Skocz do zawartości

Ponowny przegląd techniczny autobusu po czasowym wyrejestrowaniu


Marek1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanko jak podchodzicie u was do takich tematów .Jest u nas firma transportowa mająca autobusy turystyczne z wpisami bus 100.Z uwagi na pandemię wyrejestrowali autobusy teraz rejestrują je ponownie i stąd moje pytanie bo właściclel chce tylko OBT 1.05 bez 6.05 bo twierdzi iż na razie czekaj na to co się będzie działo i najwyżej później dorobią 6.05.Czy to badanie nie jest obligatoryjne jeżeli ma wbite bus 100 czy na życzenie ?Dzięki z góry za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z PORD badanie dodatkowe przeprowadza się NIEZALEŻNIE od okresowego. Nie ma jednak przeszkód do skasowania klienta za dodatkowe warunki BUS100 w ramach badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek1974 napisał:

Czy to badanie nie jest obligatoryjne jeżeli ma wbite bus 100 czy na życzenie ?

Odpowiem nieładnie pytaniem na pytanie. Czy jeżeli pojazd ma wpis np. Gaz to wykonujesz dodatkowe czynności dla zasilanego gazem czy odpuszczasz bo klient twierdzi że nie jeździ  na gazie? Jeżeli jest wpis o dodatkowych warunkach to je sprawdzam, skoro sprawdzam to pobieram opłatę. Moim zdaniem czynności dla 100 musisz wykonać a opłata to Wasza sprawa. Robiąc wpis w DR potwierdzam dane zawarte w nim, nie robię przecież z boku notatki że 100 nie sprawdzałem.  Zaświadczenie jak wypełnisz, wynik P ale Nie odpowiada dodatkowym dla 100 czy w uwagach zrobisz zapis że nie sprawdzałeś? Opłata za dodatkowe warunki wałkowana na forum była wiele razy. Ja bałbym się robić w ten sposób.

 

1 godzinę temu, Marek1974 napisał:

chce tylko OBT 1.05 bez 6.05 bo twierdzi iż na razie czekaj na to co się będzie działo i najwyżej później dorobią 6.05.

Jak mu się trafi kurs to przecież nie będzie informował zleceniodawcy że  100 to on właściwie nie ma  bo chciał zaoszczędzić tylko pojedzie, jeżeli zakręt nie wyjdzie to dowiemy się z TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

Nie ma jednak przeszkód do skasowania klienta za dodatkowe warunki BUS100 w ramach badania okresowego.

Z tą jednak uwagą, że jeśli nie spełnia wymagań dla 100, to wynik powinien być N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.