Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    21

  • Norbert Jezierski

    21

  • rajmund zawieja

    21

  • Psuj

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z ciekawości: A co Panom w czerni do czasu i sposobu wykonywania badań?!? No chyba, że się uczą albo mają porozumienie o kontroli ze starostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Zwracali uwagę na czas i sposób przeprowadzania bad tech okresowego - obyło sie bez komentarza.

Też się chciałem zapytać, ale jakoś umknął mi ten post ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie najstarsi górale niewiedzą ale jeden z "panów" przy rozpocząciu badania dyskretnie spojrzał na zegarek i .... już.

Reszta jest milczeniem - poprostu miałem wrażenie że to ich też interesuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wyk.bad. tech. na 100% nie obchodzi "panów w czerni".

Kiedyś dzwonilem do nich o poradę to mnie "wyśmiali" "My tylko sprawdzamy skp pod względem spełniania warunków lokalowych skp oraz urządzen wymaganych, dokumentacji, ale nie sprawdzamy jakości pracy diagnosty od tego jest inspektor wk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TDT obchodzi czas badania czy nie - niewiem.

Ja napisałem, że miałem takie wrażenie iż zwrócili na to uwagę.

poza tym to juz nie mnie nie interesuje - będę sie martwił za 5lat

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej TDT ma ocenić czy SKP spełnia warunki techniczne do wykonywania danego zakresu badań zawartego we wniosku i NIC więcej ! Żaden czas czy inne pierdoły nic do tego nie mają, jeśli czegoś więcej szukają to wykraczają poza swoje kompetencje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie gdzie jest konkretnie napisane że ten defektosol musi być na SKP np do 3,5 t.pytanie 2 , w hurtowni w Poznaniu nie ma śladu po tym preparacie ten co był to pewnie Berecik kupił i koniec, może są jeszcze inne hurtownie ?jeżeli nikt tego nie ma to jak przeszły TDT ? mam termin do października na zdobycie tego preparatu, skąd go wytrzasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie gdzie jest konkretnie napisane że ten defektosol musi być na SKP np do 3,5 t.pytanie 2 , w hurtowni w Poznaniu nie ma śladu po tym preparacie ten co był to pewnie Berecik kupił i koniec, może są jeszcze inne hurtownie ?jeżeli nikt tego nie ma to jak przeszły TDT ? mam termin do października na zdobycie tego preparatu, skąd go wytrzasne ?

 

Tylko do czego ten preparat ma służyć ? U nas używają go spawacze do wyszukiwania wadliwych spawów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berecik- nie wiem WK był na kontroli i zakwestionował brak defektosolu i na tym koniec było dyskusji. a do czego on ma mi służyc to sam inspektor nie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , w pierwszej wersji defektosol był pianką do gazu , po rozmowie z Tobą wyszło że jednak jest do pęknięć, i tak zostało i ma być na SKP CIEKAWE jak było na kontroli poprzednich skp - udało im się bo pokazali piankę do gazu i cześc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na kontroli TDT nie pytało ani o piankę do gazu ani o defektosol - więc nie wiem skąd ta dyskusja.

Moim zdaniem domyślam się trylko, że jesli juz panowie inspektorzy znaleźli jakieś uchybienia na skp to dodatkowo dodaja do tego drobiazgii (np. w postaci braku defektosolu) aby utwierdzić się w przekonaniu, że skp nie spełnia wymagań.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeba było ich potraktowac MUCHOZOLEM :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli sprawdzili:

- dokładnie "falistość" ławy pomiarowej co 1m po obu stronach kanału - przyrządem takim jak mają geodeci na trójnogu, bardzo dokładny niestety.

- długości, wysokości, szerokości kanału, stanowiska i bram wjazdowych- miarką laserową !! Ciekawe czy miała na niego certyfikat zgodności :)

- wszystkie papiery - karty okresowej kontroli, UDT, certyfikaty ITS na przyrządy, instrukcje stanowiskowe...

- dzienniki ustaw - oryginałów było tylko kilka najnowszych, reszta wydrukowana lub forma elektroniczna -bez uwag,

- o defektosol nie pytali,

-wentylacja nawiewna i odpływ kanału,

-mierzą powierzchnię szyb i liczą wskaźnik,

 

Rada- czytać i czytać forum, wydrukować kartę kontroli i sprawdzić pkt po pkt.

 

Wynik POZYTYWNY za co dziekuję wszystkim udzieląjącym się na forum. W przypadku pytań o przebieg kontroli proszę wpisywać na forum, będe zaglądał i odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadowolic "panów w czarnych garniturach" to prawie jak swieto inicjacji :D

Jak nowo otwarta stacja. :) Naprawde wielkie gratulacje!!

 

[ Dodano: 27-09-2005, 12:19 ]

A proces dokonywania badania technicznego tez próbowali oceniac?

(o ile stacja w tym czasie pracowała0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Dz.U.25 poz 209 par.14.1 pkt 5 do 8 sprawdzali :

-w przypadku wyposażenia kupionego po 01.05.2004 oznakowanie CE i deklaracje zgodności,

-certyfikaty zgodności i atesty jednostkek akredytowanych ( przeważnie ITS) potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań,

oraz

-certyfikaty Instytutu Górnictwa na czujniki nadmiernego poziomu gazu,

-świadectwa legalizacji GUM na analiztor spalin, miernik dźwięku i manometr do pomiaru ciśnienia w ogumieniu,

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 29-09-2005, 19:51 ]

Podczas kontroli stacja pracowała normalnie - oczywiście diagności wyjątkowo przykładali się do pracy :).

TDT sprawdza tylko warunki lokalowo-techniczne, nie interesuje się sposobem badania, ilością przeglądów i wiedzą diagnostów. Bez podpisanej umowy ze starostą z tego co wiem to nie mają prawa w to wnikać.

Starosta może zlecić TDT kontrole okresowe stacji, a wtedy wtykają nosa wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dlugościa kanalu w stacji podstawowej?czy teraz musi byc 6 metow na dole?bo poprzednio bylo 6 m mierzone u gory???a niedlugo czeka nas certyfikat i trzeba zaczac dzialac,prosze o jakies informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.