Skocz do zawartości

Zmiana miejsc z 5 na 7 Peugeot 5008


Anwaldt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

Mam następujący problem: zakupiłem Peugeot 5008 w wersji 7-osobowej, minivan, rocznik 2012, auto sprowadzone ze Szwecji. Na pierwszym przeglądzie przeprowadzonym w Polsce, jeszcze przed zakupem pojazdu, w podstawowej stacji kontroli pojazdów w okolicy Warszawy, diagnosta wpisał zgodnie ze stanem faktycznym, że auto ma 7 miejsc.

Przy rejestracji pojazdu w Starostwie zaczęły się jednak schody: w dowodzie szwedzkim widnieje, że auto ma 6 miejsc - ewidentnie pisarska omyłka. Wydział Komunikacji zażądał zatem wyciągu ze świadectwa homologacji. W Peugeot Polska okazało się, że auto ma homologację na 5 miejsc. Wydział Komunikacji stwierdził, że konieczne jest teraz przedstawienie opisu zmian dokonanych w pojeździe.

Podstawowa stacja kontroli pojazdów, gdzie był przeprowadzony przegląd zerowy nie ma uprawnień do wystawienia takiego opisu. Diagnosta w mojej najbliższej okręgowej stacji nie chce się tego podjąć.

Czy znacie może diagnostę w Łodzi albo okolicy, który mógłby się podjąć takiego dodatkowego badania? Rozumiem, że taki opis załatwiłby ostatecznie kwestię rejestracji auta na 7 osób?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie ma homologacji na 7 miejsc to raczej nikt się nie podłoży i nie dolepi Ci dwóch miejsc dodatkowo. Miejsca na mocowania pasów i wszystkie kotwiczenia są? Czy jest to taki 100 procentowy , 5 osobowy samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w pełni 7-osobowe, są składane siedzenia, miejsca kotwiczenia, pasy bezpieczeństwa, siedzenia w drugim rzędzie składane. Nie mam tylko na to żadnego papierka. Jak w takim wypadku można rozwiązać ten problem? Czy po prostu odpuścić i zarejestrować auto jako 5-osobowe?

Edytowane przez Anwaldt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co odpisał Peugeot Polska? Konkretnie. Odpisali że samochód jest homologowany na 5 miejsc, czy opuścił fabrykę w konfiguracji 5 miejscowej? Bo to różnica,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali:

"Zgodnie z informacją uzyskaną z Działu Homologacji, samochód o podanym nr VIN posiada homologację na 5 miejsc, nie możliwe jest zatem wystawienie dokumentu COC na 7 miejsc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anwaldt napisał:

Czy znacie może diagnostę w Łodzi albo okolicy, który mógłby się podjąć takiego dodatkowego badania? Rozumiem, że taki opis załatwiłby ostatecznie kwestię rejestracji auta na 7 osób?

Diagnostę jak diagnostę, ale takie sprawki z Łodzi znamy: 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15980-wynik-badania-taxi/&do=findComment&comment=302731

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pochodzi z Niemczech i  dopiero w 2015r zostało sprowadzone do Szwecji.
Tam prawdopodobnie zostało przeprowadzone badanie z natury w efekcie czego zostało wpisane 6 miejsc.
Po przyjeździe do Polski 7 miejsce pewnie zostało skompletowane i zrobione badanie z natury jako 7 miejscowy. 
Generalnie w tym modelu punkty kotwiczenia pasów są w tylnym słupku(słupek D), a punkty kotwiczenia pasów są w III rzędzie siedzeń. 
Najgorszy problem jest z 
 

2 godziny temu, Anwaldt napisał:

W Peugeot Polska okazało się, że auto ma homologację na 5 miejsc.

Więc w tym momencie na stacji nic nie ruszysz. 

Możesz jeszcze spróbować dostać konkrety wyciąg ze świadectwa homologacji: 
 

Cytat

E2*2007/46*0004*10

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 18:48, dominik_z napisał:

Po przyjeździe do Polski 7 miejsce pewnie zostało skompletowane i zrobione badanie z natury jako 7 miejscowy. 

