Skocz do zawartości

Problem z rejestracją - brak LPG w DR


Satori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam porady w swojej sprawie, będę wdzięczny za wskazówki 😉

- w grudniu 20, nabyłem pojazd osobowy z LPG (brak wpisu w DR), BT skończyło się 9.01.21, termin na rejestrację w WK mam 15.01.21

- poprzedni właściciel twierdzi, że nie wnioskował o wyrejestrowanie LPG (pojazd ma fabryczną instalację od zawsze w DR) i że to błąd WK a on go nie zauważył.

Problem: stacja diagnostyczna nie zrobi/odmawia przeglądu, bo brak LPG w DR i Cepiku (jest natomiast taka informacja w Karcie pojazdu z przed lat) a WK będzie potrzebował BT do rejestracji pojazdu i kółko się zamyka... 😟

Co zrobić z tym "fantem" drodzy Forumowicze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy do badania przedstawić oprócz DR także decyzję z TDT dopuszczenia zbiornika gazu do użytkowania i wtedy diagnosta powinien badanie wykonać, dać N za brak adnotacji i Ty heja do WK, po uzupełnieniu wpisu w DR powrót do skp na poprawkę (w ciągu 14 dni), 21 zł dopłaty i po problemie - to najuczciwszy sposób.

Drugi, taki sobie, z KP i decyzją na badanie, jeżeli stan tech. pojazdu bez zastrzeżeń, dostaniesz P, do WK i tam się okaże czy to przejdzie. 

A to że w cepiku brak info o LPG, to nie przeszkoda do wykonania badania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bierzesz KP w łapę i robisz BT a diagnosta daje UD za niezgodności w CEPiK no chyba że w KP istnieje zapis że wykreślono LPG to wtedy bez wyciągu ze sposobu montażu instalacji nic nie zrobisz i GAZ do zdemontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Satori napisał:

pojazd osobowy z LPG (brak wpisu w DR), BT skończyło się 9.01.21,

Czyli rok temu badanie robił bez DR i nie ma  pieczątki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Czyli rok temu badanie robił bez DR i nie ma  pieczątki ?

Nie. W twardym DR ostatnia i jedyna/pierwsza pieczątka jest z WK - data wydania/odbioru DR 02.03.2020 i data następnego BT 09.01.2020.

Mam zeszłoroczne pozytywne zaświadczenie z BT SKP z terminem do 9.01.2020 gdzie jest w uwagach LPG z ważnym TDT do 2026.

W KP gaz nie jest wyrejestrowany - wbity tam w 2012.

A tak to wygląda w info-car:

 

IMG_0494.jpg

IMG_0495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, michal_k napisał:

które de facto poświadczają, że instalacji nie było...

 

34 minuty temu, Satori napisał:

Nie. W twardym DR ostatnia i jedyna/pierwsza pieczątka jest z WK

Czyli klient  wymienił dowód a urzędnik nie przepisał adnotacji do DR :) 
skoro wpis nadal istnieje w KP i nie jest wykreślony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem najprościej wykonać OBT posługując się Kartą Pojazdu.

Godzinę temu, dominik_z napisał:

urzędnik nie przepisał adnotacji do DR

Najprawdopodobniej.

Ostatnio trafiłem DR z 4 pieczątkami a DR o takim numerze nie figurował w CEPiK-u. Okazało się, że urzędnik wydając DR nie odznaczył jego wydania i tak klient jeździł 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, danielg539 napisał:

Zatem najprościej wykonać OBT posługując się Kartą Pojazdu.

Ja parę razy podpierałem się KP, bo w DR po wydaniu wtórnika brakowało wpisu GAZ lub HAK. 

Jednakże warto zaznaczyć (gdyż jest to forum profesjonalistów), że takie postępowanie nie ma odzwierciedlenia w przepisach i za brak wpisu we wtórniku DR diagnosta ma prawo wystawić N-egatywny wynik badania technicznego za brak owego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 👍 Pojechałem na inną SKP, Pan diagnosta przyjął argumentację, że to błąd urzędnika, skoro wszystkie papiery są ok, i LPG figuruje w KP. Przegląd w DR na rok i adnotacja w zaświadczeniu z BT dla WK o pomyłce do korekty. Mam nadzieję, że w piątek w WK posprawdzają sobie teczki pomiędzy urzędami i sprawa zostanie skorygowana w nowym tymczasowym/twardym DR.

Doświadczenie uczy, że w naszym kraju każdemu trzeba patrzyć na ręce i sprawdzać nawet jak masz o tym blade pojęcie. I co człowiek to opinia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Satori napisał:

Przegląd w DR na rok i adnotacja w zaświadczeniu z BT dla WK o pomyłce do korekty.

