Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    21

  • Norbert Jezierski

    21

  • rajmund zawieja

    21

  • Psuj

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

cytaty z innego wątku

Tomek D napisał/a:

darkdog napisał/a:

a jakieś wskazówki odnośnie kontroli przez panów z TDT

 

Być zwartym i gotowym!

Warunki lokalowe, przyrządy - pobieżnie. Praca diagnostów, rejestr - dokładnie.

 

 

Warunki lokalowe, pobieżnie bo był odbiór rok wcześniej i nie było zastrzeżeń a odbierali Ci sami Panowie.

 

Przyrządy dokładnie sprawdzenie kart kontroli, przeglądów i takie tam ale tylko niektórych urządzeń - wyrywkowo.

 

Praca diagnosty full kontrola - chodził za mną jak pies i zaglądał wszędzie i czy wszystko robię tak jak każe Dz.U. Mi się zdawało że zrobiłem wszystko, ale jak się okazało potem wg. Pana kontrolera zrobiłem badanie niestarannie bo nie sprawdziłem światłości halogenów przednich i ustawienia nie sprawdziłem wycieraczek oraz pojazd miał za dużo HC w spalinach i nie powinien przejść badania ale z tego ostatniego się wycofał bo nie był pewnien czy w aucie z 2006 roku kontroluje się HC.

 

Generalnie powstał protokół z uwagami i mieliśmy to usunąć co niezwłocznie zrobiliśmy i czekamy do następnej kontroli za niecały rok

Qnick napisał/a:

bo nie sprawdziłem światłości halogenów przednich

 

Ale w Dz.U nic niem o światłości halogenów ustawienie tak chyba że oczy mi pi.....mi zarosły i niedoczytałem

Qnick napisał/a:

wg. Pana kontrolera zrobiłem badanie niestarannie bo nie sprawdziłem światłości halogenów przednich i ustawienia nie sprawdziłem wycieraczek oraz pojazd miał za dużo HC w spalinach i nie powinien przejść badania ale z tego ostatniego się wycofał bo nie był pewnien czy w aucie z 2006 roku kontroluje się HC.

 

To do czego pan kontroler miał uwagi to tego nie ma w Dz.U.

- światłość halogenów?

- ustawienie wycieraczek?

- nie HC tylko CH w spalinach po 2006 roku?

Ale pan kontrolujący dał plamy.

darkdog napisał/a:

Qnick napisał/a:

bo nie sprawdziłem światłości halogenów przednich

 

Ale w Dz.U nic niem o światłości halogenów ustawienie tak chyba że oczy mi pi.....mi zarosły i niedoczytałem

 

 

Nic ci nie zarosło

Pomiar światłości dotyczy tylko świateł drogowych.

Co prawda w czynnościach kontrolnych mówi się o sprawdzeniu czy ś.p/m nie oslepiają no ale to dotyczy ich ustawienia, czyli żeby były ustawione prawidłowo.

Bo i o sprawdzenie ustawienia tych świateł chodziło a nie wycieraczek.

Ale z tą światłością to nadinterpretacja inspektora.

 

Pojazd po 01.05.2004 nie sprawdzemy CH ale sprawdzamy lambdę na podwyższonych obrotch, więc analizator na pomiar lambdy trzeba przestawić bo są takie które mierzą wariantowo CO cor albo Lambda.

A nie wystarczyło się oprzeć na pomiarze EOBD?

darkdog napisał/a:

Ale w Dz.U nic niem o światłości halogenów

 

 

No nie ma ale o ustawieniu już jest

 

doli napisał/a:

To do czego pan kontroler miał uwagi to tego nie ma w Dz.U.

 

 

No pewnych rzeczy nie ma i one nie znalazły się w protokole zostały przekazane ustnie ale wycieraczek i spryskiwacza nie sprawdziłem faktycznie także tu racja to się znalazło w protokole ale cóż niech się odezwie ten co robi wszystko co do joty każdy punkt po punkcie z Dz.U. 155 to mu postawię "kratkę"

 

p.s Ale pod warunkiem wspólnego spożycia

Qnick napisał/a:

niech się odezwie ten co robi wszystko co do joty każdy punkt po punkcie z Dz.U. 155 to mu postawię "kratkę"

 

 

Wszystkiego może nie zawsze, ale spryskiwacz i wycieraczki tak

 

[ Dodano: 19-10-2011, 21:41 ]

Qnick napisał/a:

Ale pod warunkiem wspólnego spożycia

 

 

Odstawię drugą "krzynkę"

doli napisał/a:

Qnick napisał/a:

wg. Pana kontrolera zrobiłem badanie niestarannie bo nie sprawdziłem światłości halogenów przednich i ustawienia nie sprawdziłem wycieraczek oraz pojazd miał za dużo HC w spalinach i nie powinien przejść badania ale z tego ostatniego się wycofał bo nie był pewnien czy w aucie z 2006 roku kontroluje się HC.

