Skocz do zawartości

sprawdzenie samochodu a prawidłowe podejście do sprawy....


tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak jak masz piekarnię to piekarnię, nie cukiernię. Jak masz zakład krawiecki, to nie szewski. Jak jest stacja kontroli no to stacja kontroli, a nie sprawdzalnia. Opon u elektryka też się nie wymienia.

A może zęby chodzić leczyć do ginekologa? To lekarz i to lekarz. Gabinety też jakby podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

Jak jest stacja kontroli no to stacja kontroli, a nie sprawdzalnia.

Przedsiębiorca może wykorzystywać swój sprzęt do czego chce. Badania techniczne będą wykonywane w oparciu o rozporządzenie w sprawie badań, a "sprawdzenia" w ramach swobody działalności, do której starosta nie ma prawa "się czepiać".

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to ktoś się stara o wpis przedsiębiorców, o numer stacji, o szyld z rodzajami badań, o adres, o godziny otwarcia, o rejestr, o zatrudnienie uprawnionych pracowników do ściśle określonych celów, żeby w wolnym czasie przeszczepy robić! Stacja to stacja! Koniec i basta! Cała reszta trąca ułańską fantazją na poziomie sprzedaży miejsc postojowych w Zakopanem z apartamentem gratis: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26634591,w-zakopanem-brak-miejsc-turysci-i-hotelarze-znalezli-sposob.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 22:33, Paprock napisał:

Nie po to ktoś się stara o wpis przedsiębiorców, o numer stacji, o szyld z rodzajami badań, o adres, o godziny otwarcia, o rejestr, o zatrudnienie uprawnionych pracowników do ściśle określonych celów, żeby w wolnym czasie przeszczepy robić! Stacja to stacja! Koniec i basta!

To jeżeli ktoś ma stacje diagnostyczną to nie może prowadzić także innych usług w ramach tej działalności gospodarczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli chodzi o pomieszczenie. Skoro wg niektórych tutaj obecnych stacja diagnostyczna ma służyć tylko do wykonywania badań technicznych różnego rodzaju to na jakiej zasadzie działają:

a) np. akcja bezpłatnego ustawiania świateł w ramach jakieś ogólnopolskiej akcji

b) bezpłatna ocena stanu technicznego pojazdu (na dzień kobiet zdarzają się takie akcje)

O ile powyższe przypadki nie są jakieś "dziwne" to o tyle chciałbym aby pewne osoby wyjaśniły mi następny punkt

c) stacja diagnostyczna należąca do Łukasiewicz Przemysłowy Instytut Motoryzacji świadczy usługi typu "przegląd pojazdu przed sezonem" lub "kompleksowe badanie pojazdu przed zakupem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że stacja jest stacją, a apteka apteką, co nie przeszkadza w przybytku pierwszym lub drugim jakieś akcji przeprowadzić. W jednym można sprawdzać oświetlenie, a w drugim tętnicze ciśnienie. A akcja to akcja, a nie codzienna działalność gospodarcza. Dlatego pisałem, że czasami i bardzo niechętnie coś tam komuś za darmochę sprawdzę. Nie widzę możliwości wykorzystywania stacji jako innej działalności lub działalności zbliżonej do czynności warsztatowo-serwisowych. Stacja to stacja i rządzi się swoimi prawami. 

Co do punktu "c", to "wszyscy to robią", ale tylko PISKP pochyliła się nad problemem, żeby go uprawomocnić. Uprawomocnić, czyli coś na rzeczy leży, że takie usługi są deko na bakier.

Chcesz świadczyć usługi to pobuduj obok warsztat. A mało tego, bo jak skp jest pod jednym dachem z warsztatem, to i tak należy ją wydzielić. I tyle w temacie. No ale jak panowie diagności dali się zepchnąć do innych czynności, to niech teraz lawirują i nazywają po swojemu poszerzony i w tych samych pieniądzach zakres swojej roboty.

Punkt 2 👉 https://piskp.pl/wp-content/uploads/2020/11/Projekt_UC_48_Stanowisko_PISKP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sad_madman napisał:

a) np. akcja bezpłatnego ustawiania świateł w ramach jakieś ogólnopolskiej akcji

U nas żadna akcja. Ustawiamy przy każdym który stawia się na okresowe badanie techniczne, oczywiście o ile się da

 

2 godziny temu, Paprock napisał:

Co do punktu "c", to "wszyscy to robią", ale tylko PISKP pochyliła się nad problemem, żeby go uprawomocnić. Uprawomocnić, czyli coś na rzeczy leży, że takie usługi są deko na bakier.

