Skocz do zawartości

Decyzja na nadanie tabliczki znamionowej


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak , jest decyzja na nadanie tabliczki, ale niestety nie zgadza się to z nabitym na aucie nr ramy (nabity nr to B04ŁT6398 widać to na foto ), Decyzja na nadanie tabliczki wydana z nr B04LT6398 w dowodzie rejestracyjnym widnieje zapisany nr ramy B04ŁT6398 

Urząd tłumaczy się, że zastępuje tę literę Ł na L bo to ruskie znaki i tak mają w katalogu.

Co myślicie o tym pomyśle urzędowym? osobiście uważam, że decyzja jest źle wydana , ale jak jestem w błędzie to poproszę o wyjaśnienie

Wstawiam foto, pierwsze to decyzja, drugie to jak jest w dowodzie i trzecie jak jest na pojeździe. 

 

75F80D22-EE17-4679-89B7-2794433F3083_1_201_a.jpeg

417C6781-899E-4D5D-A748-557152F6BB6B_4_5005_c.jpeg

627D5EFB-AF84-4D52-8B47-35000F93CD9A_4_5005_c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Wacek napisał:

bo to ruskie znaki i tak mają w katalogu.

Drukowane ruskie "Ł" wygląda +/- tak  -> Љ

Jak głęboko jest nabita ta skośna kreska, może to jakieś zadrapanie :?:  

 

I co to za "ściśle tajna" marka, typ, model :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacdiag napisał:

może to jakieś zadrapanie

Nie to nie jest zadrapanie to jest wyraźne Ł

 

7 minut temu, Jacdiag napisał:

marka, typ, model

BRDM

 

9 minut temu, Jacdiag napisał:

ruskie "Ł" wygląda +/- tak  -> Љ

tak wiem i te Ł nie ma nic wspólnego z Љ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciężar gatunkowy tej niezgodności jest taki sam jak ŁADA i LADA - rzecz jasna, że mowa o samochodzie jakby ktoś miał wątpliwości o co kaman w drugim słowie. Także nawet nie szukałbym takiego numeratora, tylko wziął i decyzję wykonał. 

 

 

4=4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest wyraźne Ł i w dowodzie też jest Ł zatem dlaczego mam wykonać tabliczkę z L ? coś tu nie pasuje mi dlaczego urząd wydał decyzję o nadanie tabliczki z literką L

 

18 minut temu, Paprock napisał:

Także nawet nie szukałbym takiego numeratora

numerator nie potrzebny, mam wykonać tabliczkę znamionową. Jak wykonam ją w sposób wskazany przez urząd to wg mnie będzie niezgodność, bo w naturze nr ramy jest znak Ł a Ł to nie L . Ja przykładowo to przyklepię to inny diagnosta podważy to na kolejnym badaniu i będzie miał rację, PRAWDA czy FAŁSZ ? 

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje!

§ 5. Dla znaków określonych w numerach, o których mowa w § 1 i 2, powinny być stosowane wielkie litery alfabetu łacińskiego i cyfry arabskie. Minimalna wysokość liter i cyfr numerów powinna wynosić 7 mm, a w przypadku motocykli i motorowerów – 4 mm. W numerze VIN zabrania się stosowania liter: I, O oraz Q, myślnika, gwiazdki (*) oraz innych znaków specjalnych, o których mowa w § 1 pkt 3.

- alfabetu łacińskiego!!!

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wacek napisał:

BRDM

To klasyka błędnego przekładania z języka rosyjskiego. W dokumentacji tego pojazdu zapewne była litera Л czyli za Wikipedią "...

Л л
Л л
13-Russian alphabet-Л л.svg
l, ł[b]
el

 b* Wymowa pośrednia pomiędzy polskim l a ł (tzw, ł tylnojęzykowe, kresowe lub sceniczne)..."

W języku rosyjskim nie ma litery Ł, takiej naszej  a tylko L. To nas błędnie uczono wymowy tej litery jako Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

W dokumentacji tego pojazdu zapewne była litera Л

nie mam dostępu do dokumentacji pojazdu, ale jak już wspomniałem na pojeździe jest nabita litera Ł a @Paprock to wyjaśnił i mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę... Cytowany paragraf piąty odwołuje się do znaków, o których mowa w paragrafie pierwszym i drugim. Zachęcam całą treść załącznika poczytać, a najlepiej od deski do deski rozporządzenie aby pokapować o czym mowa. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 22:48, Paprock napisał:

wielkie litery alfabetu łacińskiego

OK.

W takim razie dlaczego w polskim

W dniu 14.12.2020 o 19:29, Wacek napisał:

dowodzie rejestracyjnym widnieje zapisany nr ramy B04ŁT6398

Chyba, że nie jest to polski DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tam ten dowód sobie będzie jaki chce. Przytrafiło się "Ł" bo widocznie palec się omsknął na klawie. Zasada nabijania cech identyfikacyjnych jest taka, jak mówi rozporządzenie o nich. Łaciński alfabet, no to łaciński. A nazwiska obcokrajowców ze wschodu zapodane na ostatnią stronę dowodu nie dziwią Was trochę? No nie, bo klikane systemem łacińskich liter. No i co zrobisz, będziesz wołał o cyrylicę? :evil: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, a mianowicie (Tu bardziej pytanie do Michała):

Jak to jest że jeden WK wydaje decyzję bez żadnego problemu, a drugi wymaga zaświadczenia N z SKP??

Osobiście żadnej podstawy prawnej nie znalazłem co by takie zaświadczenie im było do czegoś potrzebne, ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keymil7 napisał:

Osobiście żadnej podstawy prawnej nie znalazłem co by takie zaświadczenie im było do czegoś potrzebne,

I tak dokładnie jest. Brak podstawy do wymagania zaświadczenia.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, keymil7 napisał:

Osobiście żadnej podstawy prawnej nie znalazłem

Urząd nie zna zapisu swego dziennika i dlatego szuka dodatkowego kwitu.

"... Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej, zwanej dalej „tabliczką zastępczą”, w przypadku:
"

Edytowane przez adam1501
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.