Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny warszawa


Dorat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak na egzaminie przejechałem detektorem pod progiem to mnie egzaminator zapytał czy sprawdzam dziury w progach 😅 Później mówi że jak przewody idą pod samochodem to żebym jechał kolo przewodów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w miejscach gdzie są jakiekolwiek połączenia, ponieważ są to newralgiczne miejsca na występowanie nieszczelności. Teoretycznie może uszkodzić się wszystko, np ściana zbiornika lub przewód ale to są usterki wynikające z działania sił innych jak typowa możliwość nieszczelności elementów połączeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zdawałem 17.03.2021 o 10.00. pojazdy na egzaminie to man ciągnik siodłowy z naczepa ADR, seicento gaz i hak i autobus 100 nie pamiętam marki. 

wylosowałem pytanie: przegląd instalacji gazowej i sprawdzenie potrzebnych dokumentów.

wypełniłem zaświadczenie z badania okresowego i szybka rozmowa z miłym egzaminatorem na temat instalacji gazowej (jak powinien być zamontowany zbiornik, opis wielozaworu, przewody wentylacyjne wielozaworu, jak powinny być poprowadzone przewody pod autem, z czego zbudowane przewody, pokazać filtr fazy ciekłej i gazowej, pokazać czujnik ciśnienia gazu - znajduje się w seicento zaraz za filtrem fazy gazowej)

 egzamin wydawało mi się że trwał okolo 15min. wynik pozytywny.

zdającym życzę powodzenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

Czy ktoś odpowiadał na pytanie związane z uziemieniem ADR bądź oponami w autobusie i zetknął się z pytaniem egzaminatora o opony przewodzące ładunki elektrostatyczne? 

Czy ktoś wie może jakie one mają oznaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 12:36, Bartek24 napisał:

Koledze chodziło może o to, ze nie wpisał w uwagach, ze auto odpowiada dodatkowym warunkom. Przecież nawet jak by ten hak nie był wbity w DR, a my mamy za zadanie zrobić badanie okresowe to robimy okresowe z wynikiem negatywnym za brak adnotacji hak. Ewentualnie robimy badanie na hak, jak klient zawnioskuje. I tak samo na egzaminie, jak miał za zadanie wykonać okresowe, to tylko okresowe z wynikiem negatywnym, a o dodatkowym nie było mowy, chyba że ezgaminator coś w międzyczasie dopowiedział, ciężko stwierdzić.

Cześć 

sorki , ze dopiero teraz odpisuje ale miałem dużo na głowie . 
miałem do zrobienia badanie okresowe seicento wyposażone w hak i w gazownie . Plus badanie dodatkowe - sprawdzenie szczelności gazowni detektorem gazu . 
Wziąłem jedna kartkę i zacząłem wszystko wypełniać . 
Pytali się jakie to jest badanie a ja im odpowiedziałem ze okresowe plus dodatkowe, dziwnie już się patrzyli.

i z tego co pamiętam w badanie okresowe wchodzi gaz a jako dodatkowe jest chyba wyposażenie haka . 
Z tym zle coś wypełniłem . 
Jak ktoś wie to może mnie poprawić sam się doucze . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Daniel98 napisał:

Pytali się jakie to jest badanie a ja im odpowiedziałem ze okresowe plus dodatkowe, dziwnie już się patrzyli.

Badanie okresowe tylko i wyłącznie.

Sprawdzenie instalacji gazowej w tym wypadku wchodzi w skład badania okresowego. Tak samo "hak", bo sprawdzasz zgodność danych w DR z stanem faktycznym. 

Oczywiście, jeśli nie ma odpowiednich adnotacji w DR, na powyższe, to wynik badania negatywny, ze względu na brak danej adnotacji. I przy założeniu, iż wszystko inne jest w porządku.

 

W zaświadczeniu z badania okresowego, jest miejsce na wpisanie spełnienia lub nie, warunków dodatkowych. Tam zaznaczasz odpowiednie informacje odnośnie "gaz" czy "hak"

Badanie dodatkowe "hak", jak wyżej już napisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Daniel98 napisał:

 

i z tego co pamiętam w badanie okresowe wchodzi gaz a jako dodatkowe jest chyba wyposażenie haka . 
Z tym zle coś wypełniłem . 
 