Uprawomocnić, bo nie deko na bakier, a by cena urzędowa z cennika była. Nie pobieranie mniejszej stawki bez odpowiedzialności, często do własnej kieszeni diagnosty, ale by oficjalnie do kieszeni właściciela, z odpowiedzialnością diagnosty. Bo przecież i tak diagnosta jest tym ostatnim do bicia.

I tylko dlatego piskp się nad tym pochylił, bo to interes właścicieli. Inne tłumaczenie to tylko pieprzenie. Jak rządowe tłumaczenie, że oddanie wszystkiego pod TDT, uzdrowi system badań i poprawi BRD ¬¬ 

 

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 10:15, michal_k napisał:

I po co się tym chwalić na publicznym forum?

Michał bo są Diagności którzy myślą co piszą i są co nie myślą co robią ,a póżniej płacz i zgrzytanie zębami

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

I tylko dlatego piskp się nad tym pochylił, bo to interes właścicieli. Inne tłumaczenie to tylko pieprzenie. 

Pieprzenie - masz rację. Tym bardziej, że mój do PISKP nie należy, a sprawdzenia oferuje! :evil: 

Dajesz dalej! :evil:

 

Piper_nigrum_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-107.gif

Ja wiem, że w PKD dla SKP można znaleźć "inne badania", ale jak pieczywo to nie gwoździe: https://www.youtube.com/watch?v=1t7IH88Vf54

 

Znaczy "wykonywanie okresowych przeglądów technicznych pojazdów silnikowych" jest podklasą "pozostałych badań i analiz technicznych".

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Paprock napisał:

a sprawdzenia oferuje!

A  za ile oferuje ?

45 minut temu, Paprock napisał:

Dajesz dalej!

bez pieprzenia oczywiście. Bo to moja brocha ¬¬

Trzeba było zielarzem zostać u O. Klimuszko, minąłeś się z powołaniem :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

U nas żadna akcja. Ustawiamy przy każdym który stawia się na okresowe badanie techniczne, oczywiście o ile się da

Tylko, że jak napisałeś wykonujesz to przy okazji BT. Mówię o sytuacji gdy przyjeżdża, ktoś autkiem tylko w celu ustawienia świateł i te światła mu wtedy ustawiasz.

6 godzin temu, Paprock napisał:

Co do punktu "c", to "wszyscy to robią", ale tylko PISKP pochyliła się nad problemem, żeby go uprawomocnić. Uprawomocnić, czyli coś na rzeczy leży, że takie usługi są deko na bakier.

Jeżeli taka stacja wchodzi w skład jednostki, która w wielu przypadkach "jest uprawniona" to też to coś musi oznaczać. Nie ukrywajmy ale w PIMOT wiele rzeczy rozbija się o kwestie prawne i z jakiegoś powodu taki dodatkowy zakres badań im się pojawił w ofercie. Nigdy nie zwracałem uwagi na to ile tam miejsca mają więc nie jestem w stanie powiedzieć czegoś więcej. Na pewno jednak mają do dyspozycji fragment hali obok bo raczej pomiarów punktów bazowych nadwozia na kanale nie zrobią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sad_madman napisał:

z jakiegoś powodu taki dodatkowy zakres badań im się pojawił w ofercie.

 A tu akurat powód jest raczej prosty...

By diagnostę czymś zająć bo z liczby badań poniżej tysiąca rocznie to tak słabo jak na "instytut". A może i rzeczoznawca jakiś się pofatyguje by przypomnieć sobie jak samochód wygląda?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sad_madman napisał:

Nie ukrywajmy ale w PIMOT wiele rzeczy rozbija się o kwestie prawne i z jakiegoś powodu taki dodatkowy zakres badań im się pojawił w ofercie.

No pojawiają się właśnie z powodu nieunormowanych kwestii prawnych. A szkodliwość takiego czynu jest identyczna jak niezastosowanie się do treści pouczenia zamieszczonego w dowodzie. A sankcja za jedno lub drugie żadna. No taka sytuacja.

Godzinę temu, Mecher napisał:

A  za ile oferuje ?

A za stówę!

A minąłem, czy nie, to moja broszka, co nie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paprock napisał:

A za stówę!

Za jaką stówę ? Przecież Ty czynności dodatkowych nie robisz, o czym sam pisałeś ... :rotfl:

 

A inni robią za 50, 60 i to ci zrzeszeni w piskp. Stąd pochylenie się w/w organizacji nad tym niby "problemem"

 

10 godzin temu, sad_madman napisał:

Mówię o sytuacji gdy przyjeżdża, ktoś autkiem tylko w celu ustawienia świateł i te światła mu wtedy ustawiasz.

Ustawiam, bo trochę jeżdżę i widzę ile ma żle ustawione lub bez świateł.

