Skocz do zawartości

Wymiana silnika


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam mały problem z badaniem technicznym. Klient wymienił silnik w samochodzie terenowym. Miał wcześniej benzynę. Wymienił silnik na wysokoprężny- diesla. jak dobrze doczytałem to jest to wynik negatywny badania. Zawarty w punkcie Usterek. Punkt 6.1 Praca silnika, podpunkt 9 b) - niezgodna z prawem przeróbka jednostki sterującej. Chodzi mi o to czy klient jakby zgłosił wymianę silnika w do Urzędu Miasta. to można zrobić badanie. Czy istnieje taka opcja, bo silnik można wymienić ale nie wiem czy tylko na benzynowy. Czy też może być wysokoprężny.

 

Pozdrawiam

Maciej paśnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już maglowane. Zmiana rodzaju paliwa zasilającego silnik, to zmiana danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Może też zachodzić zmiana parametrów podawanych w rubrykach [P.1] oraz [P.2]. Także wszystko sprowadza się do dodatkowego badania "po zmianach" i wizyty w WK celem wyprostowania danych w dowodzie zamieszczanych..

Bez znaczenia czy wymienia się benzyniaka na ropniaka, lub ropniaka na benzyniaka. Opisać zmiany, określić parametry i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Było już maglowane. Zmiana rodzaju paliwa zasilającego silnik, to zmiana danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Może też zachodzić zmiana parametrów podawanych w rubrykach [P.1] oraz [P.2]. Także wszystko sprowadza się do dodatkowego badania "po zmianach" i wizyty w WK celem wyprostowania danych w dowodzie zamieszczanych..

Bez znaczenia czy wymienia się benzyniaka na ropniaka, lub ropniaka na benzyniaka. Opisać zmiany, określić parametry i tyle.

OK. Dziękuję za odpowiedź. Była bardzo pomocna. Pozdrawiam :)

Dziękuję za odpowiedź Paprock, jest na prawdę pomocna a koledze z dołu Mecher - zastanów się czy jesteś forumowiczem i od czego jest forum. Uważam , że od pomocy i udzielania informocji.  A mnie jako diagnosty nie znasz więc polecam nie podważać moich kompetencji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty, ale ja w UM to przemeldowanie załatwiam, nie sprawy związane z pojazdem.  No ale przecież to nie kowal prosił o pomoc.

Więc przepraszam za podważanie kompetencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurgen napisał:

Chodzi mi o to czy klient jakby zgłosił wymianę silnika w do Urzędu Miasta. to można zrobić badanie.

Tym pytaniem niestety wystawiasz sobie sam świadectwo kompetencji.

Kolejność jest zupełnie odwrotna - najpierw badanie po zmianach, a potem wymiana DR w UM/SP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie swoją przygodę z OSKP zacząłem dopiero od dwóch miesięcy więc macie prawo podważać moje kompetencje :) . Może faktycznie źle zadałem to pytanie. Jeśli w jakiś sposób was uraziłem to przepraszam :) . Mam nadzieję, że jeszcze bedę mógł z Waszej pomocy skorzystać. Pozdrawiam. 

Dlatego Nowicjusz :) a Wy Władcy Postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

A sprawy z pojazdem to gdzieś załatwiałeś? :evil:

Wiesz, u mnie na wiosce UM a Starostwo z WK, są w innych miejscach. Nie to w wielkim mieście Wrocławiu :yeah:

A załatwiałem też w US, ale tez niestety w innym miejscu. Więc przepraszam, widać w Wrocku jest inaczej, w końcu to stolica województwa

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre miasta na prawach powiatu są organami rejestrującymi - np. UM Wrocław (jest też SP Wrocław dla powiatu wrocławskiego).

20 minut temu, Jurgen napisał:

Wiecie swoją przygodę z OSKP zacząłem dopiero od dwóch miesięcy

Pamiętaj, że masz prawo wymagać opinii rzeczoznawcy samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bo faktycznie ten samochód jest po dość solidnych przeróbkach. Także zawieszenie było przerabiane. Najpierw był 2.0 a teraz Chyba 3.2 motor więc chyba faktycznie zasięgnąć opinii rzeczoznawcy samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymagał. Byle nie na zasadzie, że rzeczoznawcy się coś tam wydaje. Opinia ma być solidna, bo ty się podpiszesz pod tymi zmianami.

Studentce też się wydawało i nie zdała bidulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.