Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj byli u nas " faceci w czerni " .Jedno jest pewne.Jeśli macie stację podstawową a kanał ma mniej niż 18,75 m zapomnijcie o przyczepach " E ". Jśli ktoś miałby jakieś pytania służę pomocą.

 

[ Dodano: 16-06-2005, 20:46 ]

przepraszam dopiero zajarzyłem że ten post powinienem wpisać do współpracy z jednostkami nadzoru.Sory za ten bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    21

  • Norbert Jezierski

    21

  • rajmund zawieja

    21

  • Psuj

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stacja jest przelotowa ale to nie ma znaczenia na E kanał musi mieć co najmniej 18,75 i kropka. skp 005 jeś li jesteście przed odbiorem zamówcie geodetę z niwelatorem niech wam pomierzy ławę pomiarową jeśli się nie mieści w normie to od razu zmieniajcie podłogę szkoda kasy bo i tak nie odbiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość kanału liczona po podłodze?

Czy wymiary kanału są dla wszystkich jednakowe, czy też ma znaczenie data otwarcia stacj?i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie czyli wychodzi na to ze nie mam szans na badania katE (bo cala hala ma ok`15m długosci )no to ciekawe jakim cudem otrzymalismy certifikat z ITS-u na wykon.tych badan E

???? a tak poza tym na co szczegolnie zwracaja uwage Panowie w czerni???Pozd wszystkich!! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Tak siedzę i myślę,

Co TDT rozumie pod pojęciem DEFEKTOSOL? Paragraf 14.1 pkt. 14.

Obdzwoniłem sklepy i nikt nie ma preparatu o nazwie jak wyżej.

as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki preparat i nawet przydaje się. Generalnie służy do uwidocznienia pęknięć w spawach, ale nadaje się też do numerów. Jak wróce z urlopu to moge podać adres firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Świerzutko po wizycie ! Żadnych generalnie zastrzeżeń chcieli tylko aby na tablicy ogłoszeń znalazł się 227 i 249 .Wiertarka ,dziurka ,sznureczek i powiesiłem je.Ja tego nie doczytałem, ale u nas naszczęście firma montowała wentylacje i przypominam że na hale od tego roku oprócz wyciągu nawiew (nie licząc kanałów).

Jak macie pytania oczekuje pytań ewentualnie na PW.

Pięć lat spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się jednak, że jak znajdziesz chwilke czasu, to popiszesz troche na forum ? :lol:

W imieniu braci diagnostów bardzo cię o to prosze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie TDTbył wczoraj od 9 do 16,30 panowie bardzo mili , grzeczni, romawialiśmy jak koledzy , bez nerwów, trochę do poprawki kanał i prawa ława przy końcu do poprawki , papiery ok . zobaczymy co będzie za 5 lat. miara taśmowa pewnie będzie musiała mieć 30 m , a liniał metr, kreda będzie czerwona , a zamiast lupy mikroskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U nas "chłopaki z TDT" pojawią się we czwartek o 8:00.

Mam nadzieje ze wszystko będzie oki ale...np nie mamy defektosolu :-( (i problem gdzie to kupić)

no cóż zobaczymy

Jak już będzie po to oczywiście podzielę sie spostrzeżeniami

pozdrawiam

chris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defektosol z tego co mnie poinformował przedstawiciel TDT służy do sprawdzania szczelności instalacji gazowej w samochodzie. Nie widziałem areozolu z tym napisem tylko pianki więc uznaje, że posiadają prawidłowo.

 

Ktoś napisał, że służy do

Generalnie służy do uwidocznienia pęknięć w spawach, ale nadaje się też do numerów.
.

 

Dzwoniłem dzisiaj ponownie do TDT w Warszawie i potwierdzili mi, że defektosol służy do sprawdzania instalacji gazowej.

 

W internecie faktycznie jest tylko 1 wzmianka o tym aerozolu i nie ma przykładu opakowania, może ktoś zamieści fotkę to się wątpliwości rozwieją jak wygląda i do czego służy bo są dwie różne opinie z tego samego źródła w TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat o nazwie defektosol służy do uwidaczniania drobnych wad

(pęknięć) w odlewach. Aerozolem pokrywa się powierzchnię odlewu,

ściera i zostaje widoczna np. kreska w miejscu pęknięcia

powierzchni. Nadaje się np. do korpusu silnika lub innych odlewów.

 

Do sprawdzania szczelności instalacji gazowych używamy produktu o nazwie Multitec.

Jest on wykrywaczem nieszczelności we wszelkiego rodzaju instalacjach gazowych pracujących pod ciśnieniem. Tam gdzie są nieszczelności powstają bąbelki. Preparat po paru minutach odparowuje i nie zojstaje po nim ślad.

 

[ Dodano: 31 Sierpień 2005, 1:28 pm ]

http://www.unipak.dk/pol/multitec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało mi to spokoju i zadzwoniłem do hurtowni w poznaniu http://www.chmes.poznan.pl i potwierdzili mi, że jest to:

Preparat o nazwie defektosol służy do uwidaczniania drobnych wad

(pęknięć) w odlewach. Aerozolem pokrywa się powierzchnię odlewu,

ściera i zostaje widoczna np. kreska w miejscu pęknięcia

powierzchni. Nadaje się np. do korpusu silnika lub innych odlewów.

Moje źródło w TDT w Warszawie wprowadziło mnie w błąd.

 

Chyle czoło przed kolegą BERECIKIEM i jestem dumny, że w gronie fachowców zabieram głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

No i po bólu... Panowie z TDT przyjechali,sprawdzili, wystawili protokół z kontroli i odjechali = spokój na 5lat

:-) ! :)

Powiem krótko: jesli stacja spełnia wymogi wg Dz.U. (patrz: karty odbioru) pkt po pktcie to nie ma żadnych problemów. W sumie 3 godzinki.

Ważne jest sprawdne i prawidłowe przygotowanie dokumentów - zajmuje to troszke czasu - spisanie wszystkiego.

Jeśli chodzi o najważniejsze szczegóły szczegóły (moim zdaniem):

1.Wymiary wymiary i raz jeszcze wymiary stacji.

2.Falistość ław pom - bardzo drobiazgowa kontrola.

3.Dz.U. wystarczyły ksera i wer elektroniczna - oczywiście kpl.

4.Zwracali uwagę na czas i sposób przeprowadzania bad tech okresowego - obyło sie bez komentarza.

....

no i tylko się cieszyć

 

pozdrawiam :D

chris

 

p.s. jesli macie pytania to chetnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.