Kto robi u nas przeglądy, dostaje w gratisie. Pozostali płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mecher napisał:

Za jaką stówę ? Przecież Ty czynności dodatkowych nie robisz, o czym sam pisałeś ... :rotfl:

No pisałem, a w ofercie jest. Czego nie rozumiesz? :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Czego nie rozumiesz?

Ja. raczej TY.

Twój pracodawca kibicuje w/w organizacji (i guzik ma tu znaczenie jego nie przynależność), bo mu pieniądz ucieka. I zapewne niedługo @PaprockZMUSZONY będzie, i to bez marchewki, i nie tylko do brania odpowiedzialności za takie sprawdzenie.  :yeah:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Paprock napisał:

tylko PISKP pochyliła się nad problemem

Tia

Cytat

 

22. Rozszerzenie listy dodatkowych badań technicznych o:

–        dodatkowe badanie techniczne na wniosek właściciela celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu;

–       dodatkowe badanie na wniosek policji lub Inspekcji Transportu Drogowego celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu;

 

https://osds.org.pl/?p=358

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Koledze tofik dojść do słowa,bo normalnie Go zagłuszacie,a On jest najbardziej zainteresowany. Ba sam nawet założył temat. A Wy tacy niewychowani.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jaki jest problem w wykonywaniu takich sprawdzeń, tym bardziej jeśli są stację gdzie nie czeka się godzinami w kolejkach. Tylko się cieszyć, że społeczeństwo powiększa swoją świadomość dotyczącą bezpieczeństwa na drodze i chcę znać stan techniczny (NIE ZOBOWIĄZUJĄCO) przed dłuższą trasą czy jakimś wyjazdem. Ja osobiście robię, opłata dla firmy (nie moja sprawa czy pobierają dużo czy nie dużo). Oczywiście zakres okrojony względem badania technicznego, ale podstawowe informacje dla klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś z mojego podwórka śląskie, na odbiorze 5-letnik Pan inspektor kategoryczne zabronił wykonywać sprawdzeń, (wręcz był oburzony jak tak można robić). Argumentował to tym że każdy pojazd wjeżdżający do stacji ma być w rejestrze i coś o wykorzystywaniu urządzeń nie zgodnie z przeznaczeniem, cokolwiek miał na myśli. Czyli jego zdaniem jak ktoś chce sprawdzić pojazd (mimo, że ma ważne OBT) to płaci 99zł za badanie okresowe i dostaje wynik N lub P. 

A jak ktoś jeszcze nabija to na kasę fiskalną to może spodziewać się odwiedzin inspektorów, (mieliśmy 20 zł za sprawdzenie podzespołów w cenniku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sebokru napisał:

Argumentował to tym że każdy pojazd wjeżdżający do stacji ma być w rejestrze

Brak podstaw prawnych. Każdy pojazd, któremu wykonuje się czynności przewidziane przepisami, a to już różnica. O swobodzie działalności gospodarczej pisał już @michal_k.

 

11 minut temu, sebokru napisał:

i coś o wykorzystywaniu urządzeń nie zgodnie z przeznaczeniem,

A do czego te urządzenia niby służą?

 

12 minut temu, sebokru napisał:

A jak ktoś jeszcze nabija to na kasę fiskalną to może spodziewać się odwiedzin inspektorów,

Ja tam nabijam na kasę i inspektorów widzę raz na kilka lat (przy okazji odbiorów). W razie W dostaną ustawę do poczytania (i to nie jedną) i zapytanie do fiskusa. Bo to i VAT i dochodowy spływa do tego ostatniego w większym wymiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DARIO64 napisał:

Tia

No coś Ty! To OSDS też, ale to chyba tak dla jaj, bo jakżeby wkraczać w swobodę działalności? Jaki interes miałaby organizacja, aby takie rzeczy ramami prawa okraszać? Przecież OSDS nie zrzesza przedsiębiorców. Ale jak swoboda, no to swoboda. :evil:

Byłbyś uprzejmy wytłumaczyć mi nierozumnemu po jakie licho te tezy powstały?

Z góry dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo SKP to taka jednostka, która zatrudnia specjalistów w konkretnej dziedzinie, obejmującej m. in. kontrolę stanu technicznego pojazdów. To bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz świadomość użytkowników pojazdów. Ubranie tych kwestii w pewne ramy prawne spowoduje, że żaden inspektor nie będzie kwestionował zasadności wykonywania tych czynności na SKP, cena będzie jednakowa dla wszystkich stacji w kraju i będzie miało pozytywny wpływ na stan pojazdów poruszających się po drogach publicznych, co leży w szeroko pojętym interesie społecznym. A OSDS działa w tych kierunkach. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.