Skocz do zawartości

"Anglik" po 31.12.2020


Andrzej3

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia warunków technicznych nie zmieni się nic dla pojazdów, które były zarejestrowane w Wielkiej Brytanii w czasie kiedy należała do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z samochodami z UK po nowym roku? W/g mnie nie ma możliwości rejestracji, czy może się mylę

„2a. Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju
samochód osobowy, nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu, albo uprzednio zarejestrowanym
na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskie
j, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony
w: itd.

 

  • Lubię 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Efendi napisał:

Co z samochodami z UK po nowym roku?

Najpierw się czyta a nie zakłada nowy temat do  JUŻ ISTNIEJĄCEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie sugerował datą pojazd ma być zarejestrowany w obecnym państwie UE a nie w byłym. Zwrot uprzednio zarejestrowany czytał bym jako np. Niemcy.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Efendi napisał:

Ja bym się nie sugerował datą pojazd ma być zarejestrowany w obecnym państwie UE a nie w byłym.

Prawo nie działa wstecz i nie można potraktować tego pojazdu jako nigdy nie zarejestrowanego w państwie członkowskim UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle czekamy, aż się komuś przypomni. Na pewno odpowiedz Ministerstwa będzie - my nie widzimy problemów tak jak było z licznikami. Co do działania prawa wstecz to przypominam motorowery były b. terminowo a później kazano w ciągu 2 lat zrobić BT. Oficjalnie wyjście UK jest z dniem 31-01 2021 - tak mała poprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Efendi napisał:

Oficjalnie wyjście UK jest z dniem 31-01 2021

Jeżeli już chcesz małych poprawek to UK nie jest w UE od  1 lutego 2020 r, do 31-12-2020 to okres przejściowy na mocy  art. 1 Ustawy o okresie przejściowym.  Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
55 minut temu, marcin5468 napisał:

Jasne i wyraźnie

Tak wyraźne i jasne jak różnica między "lockdownem"  a "twardym lockdownem"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się w tym UK taki "nowy ład" to by im poprzestawiał ten ruch na jedyny sprawiedliwy...ile można tak na świecie mieszać:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Podobno jest jakaś interpretacja ministerstwa (o dziwo podobno infrastruktury) z marca w sprawie postepowania z anglikami.

Natknął się ktoś może na to bo namierzyć nie mogę. Dzwoniłem do ministerstwa odsyłają do starostw a starostwa do ministerstwa itd.

W moim skromnym zdaniu przeglądy z UK bez przekładki powinny się skończyć właśnie dlatego że prawo nie działa wstecz a data pierwszej rejestracji 

nic nie mówi (skąd wiadomo, że 1 rej była w UK a nie np Australia tam też jeżdżą po lewej).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JarAn77 napisał:

przeglądy z UK bez przekładki powinny się skończyć

A to niby przekładka jest oki ? Podobne argumenty można tu przytoczyć, bo nie wiadomo gdzie i jak zrobiona.

Ja bym nie chciał takiego kupić.

 

21 minut temu, JarAn77 napisał:

Podobno jest jakaś interpretacja ministerstwa ... z marca

A z lutego może być ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JarAn77 napisał:

skąd wiadomo, że 1 rej była w UK a nie np Australia

ważne, żeby którakolwiek rejestracja była na terenie UE, niekoniecznie ta pierwsza - ta  może być w Australii czy tam innej Japonii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat :?:

Honda CRV z 2010 r w benzynie, sprowadzona w tym roku. Do tego momentu nie mam żadnych wątpliwości, ale gość zamontował gaz już w Polsce (jest kpl dokumentów od gazownika), w ZDR w poz. P.3 - PETROL (tylko). Nie podjąłem wyzwania i wysłałem klienta do WK po PC w który będzie adnotacja "GAZ/LPG" i tu ten dylemat czy to słusznie. :confused:

Dodam, że z Anglii. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cezary napisał:

sprowadzona w tym roku

 

55 minut temu, cezary napisał:

Dodam, że z Anglii.

Ale kierownicę ma z której strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekd2 napisał:

Ale kierownicę ma z której strony?

Ale co to ma do rzeczy? :nausea: Pierwsza rejestracja w 2010 roku, kiera po prawej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kierownica jest po prawej i auto sprowadzone/wyrejestrowane z Anglii w tym roku to jak chcesz zrobić przegląd?

Edit.
Cyba, że umknęła mi jakaś zmiana przepisów...

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radekd2 napisał:

Jeżeli kierownica jest po prawej i auto sprowadzone/wyrejestrowane z Anglii w tym roku to jak chcesz zrobić przegląd?

A dlaczego chcesz uznać, że pojazd uprzednio nie był zarejestrowany w UE? Czyżbym Anglia nie była w UE w czasie kiedy wystawiono DR?

Godzinę temu, cezary napisał:

wysłałem klienta do WK po PC w który będzie adnotacja "GAZ/LPG" i tu ten dylemat czy to słusznie.

Słusznie żeby mógł otrzymać wynik P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekd2 napisał:

mógł być zarejestrowany w Anglii do 31.12.2020.

Dokładnie tak, a data sprowadzenia czy wyrejestrowania nie ma żadnego znaczenia. Ważne, że był zarejestrowany w Anglii w czasie kiedy była w UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

wysłałem klienta do WK po PC w który będzie adnotacja "GAZ/LPG

Robię identycznie,zmiennik i większość diagnostów których znam również wysyłają po PC👍

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.