 

To do czego pan kontroler miał uwagi to tego nie ma w Dz.U.

- światłość halogenów?

- ustawienie wycieraczek?

- nie HC tylko CH w spalinach po 2006 roku?

Ale pan kontrolujący dał plamy.

 

 

Tylko tej jego plamy nie wpisuje sie do protlołu pokontrolnego a nawet jeśli to i tak my musimy mu udowadniać że nie miał racji...

Raczej trzeba patrzeć żeby jej samemu nie dać.

u mnie mieli zastrzeżenia odnośnie programu rejestru badań - że niby nie aktualny tzn. nie uwzględnia zmian wprowadzonych przez DzU 2011 104 604 , który podobno wszedł w życie 6 miesięcy po 2011 03 16

a na poważnie to wchodzi dopiero 2011 11 24

 

Dz.U. 2011 nr 104 poz. 604

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

Tekst ogłoszony: D20110604.pdf

Status aktu prawnego: obowiązujący

Data ogłoszenia: 2011-05-23

Data wydania: 2011-03-16

Data wejścia w życie: 2011-11-24

Organ wydający: MIN. INFRASTRUKTURY

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111040604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam, proszę o pomoc a mianowicie znajomy posiada podstawową stację która była odebrana w 2011 roku i po 4 miesiącach użytkowania została zamknięta, teraz chce ją uruchomić ponownie i jest na etapie przygotowywania wniosku do TDT i ma pewien problem na niektóre urządzenia posiada certyfikaty ITS lub CE i jest taki problem, że na certyfikatach ITS skończyła się ważność w związku z tym mam pytanko czy musi załatwić ważne certyfikaty czy przejdą te które są? Na stronie TDT w rejestrze wyposażenia na te urządzenia na które certyfikaty są nie ważne sa nowe ważne tylko skąd je wziąć? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U nas dzisiaj wszystko ok. natomiast nie sprawdziłem działania wycieraczek, bo ich nie włączyłem i nie przyjrzałam się dokładnie gniazdu przyczepy (nie otworzyłem klapki) Po kontrolny protokół wszystko dobrze, ale w adnotacjach szkolenie diagnostów? Pierwszy raz takie bzdury widzę. Jakaś Paranoja. Zaznaczam iz szkolenie miałam 1 miesiąc temu i mam certyfikat. Robiłem je w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzałam się dokładnie gniazdu przyczepy (nie otworzyłem klapki)
Zaznaczam iz szkolenie miałam 1 miesiąc temu i mam certyfikat. Robiłem je

 

pogubiłem się już....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panowie jestem i edytowałem ten post. Może nie wyszło. A co można na okresowym badaniu technicznym zrobić z hakiem? Po prostu sprawdzić czy nie wisi i czy zabezpieczenie (klapka) jest czynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie przyjrzałam się dokładnie gniazdu przyczepy (nie otworzyłem klapki)

 

Najważniejsze ,że przyglądałeś się dokładnie pojazdowi bo otwierałeś drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.10. c) Nieprawidłowe działanie połączeń elektrycznych przyczepy lub pojazdu ciągnącego. UI USZ

ale

6.1.10. d) Nieprawidłowe działanie połączenia elektrycznego. UD

 

8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było czy sprawdzenie gniazda wchodzi w zakres badania okresowego.

Natomiast odnośnie usterki-no cóż, diagnosta ma szeroki wybór ,tak jak ze światłem "stop" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to wchodzi w zakres okresowego?

No właśnie może czas przeczytać.

 

 

PS znam regulamin, ale tu nie sposób zacytować całej wypowiedzi, bo pytanie jest poniżej pasa.

 

Brak znajomości elementarza diagnosty - no można, ale ...................

- po kontroli nie sprawdzić czy kontrolujący miał rację.....

- pisać kilka postów i nie zajrzeć do ABC diagnosty

 

Nie rozumiem tego - mój umysł nie ogarnia.

 

[ Dodano: 08-10-2016, 08:28 ]

Mam nadzieję "Jaka", że umieścisz tu odpowiedź na swoje pytanie z podaniem podstawy prawnej ;)

 

[ Dodano: 08-10-2016, 19:38 ]

A co można na okresowym badaniu technicznym zrobić z hakiem? Po prostu sprawdzić czy nie wisi i czy zabezpieczenie (klapka) jest czynna.

No to zostanie sprawdzanie klapki na haku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znajomości elementarza diagnosty

Pamiętasz swoje słowa :A stemple to ty jeszcze masz ?

Niektórych pytań diagnoście nie wypada zadawać , bo może paść pytanie jak wyżej .

Nikt nie jest alfą i omegą , czasami diabeł ogonem przykryje paragrafy , wiemy że zapis jest ,tylko nie możemy go odszukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.