Skocz do zawartości

Rozp. ws warunków technicznych pojazdów Dz.U.2016.2022 v.22.12.2020


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Logen napisał:

A czy w świetle prawa taka kserokopia z potwierdzeniem nie jest równa oryginałowi ?? 

To teraz wyobraź sobie jakbyś robił BT na "urzędowo" zrobiony odpis protokołu i decyzji na zbiornik LPG. ...

A w tym samym czasie jeszcze ze 20 diagnostów  otrzyma ten sam odpis potwierdzony notarialnie.... 

Czy wy na prawdę na siłę szukacie okazji żeby mieć problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Art. 58. Kto wytwarza, oferuje, zbywa lub przechowuje w celu zbycia replikę dokumentu publicznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dz. U. 2019 poz. 53

USTAWA z dnia 22 listopada 2018 r.

o dokumentach publicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Logen napisał:

A co powiecie na wykonanie badania technicznego na kserówce pozwolenia czasowego z potwierdzeniem zgodności od notariusza ??

To tak na poważnie ? 

Jak nie chcę zrobić badania dla flotowego pojazdu, bo u siebie mają DR czy tam PC, to na drugi/trzeci dzień, wracają z dokumentem wysłanym kurierem. Da się ? DA

Czy inni w okolicy robią ? Nie wiem, nikt się jeszcze nie pochwalił  

Choć nie dawno był przypadek, że pojazd u mnie stoi na parkingu, bo nie chciałem zrobić badania na ksero dokumentu, więc zrobili badanie w O., gdzie był DR, ale bez pojazdu. Taki klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to wszędzie lubicie dorabiać jakieś nie stworzone rzeczy, tak jakby rodzaj dokumentu na jakim dokonuje się identyfikacji wpływał na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu... Ja to bym chętnie dalej robił badania na karcie pojazdów czy to zaczął robić na podstawie aplikacji bo byłoby to po prostu wygodniejsze... 

Myślałem, że jest jakieś prawne wytłumaczenie odpisu notariusza i da się jakoś z tego wybronić... widocznie się nie da... a szkoda bo wątpię, żeby notariusz bawił się w potwierdzanie nieprawdy czy fałszowanie za jakieś drobne... zapewne ten dokument byłby bardziej wiarygodny niż większość opinii rzeczoznawców jakie widziałem...

A problem w tym, że większość klientów z takimi problemami to nówki z salonu które chcą badanie na TAXI, VAT czy tam HAK, albo 3 letnie pojazdy które są przerejestrowywane... Często też przyjeżdżają pracownicy salonów samochodowych i chcą badania powypadkowe czy po szkodzie bo klient ledwo kupił i już rozbił samochód oni też lubią mi jakieś kserówki pokwitowań policyjnych czy dowodów przywozić... No i tak wyganiam takie ładne samochody... nawet nie ma jak negatywa zasadzić... a klienci zamiast ogarnąć dokumenty to pojadą dalej aż trafią na jakiegoś diagnostę co wpisze w zaświadczenie że "badanie wykonano na wniosek klienta"... "identyfikacje pojazdu wykonano z natury" i pójdzie takie zaświadczenie do wydziału i nikt tematu nie drąży, wszyscy zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Logen napisał:

Ja to bym chętnie dalej robił badania na karcie pojazdów czy to zaczął robić na podstawie aplikacji bo byłoby to po prostu wygodniejsze... 

Szczerze? Na ch*** jakiekolwiek dokumenty skoro mamy pojazd i CEP. Dla sierżanta i innych FBI, KGB... wystarcza a u nas musi być kwit... :faint:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Logen napisał:

lubicie dorabiać jakieś nie stworzone rzeczy

Nie uważam, że tak jest, owszem, w dobie cepik 2, każdą identyfikację można by zrobić na jego podstawie i świat by nie runął, ale mamy przepisy i należy je stosować, poza tym skąd pewność, że "nieobecny" DR, czy PC naprawdę  jeszcze istnieje, a może już zgubiony, zniszczony (kserówka oczywiście zrobiona była jak dokument był) i teraz taki delikwent idzie z zaświadczeniem z skp do WK po wtórnik i zonk, może diagnosta beknąć ? Sam sobie odpowiedz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Szczerze? Na ch*** jakiekolwiek dokumenty skoro mamy pojazd i CEP

Bo w Cepie jest burdel.

Masz tam info o haku? Wpis VAT? Ile razy widziałeś niezgodność danych technicznych pomiędzy DR i CEPiKiem? Przecież to prawie codzienność, a na wyprostowanie danych czeka się miesiącami.

Co nie znaczy, że byłaby to fajna opcje. Może elektroniczny DR tak jak e-dowód w aplikacji mObywatel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodach rejestracyjnych też jest burdel ^^ Ciężko zwykłego Golfa sprowadzonego znaleźć... przeważnie jest to Golf 1.8 TDI czy Audi A4 quatro (z błędem)... 

A co do pieczątki to nawet na oryginale pozwolenia czasowego nie przybijam... no ale kto wie może ja coś robię źle :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

A co do pieczątki to nawet na oryginale pozwolenia czasowego nie przybijam...

To myślisz, że leasing DR nie zatrzymuje u siebie, że niby tylko PC ? 

No jak zapomniałeś gdzie pieczątkę masz przystawić, to może rzeczywiście, profilaktycznie i na PC powinieneś przybijać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radekd2 napisał:

Masz tam info o haku? Wpis VAT?

To kwestia dnia aby takie informacje były dostępne, tylko komuś się musi chcieć.

13 godzin temu, radekd2 napisał:

Ile razy widziałeś niezgodność danych technicznych pomiędzy DR i CEPiKiem?

Wg mojego magistratu w ogóle mam za ostre okulary, ponieważ widzę różnice pomiędzy DR - TZ o danych w CEP to nawet nie wspominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adam1501 napisał:

ponieważ widzę różnice pomiędzy DR - TZ

A najlepsze jest gdy klient wymienia DR na nowy.  W uwagach w zaświadczeniu z BT wyraźnie zaznaczam jakie dane są błędne w DR, a urzędnik w WK i tak pozostawia w nowym DR stare, złe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 09:57, krzysieknowak napisał:

chociaż znam skp nie jedną gdzie bez żadnych dokumentów badania robią

Ty znasz, ja niestety, na takiej pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1501 napisał:

To kwestia dnia aby takie informacje były dostępne, tylko komuś się musi chcieć.

Te dane były już dostępne ale mieszały się z danymi współwłaścicieli pojazdów (rodo) i dlatego SKP zostały pozbawione dostępu do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, adam1501 napisał:

, bo trzeba miliona informatyków i tysięcy godzin

Ale po co skoro zrobienie tej roboty nie wpłynie na pensje tych informatyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.