Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

U nas byli i sprawdzali wszystko w/g formularza. Jeżeli sprawdzicie sami wcześniej to nie ma niespodzianek.

Ale chcę podziękować p.Norbertowi za udostępnienie i możliwość wydruku formularza DZIĘKI ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    21

  • Norbert Jezierski

    21

  • rajmund zawieja

    21

  • Psuj

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

jesli chodzi o formularz to jak najbardziej mielismy. ale nie ograniczyli sie tylko do niego. w formularzu nie ma nic dotyczącego świadectwa uwierzytelnienia a świadectwa legalizacji na niektore przyszady na stacji u nas to zakwestionowano -choc jak sie dowiedzialem po odbiorze w ITS-ie nie mieli racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wizycie TDT ,panowie mili sympatyczni robili swoje bez czepiania się o drobiazgi, ponieważ kontrola trwała ponad 5h w tym czasie uzupełniłem braki ; ( oryginały dzienników ustaw i czujnik metanu).Czytając posty na temat odbioru TDT należy wyciągnąć wnioski że kontrole różnią się od siebie wymaganiami pomimo jednych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie Panowie racje. Niestety w naszym kraju prawo stanowią ciągle urzędnicy a nie jasne i proste przepisy. Podam przykład: u nas TDT czepił się czujnika metanu, ze ma byc 30 cm od podlogi ale w kanale (u nas jest 30 nad posadzką) W stacji u mojego znajomego nie uznali tego za błąd- takie przypadki mozna mnożyć w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

chcę podziękowac wszystkim uczestnikom forum za uwagi i rady bez których nie wiadomo co by było.

wynik końcowy kontroli panów z TDT- BEZ UWAG. Panowie mili robią swoje bez wymyślań -zgodnie z protokołem.

jedynie dodrukowałem na tablice D.U. 155 Z 2005.POZ 1303.

Osobne podziękowania dla Norberta za pomysł utworzenia tego forum. :lol:

o szczegóły możecie pytać-jestem do dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju prawo stanowią ciągle urzędnicy a nie jasne i proste przepisy. Podam przykład: u nas TDT czepił się czujnika metanu, ze ma byc 30 cm od podlogi ale w kanale (u nas jest 30 nad posadzką)

 

Panowie kontroluje SKP nie od dziś i powiem Wam, że wbrew pozorom to nie urzędnicy decydują gdzie ma wisieć alarmowy czujnik nadmiernego poziomu gazu płynnego, ziemnego i tlenku węgla. Decyduje o tym instrukcja montażu wydana przez producenta. Co stacja jest inny czunik i inna instrukcja i najlepsze jest to, że do tego samego gazu jest inna wysokość. np. w przypadku tego samego czujnika czytałem już, że producent określa zamontowanie go na wysokości 30 cm od posadzki w innym na wysokościu oczu dorosłego mężczyzny a w innym na wysokości 1,70 do 2,0m, a jeden faktycznie miał podane 30 cm. od podłogi w kanale.

 

I bądź tu mądry. Ten sam czujnik tlenku węgla a każdy producent dodaje uzasadnienie swego zamontowania dostosowane do wysokości na której zaleca montaż.

 

Zanim dacie urzędnikowi instrukcje montażu sami sprawdźcie czy fachowcy zamontowali czujnik zgodnie z instrukcją montażu.

 

No tak, najlepiej zwalić na urzędnika :cry::mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało dwóch panów z TDT starym padełkiem i sprawdzali wg. formularza,nie chcieli zdjęć..Kontrola przebiegła sprawnie bo papierki, czyli karty okresowych przeglądów ,certyfikaty i DTR-ki lub instrukcje przygotowałem w osobnych teczkach dla każdego urządzenia.Jedna rada dla oczekujących na wizytę smutnych panów,data ważności atestu lub certyfikatu MUSI obejmować datę produkcji urządzenia,latarkę na baterie uznano jako światło bezpieczne w kanale,chociaż była lampa 24V,sprawdzali nawiew stanowiskowy ,nie mylić z kanałowym,bez wymogu wydajności.

Pierwszy raz widzieli ławę pomiarową zrobioną w całości z blachy ryflowanej,wyrazili to krótko ludzkim głosem ,a tak ogólnie to milczeli i bardzo sprawnie szczegółowo punkt po punkcie wszystko sprawdzali.