Dziwi mnie tylko, że pod fotelami w 3 rzędzie znalazłem naklejki pochodzące z podobnego okresu w 2015 r. 

dsc_0268.png.885741e2bbc6f84a9eba3e4814e83a84.png 

(załączyłem zdjęcia). 

W dniu 22.12.2020 o 18:48, dominik_z napisał:

Możesz jeszcze spróbować dostać konkrety wyciąg ze świadectwa homologacji: 
 

W Peugeot Polska powiedzieli, że taki wyciąg ze świadectwa homologacja kosztuje ok. 950 zł. 

Zostanę w takim razie przy 5 fotelach, bardziej liczył się dla mnie stan techniczny samochodu, dwa fotele okazały się dodatkowa opcją. Przez którą zresztą mam teraz same problemy z rejestracją. 

Czyli podsumowując: powinienem teraz wymontować te 2 fotele i pasy, podjechać na stację, która robiła przegląd zerowy żeby zmienili opis w badaniu na 5 miejsc? 

Mam tylko nadzieję, że Wydział Komunikacji nie będzie robił problemu, że w szwedzkim dowodzie jest nadal 6 miejsc... 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
podmiana załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot Polska potwierdza to co jest w homologacji. Tam widnieje 5 miejsc. Ale wyjściem z sytuacji jest zmiana ilości miejsc. Niestety do tego jest potrzebny dokument z uprawnionej jednostki (tę drogę bym pominął) lub oświadczenie producenta o prawidłowości montażu siedzeń i pasów. Trzeba by się skontaktować z nimi czy będą chcieli taki dokument wystawić i jaki byłby tego koszt. Obstawiam, że nadwozie było jedno dla wszystkich wariantów i wersji, więc punkty kotwiczenia są fabryczne.

W załączniku dane homologacyjne dla tego konkretnego egzemplarza.

5008.pdf

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aboz napisał:

 lub oświadczenie producenta o prawidłowości montażu siedzeń i pasów. Trzeba by się skontaktować z nimi czy będą chcieli taki dokument wystawić i jaki byłby tego koszt.

 

Przy konfiguracji 5 miejsc w homo nie ma szans żeby wystawili że na 7 jest gicio . Próbowałem wysłać klienta po takie coś i nic z tego. Też do Peugeota żeby nie było.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 16:50, Rafi90 napisał:

czy opuścił fabrykę w konfiguracji 5 miejscowej?

Szkoda, że Peugeot mimo że wypuszcza auto z fabryki z punktami kotwiczenia jak dla wersji 7- osobowej, wpisuje i tak w homologację 5 miejsc. 

Póki co dziękuję wszystkim za odzew i pomoc, widocznie tych dodatkowych miejsc i tak nie przeskoczę przy pierwszej rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, aboz napisał:

Ale wyjściem z sytuacji jest zmiana ilości miejsc. Niestety do tego jest potrzebny dokument z uprawnionej jednostki (tę drogę bym pominął) lub oświadczenie producenta o prawidłowości montażu siedzeń i pasów.

Do zwiększenia ilości miejsc w osobowym? Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michal_k napisał:

Do zwiększenia ilości miejsc w osobowym? Na jakiej podstawie?

Na podstawie rozpędu ;-) Oczywiście ten fragment

Cytat

Niestety do tego jest potrzebny dokument z uprawnionej jednostki (tę drogę bym pominął) lub oświadczenie producenta o prawidłowości montażu siedzeń i pasów.

nie dotyczy tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 18:48, dominik_z napisał:

Tam prawdopodobnie zostało przeprowadzone badanie z natury w efekcie czego zostało wpisane 6 miejsc.

Czy przypadkiem nie masz błędu w tłumaczeniu? W Szwecji w DR wpisywano ilość miejsc pasażerów z pominięciem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 19:48, Anwaldt napisał:

(załączyłem zdjęcia). 

Następny "artysta" wrzucający mało istotne załączniki 5 MB i 8,5 MB; 5500x3100 pikseli :faint: 

Wstawiłem zmniejszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.