Generalnie trzeba się wczytać w sens pytania na egzaminie. Jak okresowe to tylko okresowe. Jeżeli chodzi o hak , no to jest to w badaniu okresowym. Jak jest adnotacja to jest pozytywny wynik jak wszystko inne gra, jak nie ma to obligatoryjnie wynik negatywny. W życiu zawodowym można od razu zaproponować badanie dodatkowe na hak za 36 zł , żeby uzupełnił adnotację. 

Edytowane przez Paulina
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest adnotacja w dr gaz i hak

wszystko jest w porządku to badanie okresowe z wynikiem pozytywnym , jakby nie było adnotacji gazu lub haku to wynik negatywny . 
badanie dodatkowe kiedy stosujemy ? Np jak ktoś założy gaz albo hak i chce wbić to w dr ? 
Jakie są rodzaje badań ? 

 

9 minut temu, Paulina napisał:

Generalnie trzeba się wczytać w sens pytania na egzaminie. Jak okresowe to tylko okresowe. Jeżeli chodzi o hak , no to jest to w badaniu okresowym. Jak jest adnotacja to jest pozytywny wynik jak wszystko inne gra, jak nie ma to obligatoryjnie wynik negatywny. W życiu zawodowym można od razu zaproponować badanie dodatkowe. 

Jak to wyglada np jak mamy zrobić badanie okresowe plus dodatkowo sprawdzić szczelność gazowni detektorem gazu ? 
jak wtedy wyglądałoby badanie i wypełnienie dokumentów ? 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Daniel98 napisał:

badanie dodatkowe kiedy stosujemy ?

Kiedy będziesz miał takie pytanie.

Najczęstszą przyczyną niezdawania egzaminu jest niezrozumienie pytania i odpowiadanie nie na temat. Zobacz:

W dniu 12.04.2021 o 13:00, Daniel98 napisał:

miałem do zrobienia badanie okresowe seicento wyposażone w hak i w gazownie

Na wstępie radzę używać właściwej terminologii, ponieważ użycie skrótów myślowych zwłaszcza na egzaminie może się fatalnie skończyć. Miałeś wykonać badanie okresowe pojazdu a Ty:

W dniu 12.04.2021 o 13:00, Daniel98 napisał:

ja im odpowiedziałem ze okresowe plus dodatkowe, dziwnie już się patrzyli.

Stąd dziwny wzrok.

26 minut temu, Daniel98 napisał:

Jakie są rodzaje badań ? 

Przepraszam,że retorycznie, byłeś na kursie? Art. 81 ust. 2 ustawy PoRD - Dz.U. 450 z 2021 r.

30 minut temu, Daniel98 napisał:

jak wtedy wyglądałoby badanie i wypełnienie dokumentów ? 

Wykonujesz okresowe badanie techniczne. W czynnościach badania okresowego jest sprawdzenie instalacji gazowej oraz haka. Zapoznaj się z załącznikiem pierwszym zakresu i sposobu wykonywania badań technicznych. Dokument jaki wystawiasz jest "zwykłe" zaświadczenie z badania technicznego, którego wzór i sposób wypełniania opisany w Dz.U. 1787 z 2019 r. . Wynik tego badania jest uzależniony od stosownych adnotacji i stanu technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Daniel98 napisał:

Czyli jak jest adnotacja w dr gaz i hak

wszystko jest w porządku to badanie okresowe z wynikiem pozytywnym , jakby nie było adnotacji gazu lub haku to wynik negatywny . 
badanie dodatkowe kiedy stosujemy ? Np jak ktoś założy gaz albo hak i chce wbić to w dr ? 
Jakie są rodzaje badań ? 

 

Jak to wyglada np jak mamy zrobić badanie okresowe plus dodatkowo sprawdzić szczelność gazowni detektorem gazu ? 
jak wtedy wyglądałoby badanie i wypełnienie dokumentów ? 

