Skocz do zawartości

Zmiana z Ciągnika siodłowego na specjalny zimowego utrzymania dróg


Fabisz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku zmiany z Ciągnika siodłowego na pojazd specjalny zimowego utrzymania dróg a dokładnie,, solarka,, są jakieś przeciwwskazania? Mianowicie wykonałem takie badanie oczywiście z dokumentem z wagi i jej legalizacji, oświadczeniem i faktura warsztatu. Zadzwonił do mnie Pan z sąsiedniego wk mówiąc zeod 2016 r tak nie można robić i nie jest to zgodne z prawem. Mój wk mówi, ze to jest ok, its tez nic złego w tym nie widzi tak jak osoba zajmująca sie homologacja w serwisie tych ciężarówek. Z kolei na forum diagności piszą, ze nie można tak robić ale nie znają podstawy prawnej. Co mam zrobić w tej sytuacji?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan z sąsiedniego wk. chyba powołuje się na pismo które dotyczyło zmiany z ciągnika na pomoc drogową  ,jeśli zmiany są zrobione prawidłowo , pojazd wyposażony

odpowiednio to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisu który zabrania takiej zmiany. Kwestia tylko jak ta zmiana rzeczywiście wygląda, bo zamontowana na ramie przy pomocy łańcuchów paczka na piasek raczej by mnie nie przekonała (a miałem takiego klienta )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.