No i diagnosta ukręcił na siebie bicz. Ale to nie twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego? Niektórzy po prostu nie pomyślą o konsekwencjach. Ja w takich sytuacjach robię na KP i jej numer trafia do rejestru. Wpisów w DR nie robię, bo tego dokumentu "nie widzę" na BT. Klient dostaje zaświadczenie, idzie do WK celem przerejestrowania i ma sobie dopilnować wszystkich wpisów przy odbiorze PC i później DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Satori napisał:

Doświadczenie uczy, że w naszym kraju każdemu trzeba patrzyć na ręce i sprawdzać ....

Podpisujesz odbiór DR w urzędzie, poczytaj co podpisujesz i sam sobie wyjaśnisz, to co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

Wpisów w DR nie robię, bo tego dokumentu "nie widzę" na BT.

No ok, a co w sytuacji kiedy klient wróciłby później z DR i poprosił o "zaległy" wpis? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, michal_k napisał:

co w sytuacji kiedy klient wróciłby później z DR i poprosił o "zaległy" wpis?

.... wtedy diagnosta koryguje badanie i zmienia P na N ;). Najbezpieczniej niech klient nie wnioskuje o wpis do DR.

Tak na poważnie to mamy tu kolejna lukę w przepisach, bo niby P w oparciu o KP można dać ale jednocześnie N w przypadku okazania DR.

  • Super 1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

a co w sytuacji kiedy klient wróciłby później z DR i poprosił o "zaległy" wpis?

Dostałby informację, że albo uzupełni DR i wtedy dokonuję wpisu, albo zmiana wyniku. Przeważnie klienci jednak są zadowoleni i pięknie pilnują wszystkich wpisów przed ponowną wizytą. Podobna sytuacja jest przy hakach i wymianie DR, po której wpis cudownie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za dużo filozofowania. Trzeba było zacząć od telefonu do WK który wydał DR z pytaniem czy nie nastąpiła pomyłka. Tak wiele i tak niewiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukaszK napisał:

Myślę, że za dużo filozofowania.

Tylko co tu zmieni telefon, skoro badanie rozpoczęte, opłata pobrana a wynik zgodnie z przepisami ustalony być powinien ,,,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LukaszK napisał:

Myślę, że za dużo filozofowania

Bo?

 

20 godzin temu, LukaszK napisał:

Trzeba było zacząć od telefonu do WK który wydał DR z pytaniem czy nie nastąpiła pomyłka.

I co dalej z tą wiedzą? WK potwierdzi, że pomyłka i dasz P przy braku wpisu adnotacji w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aboz napisał:

I co dalej z tą wiedzą? WK potwierdzi, że pomyłka i dasz P przy braku wpisu adnotacji w DR?

Spotkałem się z taką praktyką ,która zostawia wiele do życzenia ,ale Diagności jednak tak robią. W dowodzie pieczątki brak,wystawia zaświadczenie z wynikiem P ,klient goni do urzędu. W urzędzie robią "wpis" ,wraca na stacje po pieczątkę. Wiem ,że to idiotyczne ,ale niestety nie są to pojedyncze wypadki. 

Edytowane przez sebeklca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sebeklca napisał:

W dowodzie pieczątki brak,wystawia zaświadczenie z wynikiem P ,klient goni do urzędu. W urzędzie robią "wpis" ,wraca na stacje po pieczątkę.

Ciekawe co taki biedny diagnosta zrobi jak już nie będzie miejsca na wpis do dowodu a dla przypomnienia już nie ma obowiązku wymiany dowodu ze względu na brak miejsca.....

Według mnie taki diagnosta powinien wziąć korepetycję z informatyki aby wytłumaczono mu na spokojnie  co to jest CEPiK 2.0 i jakie informacje są tam gromadzone,kto i co może tam zobaczyć.... Może trzeba uświadomić,że wynik badania i termin  następnego OBT nie następuje z chwilą wpisu do DR .....tak jak to było ileś lat temu.......

 

Ps. Kiedyś diagnosta był "kimś" bo miał pieczątkę.....Teraz ,żeby być "kimś" musi się wykazać czymś więcej....Tak się pozmieniało🙂

Edytowane przez Grzegorz Łódź
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

Bo?

 

I co dalej z tą wiedzą? WK potwierdzi, że pomyłka i dasz P przy braku wpisu adnotacji w DR?

Napinacie się jak plandeka na żuku. Właściciel nie napisał, że badanie zostało rozpoczęte a napisał, że diagnosta nawet nie chce zaczynać. Twierdzi, że to błąd WK, więc pierwsze o czym można pomyśleć to żeby się z nimi skontaktować i wyjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, LukaszK napisał:

Napinacie się jak plandeka na żuku.

Dobrze, że ty jesteś wyluzowany. Szkoda tylko, że później lamenty po internetach, bo stemple chcą dmuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.