Nie ma badani dodatkowego do wbicia gazu ( wpisu dokonują na podstawie homologacji na instalację i fv ), 

natomiast aby uzyskać wpis ha, taxi, "L"  to jest konieczne badanie dodatkowe, i z tym zaświadczeniem, dr i kp Klient idzie do WK po wpis. 

 Żeby nie mieszać 

w zaświadczeniu okresowego badania sej (gaz+hak) W uwagach " Protokół i decyzja tdt nr. tdt.......,z  dnia ...., nr. fabryczny zbiornika...., decyzja ważna do ..... 
i "HAK" 
Na samym dole 
Spełnia warunki dodatkowe dla

-pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przycep

- pojazdu do zasilania gazem 

 

(Jeżeli spełnia i wynik jest pozytywny) 

Nie piszesz nic, że badałeś detektorem itd. 

Jak coś nie zrozumiałe to daj znać jakoś wytłumaczę :) 

  • Super 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciii.... Musi @Paulina moje zaświadczenie zobaczyła. :silent:

;-)

Bardzo ładnie opisane i wiadomo o co kaman. 👍

No ale na egzaminie lepiej nie przedobrzać, nie przeginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paulina napisał:

Nie ma badani dodatkowego do wbicia gazu ( wpisu dokonują na podstawie homologacji na instalację i fv ), 

natomiast aby uzyskać wpis ha, taxi, "L"  to jest konieczne badanie dodatkowe, i z tym zaświadczeniem, dr i kp Klient idzie do WK po wpis. 

 Żeby nie mieszać 

w zaświadczeniu okresowego badania sej (gaz+hak) W uwagach " Protokół i decyzja tdt nr. tdt.......,z  dnia ...., nr. fabryczny zbiornika...., decyzja ważna do ..... 
i "HAK" 
Na samym dole 
Spełnia warunki dodatkowe dla

-pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przycep

- pojazdu do zasilania gazem 

 

(Jeżeli spełnia i wynik jest pozytywny) 

Nie piszesz nic, że badałeś detektorem itd. 

Jak coś nie zrozumiałe to daj znać jakoś wytłumaczę :) 

Dziękuje za wytłumaczenie :)

 Jakbym posiadał tą wiedze na egzaminie to na 99% zaliczyłbym egzamin , bo największy problem miałem z wypełnieniem dokumentów , których nie ćwiczyliśmy na zajęciach :(

5 maja mam egzamin w Warszawie , uczę się codziennie , jak nie będę czegoś wiedzieć to odezwę sie :D Pozdrawiam :)

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Daniel98 napisał:

 Jakbym posiadał tą wiedze na egzaminie to na 99% zaliczyłbym egzamin , bo największy problem miałem z wypełnieniem dokumentów , których nie ćwiczyliśmy na zajęciach :(

No i OK. Tam jest rozporządzenie zawierające wzór zaświadczenia z dokładnym opisem każdej rubryki:👉https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15304-rozp-ws-wykonywania-btp-dzu2015776-v-uj-03012020/&do=findComment&comment=287358 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zdawałem praktyczny w Warszawie auto jakie mi się trafiło to zafira z gazem cng a dokładnie sprawdzenie zbiorników oraz przewodów gazowych w tym pojeździe. Cztery zbiorniki a wiec i cztery decyzję i protokoły wraz z ich nr które oczywiście trzeba bylo wypisać w zaświadczeniu z badania OKRESOWEGO.

Nr widoczne tylko na jednym ze zbiorników ponieważ dwa były zakryte - jakąś plastikowa obudową na jednym zbiorniku nr od strony nadwozia auta też słabo widoczny w sumie tylko na jednej butli mozna było odczytać nr. 

Dodatkowe pytania to- jakie w takiej instalacji jest cisnienie, gdzie unosi sie gaz cng czy do góry czy do dolu. co ile lat należy przeprowadzić kontrolę zbiorników i gdzie6na protokole jest data do kędy te protokoły są ważne (co ciekawe daty wydania decyzji i protokołów były te same ale daty do kiedy są ważne już były w każdym z protokołów inne.) kolejne z pytań to dlaczego w adnotacjach urzędowych nie ma wpisu gaz (auto posiadało instalacje gazowa ale fabryczną i miało wpisane w DR rodzaj paliwa CNG. Większość egzaminu zeszło na spr tych nr na butlach oraz na wypisywaniu zaświadczenia potem dosłownie parę pytań i po nich usłyszałem że wynik pozytywny. 

