Skocz do zawartości

Pojazd zabytkowy - DIP


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam motocykl nie zarejestrowany na terenie kraju, bez dokumentów. Klient chce zarejestrować jako zabytek. Wykonuje badanie co do zgodności (jest wpis od konserwatora). Pytanie czy wystarczy samo badanie co do zgodności czy powinniem wykonać najpierw DIP i dopiero warunki ? Czy wystarczy ustalić dane do rejestracji (F.1/G/kW itd.)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sucre9 napisał:

Czy wystarczy ustalić dane do rejestracji (F.1/G/kW itd.)

 

Dla świętego spokoju wystarczy,ale żadnego DiPa nie wypełniaj. To nie to badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sucre9 napisał:

Moj WK wymaga wypisania w uwagach, danych do rejestracji. 

Poproś o podstawę prawną! Niby gdzie te dane mają być wpisane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uwagach, kierownik wydziału prosi żeby wypisać, na tej podstawie wpisują do DR. Dziwne, ale nie wiem czy warto z nimi zaczynać.... 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dostał PC i skierowanie od starosty na ustalenie danych to mógłbyś wpisać w uwagach. Tyle że to z badaniem co do zgodności nie ma nic wspólnego

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaga/prosi, czepianie się .... sytuacja wygląda następująco, nawet w przypadku badania co do zgodności urzad kilka razy dzwonił i chce ustalenia danych na zaświadczeniu bez oficjalnego pisma. W uwagach wypisać dane i tyle. 

8 minut temu, Rafi90 napisał:

Gdybyś dostał PC i skierowanie od starosty na ustalenie danych to mógłbyś wpisać w uwagach. Tyle że to z badaniem co do zgodności nie ma nic wspólnego

Tutaj cały czas mówimy o pojeździe, który ma być zarejestrowany jako zabytkowy, wcześniej nie rejestrowany w kraju. Nie wiem czy sprowadzony czy nie, chciałbym wiedzieć jak to wygląda w innych urzędach. Ostatnio jeszcze była sytuacja, że zarejestrowali pojazd zabytkowy na białych tablicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielg539 napisał:

Ale w jakim dokumencie?

Zapewne w ( Protokole oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego ) - tylko, czy te " uwagi " to tego służą. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bądź tym który ten proceder zastopuje bo później całe masy robią tak samo, a jak człowiekowi mówisz że tak nie można to odpowiada "Wszyscy tak robią" I ja wtedy mówię "bo wszyscy robią hu*owo"

12 minut temu, Sucre9 napisał:

 bez oficjalnego pisma. W uwagach wypisać dane i tyle. 

Tutaj cały czas mówimy o pojeździe, który ma być zarejestrowany

Więc  jeśli dostaje pozwolenie czasowe to jest już w CEP, i idąc dalej WK może dać skierowanie na ustalenie danych . Wtedy będzie to jakoś formalnie miało ręce i nogi a Ty będziesz czysty. Wykonasz badanie ustalenia danych, oni sobie coś tam powpisują, a jak zjawi się u Ciebie pojazd na opis zgodności to zrobisz go standardowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że może chodzić o to, że dokumenty dotyczące pojazdu zabytkowego nie mają rubryki dotyczącej mas przyczep, DMC zespołu i rodzaju paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Podejrzewam (...)

OK, ale w Zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego jest pkt. 15 ( inne ), który można śmiało do tego wykorzystać. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam się że już nie raz dopisywałem właśnie w takich pojazdach nigdy nie rejestrowanych informację na temat

7 minut temu, michal_k napisał:

rodzaju paliwa

W sumie nie dziwi mnie to bo skąd niby ten Pan/Pani w WK ma to wiedzieć jak często  takich pojazdów nawet   w katalogach już  nie ma😕

Dlatego machnę w te uwagi na protokole rodzaj paliwa i ewentualne przyczepy i tyle....,nic wiecej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w uwagach i po problemie, miejmy nadzieję że Ty nie będziesz musiał kierownika WK nigdy o nic prosić, ale takie tematy też tu się pojawiają ;)

We wszystkim należy stosować zdrowy rozsądek, złamiesz prawo w ten sposób?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sucre9 napisał:

bo jednego diagnoste pozbawili pracy ...

Pozbawić Cię pracy w przyszłości będzie mógł nowy nadzór, który zajmie miejsce tego waszego lokalnego kowboja. Nie wytłumaczysz im wtedy że zrobiłeś na "gębę" coś czego nie można, ale WK kazał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ustalenie roku produkcji po oznaczeniach szyb ? Np. Ja ustalam z Vinu 2005, Pani w WK po szybach w jakiś magiczny sposób na 2004 ? Taki przypadek też był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sucre9 napisał:

Pani w WK po szybach w jakiś magiczny sposób na 2004

A proszę mi powiedzieć skąd " Pani z WK " ma wgląd do oznaczenia szyb badanego pojazdu ? :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.