Skocz do zawartości

Kupno przyczepy na czarnych tablicach


k00z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam możliwość kupna przyczepy która jest na czarnych tablicach, które chcę zachować. Osoba od której chcę ją kupić podlega pod ten sam wydział WK. Żeby móc normalnie ją użytkować wystarczy umowa kupna/sprzedaży i zgłoszenie zakupu w ePUAP? Wiem że w tym kontekście chyba ostatnio jakieś przepisy się zmieniły, ale nie mam pewności.

Edytowane przez k00z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obowiązek przerejestrowania przyczepy i umieszczenia obecnie obowiązujących tablic. Masz na to 30 dni, jeśli przyczepa została zakupiona po 31.12.2020. Jeśli umowa została zawarta do dnia 31.12.2020 włącznie, to okres na przerejestrowanie wynosi 180 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy takie same zasady obowiązują w przypadku darowizny? Albo jeśli obecny właściciel dopisze mnie jako współwłaściciela a potem sam zrzeknie się praw właśności do przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, k00z napisał:

Albo jeśli obecny właściciel dopisze mnie jako współwłaściciela a potem sam zrzeknie się praw właśności do przyczepy?

W tym wypadku tablice raczej zostaną pod warunkiem, że nie ulegnie zmiana przynależność do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aboz napisał:

Masz obowiązek przerejestrowania przyczepy i umieszczenia obecnie obowiązujących tablic.

Nie ma takiego obowiązku w ustawie PORD. Literalnie wystarczy zgłoszenie nabycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, k00z napisał:

 Żeby móc normalnie ją użytkować wystarczy umowa kupna/sprzedaży i zgłoszenie zakupu w ePUAP :?: Wiem że w tym kontekście chyba ostatnio jakieś przepisy się zmieniły, ale nie mam pewności.

Obowiązkiem, wynikającym z przepisów, jest zgłoszenie nabycia pojazdu. Co oczywiście nie wiąże się z jego przerejestrowaniem czyli wymianą dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych. Zgłoszenie wraz z kopią umowy kupna/darowizny można zgłosić poprzez ePUAP w ciągu 30 dni. Sprzedający oczywiście ma obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu w takim samym terminie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynikał obowiązek rejestracji? Bo po tych wszystkich zmianach nie mogę się połapać, mimo iż rejestrowałem w zeszłym roku pojazd. Jak wszedł obowiązek zgłoszenia nabycia, to był taki bałagan, że z jednej strony nie można było złożyć samego zgłoszenia, a z drugiej nie można było zarejestrować pojazdu bez ważnego OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aboz napisał:

A z czego wynikał obowiązek rejestracji?

Z niczego, z przyzwyczajenia, z braku możliwości wpisania nabycia do CEP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.