Egzaminator na którego trafiłem był bardzo w porządku pomagał rozladowac stres wiec odebrałem to bardzo pozytywnie niestety na 6 osób które węszy ze mną połowa nie zdała. Potwierdzam to co pisali tutaj inni wiedze trzeba mieć jeśli egzaminator widzi że na zadane pytanie znacie odp bez dłuższego zastanawiania to nie ma większego problemu moja rada taka jak też ktoś pisał nie gadać o tym o co nie pytają bo można zabrnąć za daleko do tego ogromny stres. 

Co zapamiętałem to napisałem może komuś się przyda z pozostałych pojazdów to jak zawsze autobus tempo 100 i adr ciągnik chyba volvo i naczepa ktoś nie zdał bo nie mógł znaleźć w tym VOLVO TZ ale dokładnie nie wiem o co chodziło bo jak pisałem stres ogromny. Też dużo osób poległo na badaniu powypadkowym tego autobusu. 

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia. 

Edytowane przez Dorat
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dorat napisał:

kolejne z pytań to dlaczego w adnotacjach urzędowych nie ma wpisu gaz (auto posiadało instalacje gazowa ale fabryczną i miało wpisane w DR rodzaj paliwa CNG.

I dlaczego nie miało tej adnotacji? Wynik dałeś N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Tego już przepisy nie wymagają.

Niby nie wymagają ale co WK to inna historia. Jak napisze to tylko na plus :) Potem na kontroli się czepiać nie będą :) 

21 godzin temu, Paprock napisał:

Oj ciii.... Musi @Paulina moje zaświadczenie zobaczyła. :silent:

;-)

Bardzo ładnie opisane i wiadomo o co kaman. 👍

No ale na egzaminie lepiej nie przedobrzać, nie przeginać.

Że takie porządne te zaświadczenia :) Każdy robi tak, żeby było dobrze i żeby WK się nie czepiał :) 

Edytowane przez Paulina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paulina napisał:

żeby WK się nie czepiał

Czasem trzeba się postawić i nie dać sobą "pomiatać" z powodu widzimisię niedouczonego pracownika WK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

Czasem trzeba się postawić i nie dać sobą "pomiatać" z powodu widzimisię niedouczonego pracownika WK ;)

Nie uważam, że robienie czegoś tak jak chce ktoś kto nadzoruje SKP jest "pomiataniem" :) Ale tak napisałam wyżej każdy robi tak aby był wilk syty i owca cała. A tak na marginesie jak się noga potknie gdzieś to lepiej mieć człowieka z WK za sobą a nie z nastawieniem, że się stawia :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paulina napisał:

Nie uważam, że robienie czegoś tak jak chce ktoś kto nadzoruje SKP jest "pomiataniem"

Niestety ale mamy wielu "głąbów" w urzędach i robienie czegoś tak jak oni sobie życzą jest nieporozumieniem.

20 minut temu, Paulina napisał:

każdy robi tak aby był wilk syty i owca cała

Dlatego obecnie SKP działają tak jak działają i potrzebna jest reforma tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Paulina napisał:

Nie uważam, że robienie czegoś tak jak chce ktoś kto nadzoruje SKP jest "pomiataniem"

Chcieć sobie może pod warunkiem, że wskaże na to stosowny przepis. Dlatego mądry nadzorujący pewne rzeczy może zasugerować, ale nie może wymagać niczego więcej niż nakazują przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

Niestety ale mamy wielu "głąbów" w urzędach i robienie czegoś tak jak oni sobie życzą jest nieporozumieniem.

Dlatego obecnie SKP działają tak jak działają i potrzebna jest reforma tego systemu.

Jak najbardziej się zgadzam :) 
Potrzeba jednolitości, żeby w całej Polsce było tak samo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.