Skocz do zawartości

I rejestracja motoroweru


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ugryźć temat I rejestracji motoroweru, który w rubryce nr.6 brifu ma wpisaną prędkość max. 50 km/godz. Dz.U. 108 mówi,że motorower może mieć max.prędk. 45 km/godz. Czy wobec tego jest to motorower czy motocykl. WK rejestrują jako motorower tylko czy słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • markes30

    4

  • Jackow

    4

  • leski66

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

To jest motor. Problem wynika z niezgodności przepisów niemieckich i polskich. My mamy pisemny nakaz z WK żeby w uwagach pisać prędkość max. i to na podstawie dokumentów a nie widzimisię. Jeśli ma 50 to tylko jako motor albo do rzeczoznawcy (takie przeróbki robią też serwisy naprawcze) który zrobi przeróbkę i podpisze się, że 45. Innej drogi u nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubryce nr.6 brifu ma wpisaną prędkość max. 50 km/godz.
Informacja, że pojazd ma prędkość konstrukcyjną do 50 km/h nie oznacza zakwalifikowania go do motocykla. Pojemności nie zmienimy, ale szybkość można zdławić i niech rzeczoznawca się wypowie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Psuj ;) zgodnie z Dz.U.162/05 poz.1360 motocykl to pojazd wyposażony w silnik o pojemności większej niż 50cm a mój przypadek ma 49 cm. Więc może to latawiec? W tym kraju naprawdę ciężko się oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lala17, ;) zdodnie z prawem o ruchu drogowym motorower to:

"pojazd jedno lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50ccm, którego konstrukcja ogranicza predkość jazdy do 45 km/h",

jednocześnie motocykl to:

"pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy"

 

Więc wytłumacz mi czemu jak coś ma poj. poniżej 50ccm i rozwija np. 50 albo 70 km/h nie może być w/g Ciebie motocyklem :?:

Może to faktycznie latawiec ;):?:

 

[ Dodano: 29-03-2006, 15:01 ]

2) motocykle, to jest pojazdy dwukołowe bez bocznego wózka (kategoria L3e) lub z bocznym wózkiem (kategoria L4e), wyposażone w silnik o pojemności skokowej większej niż 50 cm3, w przypadku silnika ze spalaniem wewnętrznym, lub o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej większej niż 45 km/h;

A to jest fragment Dz.U na który sie powołujesz. Zwróć uwagę na pogrubienie. Magiczne słowo "lub"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego Psuj. :? Dz.U. 162/05 definiując motocykl określa go jako pojazd wyposażony w silnik o poj. większej niż 50 ccm lub o max. prędk. wiekszej niż 45 km/h. Słowo "lub" wyjaśnia wszystko. Dobrze jednak podyskutować. Nie zadowolę jednak klienta, zresztą znalazł chyba zaprzyjaźnioną stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jednak podyskutować

I tu tkwi sedno sprawy, człowiek uczy sie całe życie.

zresztą znalazł chyba zaprzyjaźnioną stację

U nas tez swojego czasu mało kto zwracał uwagę na zapis o prędkości (a szczególnie o jego braku w dokumentach), ale WK sie za to wziął i nawet jak w zagranicznych dokumentach nie ma prędkości, to klient musi dostarczyć opinię, że nie przekracza 45 km/h. Inaczej zostanie zarejestrowany jako motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co dalej? - dla mnie to nie jest motorower.

Miałem zresztą sporo podobnych przypadków.

A rzeczoznawca i jego ocena techniczna?.............no cóż, bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie dla policji wyeliminować z dróg wszystko co ma małe tabliczki rejestracyjne i rozwija prędkość powyżej 45 km.Jest tego wiele mimo ocen rzeczoznawców.Często spotykam się że na moim prędkościomierzu mam 60 a coś takiego się chwieje i wyprzedza mnie tak na oko z 80 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wlasnie taki jestem z Gdanska a przeglad byl robiony w Wawie jak ktos jezdzi z glowa to niech smiga na takim " SCIGACZU" warunek szare komorki pod czaszka i ukonczone 20 latek ,zapewniam was 80 % "scigaczy " rozpedza sie do predkosci powyzej 45 km/h nawt jak sa kupione w salonie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. Przyjechal klient Rometem Ogar 200 rok produkcji 1989 w instrukcji ma wpisane:

pojemność 49,9 cm3

predkosc max 50km/h.

wczesniej go nie rejestrowal, czy to bedzie motor, czy motorower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij go do rzeczoznawcy niech mu zrobi przeróbkę zmniejszającą prędkość.

W tym wypadku wymiana koła zębatego nepędowego ,czyli zmina przełożenia przekładni łańcuchowej powinno załatwić sprawe oczywiście po przeprowadzeniu próby drogowej i potwierdzeniu tej zmiany opinią rzeczoznawcy .Tak robimy np. przy jednośladach marki Simson S51 ,które pod koniec lat osiemdziesiątych masowo były sprowadzane z dawnego NRD i rejestrowane wtedy jako motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy czy jest jakaś możliwość zarejestrowania takiego cacka. Sprowadzony z Niemiec, data pierw. rejestracji 2001r, pojemność 49.26 cc , max prędkość 62 km/h, silnik 2 suw.

 

http://www.hercheemoto.com/vickey/scooter/index.htm

 

3. Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy.

4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993 r.

 

Z tego wynika że nie ma możliwości rejestracji nawet jako motorower po ograniczeniu prędkości. Jak wy do tego podchodzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jest jakaś możliwość zarejestrowania takiego cacka. Sprowadzony z Niemiec, data pierw. rejestracji 2001r, pojemność 49.26 cc , max prędkość 62 km/h, silnik 2 suw.

 

http://www.hercheemoto.com/vickey/scooter/index.htm

 

3. Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy.

4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993 r.

 

Z tego wynika że nie ma możliwości rejestracji nawet jako motorower po ograniczeniu prędkości. Jak wy do tego podchodzicie?

 

Te definicje powinny wyjaśnić Ci wątpliwości:

 

pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego

 

pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

też jestem tego zdania ale chciałem się upewnić po tym jak starostwo telefonicznie kazało wkonać na naszej stacji takie badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry, mój temat poprzedni zamknięto, dlatego dopisze tu, wiem już że trzeba isć do rzeczoznawcy z simsonem (w dowodzie niemieckim jest wbite prędkość maxymalan 60km/h), lecz mam jeszcze jedno pytanie, mam umowe między kolesiem który go sprawdził a innym kolesiem który dał go mojemu sąsiadowi (ja kupiłem od sąsiada) po kupnie nie była zapłacona opłata skarbowa, jest to już równe 20 lat, jaka mniej więcej będzie ta opłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.