest tożsamy z nie działaniem drogomierza.  Nie działa tylko wówczas, gdy nie odmierza przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami widzicie jak jest. ta sama usterka - jeden da P a drugi N. Jak weszła nowa tabelka rok temu konsultowałem się z pracownikiem mojego nadzoru. Jak przebieg jest niższy niz ostatni wpis to jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.