Skocz do zawartości

Rejestr SKP Dekra


evocatum

Rekomendowane odpowiedzi

Pracowałem jakiś czas na DEKRA , jest w nim fajne rozwiązanie. Każde rozpoczęcie badania wyświetlane jest jako nowa zakładka, w ten sposób można rozpocząć kilka badań. Nie ma problemu z zestawem, czy dodatkowymi wpisami przy badaniach dodatkowych, oszczędność czasu i nie blokowanie systemu, górne kafelki z menu aktywne, w międzyczasie można podejrzeć rejestr, raport, ustawienia itd. Zakończenie badania wyłącza daną zakładkę. Zbędna jest poczekalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to program bardzo wymagający od diagnosty znajomości przepisów - nic na skróty, łączenia badań, podpowiedzi, wyliczania ładowności, indeksu opon, terminów następnego badania, bardzo ciężki ale można się przyzwyczaić. Pobrane dane z cepik beznadzieja, kilka razy robiąc vat, musiałem dzwonić do WK żeby ustalić podrodzaj.

Jedyny plus to wpisywanie nr telefonu w trakcie badania i każde rozpoczęte badanie jako osobna zakładka szczególnie gdy trzeba zrobić badanie okresowe i dodatkowe bądź zestaw. Ponadto w razie telefonu z WK kafelki do rejestru aktywne, można podejrzeć i edytować inne badania w trakcie innego badania. 

Rzeczy bardzo pożądane w STACJA SQL!!!!! 

Edytowane przez evocatum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zgadzam się. Cały ten program to porażka. Trzeba się troszeczkę naczytać przy wyborze badania, cennik z dziwaczną numeracją i zdublowany dla I rejestracji. Vat pit cit nie opisane musiałem z Norkomu poprzepisywać i teraz wstawiam odpowiednie regułki. Brak połączenia z GUS. Czy z cep czy bez chodzi tak wolno, że mam wrażenie, że się zawiesił a i tak nierzadko bywa. Czytnik kodów QR wstawia tylko nr rej i VIN szkoda zabawy lepiej wpisać np. nr rej. i markę i szuka w cep. Niemiecka technika polskie wykonanie. Nie znam gorszego programu.

  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 13:21, evocatum napisał:

Tak ogólnie to program bardzo wymagający od diagnosty znajomości przepisów

to akurat do plusów dodatnich zaliczyłbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 13:21, evocatum napisał:

Pobrane dane z cepik beznadzieja, kilka razy robiąc vat, musiałem dzwonić do WK żeby ustalić podrodzaj.

Nigdy nie miałem takiego problemu, zawsze podrodzaj jest. Może dlatego że z palucha wpisuje numery ?

Jednak wieszać się lubi, muli, trzeba dłużej się do niego przyzwyczajać, mógłby dane firm wyszukiwać po NIP. Regułki podatkowe sam sobie w słownik wprowadziłem.

Też uważam, że to dobrze, iż tu od diagnosty dużo zależy, jak wprowadzisz tak masz.

 

Choć z automatu skubany rok produkcji sam wpisuje, na podstawie daty pierwszej rejestracji...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mamy tu tyle użytkowników niemieckiej myśli informatycznej, to czy po numerze rejestracyjnym wrzuca wam dane pojazdu z poprzednich badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli robione u nas na stacji. ale chyba nie o to pytasz, bo to normalne.

Tak, poprzez nowy wpis, plus chociaż marka pojazdu, po zassaniu danych z CEP, z ostatniego badania. Jeśli było negatywne, to także z ostatniego pozytywnego. jeśli chodzi o stwierdzone usterki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to pytam, bo mimo, że pojazd był u mnie, to nie wrzuca mi danych z poprzedniego BT (np. negatywnego). To rodzi komplikacje w postaci konieczności wpisywania danych np. dla urządzeń dozorowych. Jedyne co mi pobiera to dane do powiadomień sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy się zrozumieli, pokazuje to co wyżej napisałem, jednak co do urządzeń dozorowych, to mi tego nie "przepisuje", muszę wejść w poprzednie badanie z pozycji rejestru badań i na zasadzie kopiuj/wklej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Rejestr SKP Dekra
W dniu 2.03.2021 o 11:41, Mecher napisał:

Nigdy nie miałem takiego problemu, zawsze podrodzaj jest. Może dlatego że z palucha wpisuje numery ?

Nie zawsze. Ma jeszcze takie zboczenie, ze jak mam pojazd z krótkim vin (np. ciągnik rolniczy) to po pobraniu danych z cep wstawia "autobus" i zmienia termin. Reszta danych się zgadza. Zawsze czytałem co spłodziłem ale teraz robię to 2 razy. 

 

W dniu 2.03.2021 o 11:41, Mecher napisał:

Choć z automatu skubany rok produkcji sam wpisuje, na podstawie daty pierwszej rejestracji...

wstawia jest co poprawiać po rozkodowaniu.

W dniu 2.03.2021 o 11:26, Paprock napisał:

Znam! :silent:

Na drugiej stacji pracuje na DMS też tyłka nie urywa ale wygrywa. Może bym tak nie marudził gdybym nie pracował na lepszych programach. Do dobrego człowiek jakoś tak łatwiej się przyzwyczaja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

pokazuje to co wyżej napisałem,

No to u mnie nic z tego. Pewnie trzeba pogrzebać w ustawieniach programu. W Patronacie wbijam numer rejestracyjny i uzupełnia wszystkie dane z ostatniego wpisu (nawet z haka). Tu chce VIN do pobrania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.