Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny warszawa


Dorat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli ktoś był na egzaminie praktycznym w Warszawie 16 lub 18 grudnia to bylbym wdzięczny za jakieś informacje na temat jakie pojazdy i pytania były na egzaminie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.12.2020 był Man ciągnik siodłowy jako fl, przyczepa cysterna fl, seic z lpg i autobus 100 vdl, moje pytanie to: przeprowadź dodatkowe sprawdzenie układu kierowniczego po kolizji drogowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałam 18.12.

Samochody jak kolega wyżej napisał. Pytanie miałam o badanie dodatkowe naczepy (cysterny). Szczególnie ABS , identyfikacja. Pytanie dodatkowe o uziemienie 
Udało się zdać :) 

  • Super 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zdać. Generalnie jedno pytanie oceniane w 3 kategoriach. 1. Poprawne zrozumienie pytania i wybór odpowiedniego badania jakie trzeba wykonać. 2. Szczegółowy opis  jak przeprowadzisz to badanie/sprawdzenie układu kierowniczego. 3. Wybór odpowiedniego zaświadczenia do badania i poprawne jego wypełnienie. Generalnie to 2 egzaminatorów jest ok, 3 blondyn niższy chyba wyraźnie bardziej wymagający, mniej naprowadzający. Cały egzamin to rozmowa z egzaminatorem i po takiej rozmowie egzaminator dokładnie wie z jakiej jesteś bajki. 🙃

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje dla was obojga. Gdyby jeszcze ktoś chciał coś dodać do bylo by fajnie 😁 oczywiście wiem że pytania są różne ale jak ktoś coś napisze to możemy porównać stan swojej wiedzy i jej brak uzupełnić przed egzaminem. 

Teraz niestety bardzo długo trzeba czekać na egzamin więc lepiej sie dobrze przygotować i nie liczyć że może się uda 

Edytowane przez Dorat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje że trzeba mieć dużą wiedzę, nie ma co liczyć na szczęście. Egzaminator jak z tobą rozmawia to już po kilku zdaniach wie czy masz coś w głowie czy nie. Bez jakiejkolwiek  praktyki i styczności z samochodami też nie ma co liczyć na zdanie.

Edytowane przez Mcrae82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam 

Nie chcę zakładać nowego wątku więc napiszę tutaj. 

Jak jest z pytaniami na egzaminie praktycznym w Warszawie są losowane czy dostajemy pytanie już dla nas przygotowane przez panów z TDT? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 16:53, Mcrae82 napisał:

Generalnie to 2 egzaminatorów jest ok, 3 blondyn niższy chyba wyraźnie bardziej wymagający, mniej naprowadzający.

Akurat się nie zgodzę z tym  stwierdzeniem, akurat mój egzamin przeprowadzał owy Pan "blondyn"- cały egzamin trwał około 10 minut (rzucone kilka podchwytliwych pytań m.in czy jestem pewien, że 10 cm, a nie 0,1 m 🙂) i po sprawie.  W mojej ocenie najbardziej wymagający z całej trójki był Pan najwyższy, przepytywał ludzi po 45 min, no ale nie wiem czy naprowadzał, czy nie. Egzaminował 4 osoby z czego 3 oblał. no ale to było 3 lata temu :)   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominik_z napisał:

Egzaminował 4 osoby z czego 3 oblał. no ale to było 3 lata temu

To teraz się przefarbował na blond i trafił na @Mcrae82 :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Bylem na egzaminie praktycznym w Warszawie 10 lutego 21r. 

Na samym wejściu losujemy pytanie , potem podchodzimy do stolika i po przeczytaniu wylosowanego pytania musimy wybrać prawidłowe dokumenty do danego badania jakie mamy przeprowadzić (ja wylosowalem auto z gazem - wykonaj badanie okresowe oraz sprawdź szczelność gazowni detektorem gazu  , czy nie ma jakiś nieszczelności) 

Łatwe pytanie , wszystko fajnie opowiedziałem , lecz nie zdałem na wypełnianiu dokumentacji (auto jest wyposażone w hak i trzeba wziąć druga kartkę - zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu , wszystko przepisać i zaznaczyć badanie dodatkowe w uwagach „hak”) 

zapisuje się na nowy termin i jadę na poprawkę , na termin trzeba długo czekać , ja czekałem około pół roku . 
trzeba dobrze wyuczyc się wypełniania dokumentów - podstawa . 
 

z tego co pamiętam ktoś miał w autobusie badanie dodatkowe -sprawdzenie reflektorów (homologacja itd ) 

mysle , ze pomogłem i liczę też na zdanie innych uczestnikow , którzy byli na egzaminie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Daniel98 napisał:

zaznaczyć badanie dodatkowe w uwagach „hak”

