Skocz do zawartości

I rejestracja motoroweru


lala17

Rekomendowane odpowiedzi

Wyślij go do rzeczoznawcy niech mu zrobi przeróbkę zmniejszającą prędkość.

W tym wypadku wymiana koła zębatego nepędowego ,czyli zmina przełożenia przekładni łańcuchowej powinno załatwić sprawe oczywiście po przeprowadzeniu próby drogowej i potwierdzeniu tej zmiany opinią rzeczoznawcy .

 

Potrzebuję kilka wzorów opinii rzeczoznawców na przeróbki (zębaki, dławienie przepływu i inne) - materiał szkoleniowy.

Pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    6

  • markes30

    4

  • Jackow

    4

  • leski66

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potrzebuję kilka wzorów opinii rzeczoznawców na przeróbki

U mnie wygląda to tak, że rzeczoznawca pisze że jest to motorower w oparciu o zaświadczenie z "serwisu/warsztatu" że np: warsztat dokonał zmiany przełożeń, wstawił zwężenie wydechu spalin i takie tam inne bajki.

Będę w pracy to jak coś z tych wypocin znajdę, to podrzucę skanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w pracy to jak coś z tych wypocin znajdę, to podrzucę skanik.

Obiecanki macanki a głupiemu stoi :( Właśnie o te bajki chodzi jaka zwężka gdzie jaka zębatka gdzie jaki moduł ? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - nigdy nie podejrzewałbym nawet, że Ty będziesz kombinował z takimi sprawami...
Za miesiąc mam egzamin na rzeczoznawcę. Mam do zrobienia jako asystent opinie na skuter z takimi parametrami - innego bym się nie dotknął.

 

Jeśli masz coś w archiwum to podrzuć : markes30@wp.pl

IMG_0001.thumb.jpg.d8c77fd7f0389fdfffed3859d5eeb088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapomniał dopisać że zaspawano nakrętkę mocującą w celu uniemożliwienia ponownej wymiany :D

podobnie np jak punkty kotwiczenia pasów w sam osobowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto foto opinii z przeróbki Simsona

Dzięki Jackow za wrzutę . Poproszę właściciela tematu czyli lala17 o przyznanie punktu pomógł. Ode mnie piwo.

 

P.S. Jeśli się komuś gdzieś w dokumentach taka opinia plącze to wrzućcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do tej opinii, kilka postów wyżej, zapomniałem dodać zdjęcie drugiej strony.

Był tam taki zapis: Wobec powyższego pojazd może być dopuszczony do ruchu jako motorower, ponieważ odpowiada przepisom zawartym w Ustawie "Prawo o ruchu drogowym" ograniczające prędkość dla tego pojazdu do 45 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koledzy, czy można zarejestrować jako motorower pojazd ściągnięty z Niemiec data pierwszej rejestracji 1995r, w briefie v max 50km/h pojemność 49ccm. Przed 1997r w ustawie prędkość max motoroweru była 50km/h, ( czy tu data pierwszej rejestracji nie odgrywa roli musi mieć 45km/h? ) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 1997r w ustawie prędkość max motoroweru była 50km/h

 

Ale poprzednia ustawa została unieważniona przez obowiązującą i nie ma żadnych okresów przejściowych ani wyjątków jak np przy masie zespołu pojazdów 40 lub 42 T. Ma mieć 45km/h i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poprzednia ustawa została unieważniona przez obowiązującą

 

Nie nie Psuj - tu się mylisz moim zdaniem. Skoro nie ma żadnych wymogów przejściowych, tzn. że stare przepisy zachowują prawa nabyte. Prawo nie może działać wstecz. Kiedyś betoniarka była specjalna, teraz jest ciężarowa. Tez nie ma żądnych przepisów przejściowych na ten temat, ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma żadnych wymogów przejściowych, tzn. że stare przepisy zachowują prawa nabyte

 

Pamietam jak po 1997 WK w momencie przerejstrowywania wysyłały motorowery na badanie do czasu aż pojawiła się interpretacja o prawach nabytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie z popularnymi kiedyś Komarkami i Rometami, które są już zarejestrowane od lat 70- tych, w danych technicznych v max 50km/h. Jak przyjedzie taki na przegląd to wg ustawy po 97r wynik N :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie taki na przegląd to wg ustawy po 97r wynik N :?

 

Obawiam się, że taki już nie przyjedzie, raczej go przywiozą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja od 12 lat posiadam Piaggio Vespe z 1990 roku pojemność 49cm ,taka moja zabaweczka mocno przestarzała technicznie ale w bardzo dobrym stanie i to cudo według wskazań licznika też rozwija po dłuuuuższejjjjjjjjjjjjjjj chwili 55 km/h na 4 biegu. Nie wyobrażam sobie żeby to jeszcze jakoś zdusić bo pod górę to bym chyba pchał a jazda ma być raczej przyjemnością.Komarki ,ogary ,kadety ,jawki to wszystko mniej wiecej na maxa osiąga 50-55km/h. Całe szczęście jak w fajną pogodę jade sobie rekreacyjnie pojeździć i stoi gdzieś policja ignorują mnie bo widzą 40 latka na motorowerku :) jedynie to juz kilka razy dmuchałem balonik bo wyglądam jakbym wracał w niedziele po południu z piwa hahahah. Prawdziwy problem jest z nowoczesnymi konstrukcjami gdzie z 49cm wyciska sie po 8KM i przy odpowiednio dobranych przełożeniach rozwija prędkość w granicach 80 km/h i więcej.Ale z 2 strony przepis to przepis...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...
W dniu 25.09.2008 o 09:31, Jackow napisał:

Oto foto opinii z przeróbki Simsona

opinia.thumb.JPG.559167f2ad837609cc7d651a26d16269.JPG

W 1987 nie było już modelu s50, a pojemność to 49,8cm3. Już miałem kiedyś taką opinię od rzeczoznawcy. Jest to dla nas przestroga aby nie ufać żadnym opiniom za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, duchu napisał:

(...) pod tym nr  jest SR 50 1B

Zgoda, ale od 2009r brak informacji o OBT. 8/

Tak na marginesie po wpisaniu do rejestru stacyjnego numeru rozpoznawczego ( program dekoduje jako Model S53E ) :smile:

Ps : ( widać , że ktoś płaci tylko OC bo polisa aktualna )

8 minut temu, leski66 napisał:

program dekoduje

Simson.JPG.e5d968e1be6dff4ff26001faf7020d81.JPG

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leski66 napisał:

ale od 2009r brak informacji o OBT. 8/

BT bez badania, bez wpisywania do rejestru, więc i bez wysyłki, a pieczątka made in "kartofel" ? :silent:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.