 

A teraz krótko żeby się nie powtarzać,Norbert męski buziaczek/czytaj browar/za stworzenie forum na łamacch którego można wymienić poglądy w wątpliwych sprawach i zasięgnąć porady prawnej nie ruszając się z miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestesmy po wizycie TDT. Ogolnie ok, zakwestionowano nam jeden certyfkat ktory byl pozniej wydany niz wyprodukowano urzadzenie (plyta najazdowa do kontroli zbieznosci), producent dolaczyl oswiadczenie iz urzadzenia jest takie same jak poddane certyfikacji-nic to nie dalo. decyzje podejmie W-wa. Dzienniki wystarczyly w formie elektronicznej, posadzka w obszarze lawy do poprwki, ale na to jest czas. Pozdrowienia dla Norcom-u oraz forumowiczow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakwestionowano nam jeden certyfkat

A właśnie. Co się dzieje jak certyfikaty its-u tracą ważność (każdy jest wystawiany na jakiś okres czasu). Trzeba je odnawiać czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje jak certyfikaty its-u tracą ważność

jesli chodzi o urządzenia to chodzi o to aby urządzenie było wyprodukowane w okresie ważności certyfikatu

Producent po zakończeniu certyfikatu stara sie o nowy na nową partię produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje jak certyfikaty its-u tracą ważność (każdy jest wystawiany na jakiś okres czasu). Trzeba je odnawiać czy nie???

Urządzenia dla SKP muszą być zakupione (wyprodukowane) w okresie ważności certyfikatu i tylko ten certyfikat należy posiadać tzn potwierdzamy że na stacje zakupiliśmy urządzenia certyfikowane. Tego certyfikatu nie przedłużamy nie piszemy do producenta o dostarczenie nowych. ( nie mylić z uwierzytelnieniami analizatora , - miernika poziomu dźwiękurniku,manometru )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja w potwierdzeniu wysłanym przez TDT, że termin kontroli zostanie wcześniej ustalony oznacza tylko tyle, że zadzwonią jak będą mieli SKP w zasięgu wzroku :D

Poszło bez większych problemów, Dz.U. 227 (kryteria oceny) powinien być jednak wydrukowany i zawieszony w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło bez większych problemów, Dz.U. 227 (kryteria oceny) powinien być jednak wydrukowany i zawieszony w całości.

czyli ta jedna strona wykazu czynności dostępna na forum +wydrukowany wykaz czynności spięty w teczkę i wiszący na sznurku tuż pod nią nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dugi chcesz powiedzieć że byli zaraz po telefonie?

Praktycznie to nawet przed bo nie mogli się dodzwonić,cynk dostaliśmy od diagnostów, więc na SKP dojechaliśmy jak już posadzka została zmierzona

 

czyli ta jedna strona wykazu czynności dostępna na forum +wydrukowany wykaz czynności spięty w teczkę i wiszący na sznurku tuż pod nią nie wystarczy?

Też pokazałem tą kartkę, a Dz.U był obok w szafce, więc zależy od kontrolujących. A tak na marginesie to całkiem mili ludzie i dziury w całym na siłę nie szukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazałem tą kartkę

 

sama kartka nie wystarczy

 

dzu z 2005 nr 25 poz. 209 ze zm

§ 16. Przy stanowisku kontrolnym powinna być umieszczona tablica, na której powinny się znajdować co najmniej:

1) kopia zaświadczenia potwierdzającego wpis przedsiębiorcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

2) tabela opłat za badania techniczne pojazdów, o której mowa w przepisach w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzania badań technicznych pojazdów;

3) wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego, o którym mowa w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

 

a coby czegoś nie zgubić przy drukowaniu - prościej wywiesić cały dzU z 2003 r nr 227 poz.2250 ze zm

 

i wtedy jest wilk syty i owca cała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdzają u Was

 

Przyrząd do pomiaru zmian ciśnienia pneumatycznego układu sterowania hamulców :?::?::?:

 

w protokole jest ale czy wymagają :?:

U mnie sprawdzali, mamy dwa czujniki podlaczane do szafy sterujacej rolkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byli wczoraj. Od 12.30 do 15.00. Negatyw za: brak umowy ADR, brak czujnika metanu, brak klucza dynamometrycznego (były dwa ale za małe) i brak certyfikatu na sprzęt do ustawiania zbieżności. Dopisali też brak nawiewu na stanowiko kontrolne. Ława pomiarowa przeszła na styk - 3mm odchyłki. Dzienniki ustaw tylko te najważniejsze i czy sa na tablicy ogłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.