Rozwiń myśl. Skoro miałeś wykonać okresowe to o jakim dodatkowym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, chyba jak jest wpis "hak" w dowodzie to nie robimy badania dodatkowego na oddzielnym zaświadczeniu tylko w ramach badania okresowego sprawdzamy hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło może o to, ze nie wpisał w uwagach, ze auto odpowiada dodatkowym warunkom. Przecież nawet jak by ten hak nie był wbity w DR, a my mamy za zadanie zrobić badanie okresowe to robimy okresowe z wynikiem negatywnym za brak adnotacji hak. Ewentualnie robimy badanie na hak, jak klient zawnioskuje. I tak samo na egzaminie, jak miał za zadanie wykonać okresowe, to tylko okresowe z wynikiem negatywnym, a o dodatkowym nie było mowy, chyba że ezgaminator coś w międzyczasie dopowiedział, ciężko stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek24 napisał:

Koledze chodziło może o

Nie wiemy o co chodziło koledze, i nie dowiemy się póki nie opisze jak to dokładnie było ...

 

A skoro autor też jakoś się nie kwapi z opisywaniem sytuacji, więc wie gdzie i jaki popełnił błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 13 stycznia i właśnie ten blondyn(podejrzewam ze chodzi o przewodniczącego komisji) przepytywał mnie z tym najstarszym Panem który dawal kartki do losowania (z tym ze Ten tylko słuchał i nie mial dodatkowych pytan). Trafiło mi się badanie zawieszenia i układu kierowniczego w tempo 100 i bylem milo zaskoczony komisja egzaminacyjna. Obyło się bez problemów. 20 min i po egzaminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Rozwiń myśl. Skoro miałeś wykonać okresowe to o jakim dodatkowym mowa?

Pewnie chodziło o tą magiczną formułkę 
"Spełnia warunki do ciągnięcia przyczep" 
i to samo z gazem :)
"Sej" miał i hak i gaz a jak wylosował okresowe to w zaświadczeniu powinien wpisać i hak i gaz na samym dole w zaświadczeniu oraz ewentualnie w uwagach jeszcze tam gdzie nr. decyzji tdt można wpisać "HAK". 

 

Edytowane przez Paulina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Paulina, pewnie wszystko wypełnił ale w uwagach nie dopisał że „pojazd spełnia warunki do ciągnięcia przyczep”. Na chłopski rozum to jest oczywiste ze spełnia bo ma adnotacje w dowodzie „hak” wiec po co to wpisywać?🧐 Ale niestety tak trzeba robić, każdy  samochód jak ma adnotacje hak to w uwagach trzeba ten zapis umieszczać. 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mcrae82 napisał:

każdy  samochód jak ma adnotacje hak to w uwagach trzeba ten zapis umieszczać.

 

20 minut temu, Mcrae82 napisał:

„pojazd spełnia warunki do ciągnięcia przyczep”.

A jak nie spełnia warunków to wtedy co wpisujemy ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mcrae82 napisał:

Na chłopski rozum to jest oczywiste ze spełnia bo ma adnotacje w dowodzie „hak”

Tak na ten chłopski rozum, to gdzie autor napisał, że jest/była adnotacja "Hak" ? 

A gdyby miał takową adnotację, nie jest oczywistym, że spełnia wymagania.  

Na pewno spełniał w dniu badania, skoro dostał taką adnotację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tutaj jeszcze ktoś kto byl w ostatnim czasie na egzaminie praktycznym w Warszawie to niech napisze o co jeszcze pytała komisja 😁 przeczesałem już całe forum dotyczące pytań na egzaminach ale jak wiadomo zawsze mogłem coś pominąć. Egzamin mam dopiero w marcu wiec mam jeszcze trochę czasu na naukę a pasowalo by się przyłożyć bo od zdania teorii czekam już pół roku na praktykę 😕 więc w razie niepowodzenia następny termin może na wrzesień - masakra dobrze że teorię udalo mi sie zdać za jednym machnięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cezary napisał:

 

A jak nie spełnia warunków to wtedy co wpisujemy ? :wink:

jak coś jest nie tak , to ogólnie w programie będzie opcja zaznaczenia, że nie spełnia do ciągnięcia mimo wpisu np. jeżeli coś będzie na tak z hakiem lub złączem :)  

i to samo w zaświadczeniu jest miejsce na słowo nie spełnia warunków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ocelot napisał:

Czy na praktycznym można zaglądać do rozporządzeń? 

Akty prawne są dostępne te, które są wymagane na SKP.  Ja zdawałam w grudniu i nikt nam nie mówił, że są dostępne ale leżały w pokoju tam gdzie się losuje pytania. Ale podobno chłopaki zaglądali więc kwestia zapytani egzaminatora. Tylko jak zaczniesz zaglądać do aktów to może się okazać, że egzaminator zacznie drążyć temat i zadawać więcej pytań. Dlatego warto sobie przypomnieć te akty przed egzaminem i żeby się nie przydały.  

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.