Skocz do zawartości

Quad CF Moto jak zarejestrować


doryn

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zostaje mi jazda po podwórku 🙂 dwóch rzeczoznawców odmówiło wystawienia opinii o prędkości do 40km/h a z kolei diagnosta bez opinii rzeczoznawcy nie chce zrobić przeglądu.. Może ktoś się orientuje czy ja mogę w ogóle go jakoś zarejestrować tak jak stoi? Bez żadnych blokad?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tryry15 napisał:

wóch rzeczoznawców odmówiło wystawienia opinii o prędkości do 40km/h a

A to tylko dwóch rzeczoznawców jest w Polsce? Szukaj do skutku. A może ogranicznika nie ma właściwego zamontowanego?

12 minut temu, tryry15 napisał:

czy ja mogę w ogóle go jakoś zarejestrować tak jak stoi? Bez żadnych blokad?

Z odstępstwem od warunków technicznych, które wydaje Transportowy Dozór Techniczny. Jednak nie sądzę żebyś takie otrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu jeśli założony jest ogranicznik rzeczoznawca powinien wystawić opinię że pojazd rozwija max 40km/h. Tak jak pisze Michał, szukaj innego rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tryry15 napisał:

Chyba zostaje mi jazda po podwórku 🙂 dwóch rzeczoznawców odmówiło wystawienia opinii o prędkości do 40km/h a z kolei diagnosta bez opinii rzeczoznawcy nie chce zrobić przeglądu.. Może ktoś się orientuje czy ja mogę w ogóle go jakoś zarejestrować tak jak stoi? Bez żadnych blokad?  

Jestem Rzeczoznawcą Samochodowym proszę o kontakt: Zbyszek 691740079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Jednak nie sądzę żebyś takie otrzymał.

Bardzo dobrze sądzisz, bo Transportowy Dozór Techniczny wydaje odstępstwo od Warunków technicznych tylko: 

 

Cytat

Art. 67. o ruchu drog.

Odstępstwo od obowiązku spełniania przez pojazd warunków technicznych

1.Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego może, w drodze decyzji administracyjnej, w indywidualnym uzasadnionym przypadku, zezwolić na odstępstwo od warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać pojazd, mając na uwadze:

1)konieczność zapewnienia bezpiecznego korzystania z pojazdu oraz bezpieczeństwa pieszych;

2)zapewnienie możliwie najmniejszego negatywnego wpływu pojazdu na środowisko i infrastrukturę drogową;

3)przeznaczenie pojazdu oraz sposób jego wykorzystania.

Więc jak ktoś kupił sobie quada w ramach hobby żeby go upalać na polu czy jeździć nim sobie rekreacyjnie to nie dostanie odstępstwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, czy ktoś może kupował nowe cf Moto z Belgii bądź Danii? Macie jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.